Basketballers Boston Celtics één zege verwijderd van finale NBA
MIAMI (ANP) - De basketballers van Boston Celtics hebben het vijfde duel met Miami Heat gewonnen en zijn nu nog één overwinning verwijderd van deelname aan de grote NBA-finale. De Celtics wonnen in Miami met 93-80 en kunnen het vrijdag voor eigen publiek afmaken. De zeventienvoudig NBA-kampioen stond in 2010 voor het laatst in de finale van de Amerikaanse topcompetitie.
Boston Celtics nam voor het eerst de leiding in de best-of-sevenserie van de finale in het oosten. Miami Heat had het eerste en derde duel gewonnen, maar de Celtics trokken de stand steeds weer gelijk. Woensdagavond in Florida stond de thuisclub halverwege de wedstrijd met 5 punten voor. Boston Celtics trok het duel in het derde kwart echter naar zich toe.
Jayson Tatum maakte 22 punten en pakte 12 rebounds, Jaylen Brown was de topschutter bij de Celtics met 25 punten. Bij de Heat moest het vooral komen van Bam Adebayo (18 punten). Jimmy Butler, doorgaans de topschutter van de Heat, kwam niet verder dan 13 punten.
In het westen koerst Golden State Warriors af op het kampioenschap en daarmee een plek in de grote NBA-finale. De Warriors staan tegen Dallas Mavericks met 3-1 voor. De ploeg uit San Francisco kan de serie donderdag voor eigen publiek beslissen.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
5 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
5 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Chris Huizinga was na afloop van de voor Nederland teleurstellend verlopen 5 kilometer op de Olympische Spelen duidelijk in zijn oordeel. "De buitenlandse rijders hebben op de lange afstanden een behoorlijke stap gezet, wij niet. Dit is de realiteit", sprak de beste Oranje-rijder, die als zevende eindigde in het Milano Speed Skating Stadium. Stijn van de Bunt werd negende en Marcel Bosker elfde.
5 uur geleden