Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basketballers Boston Celtics dwingen zevende duel af in play-offs

Basketballers Boston Celtics dwingen zevende duel af in play-offs

MIAMI (ANP) - De basketballers van Boston Celtics hebben in de finale van de Eastern Conference in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA een beslissend zevende duel afgedwongen. De Celtics wonnen met 104-103 bij Miami Heat en maken daardoor nog altijd kans om de NBA-finale te halen.

Derrick White bezorgde Boston de winst met een score op de buzzer in Miami, waar de thuisploeg met nog 10 seconden te gaan nog leidde met 103-102. Jayson Tatum werd met 31 punten en 12 rebounds topscorer bij de bezoekers en Jaylen Brown zorgde ook nog eens voor 26 punten en 10 rebounds. Bij Miami was Jimmy Butler goed voor 24 punten en 11 rebounds.

Pas voor de vierde keer lukte het een ploeg om terug te komen van een 3-0-achterstand en een zevende wedstrijd af te dwingen. Nog niet eerder won een ploeg in de play-offs van de NBA na te zijn teruggekomen van die achterstand. Boston kan de eerste zijn die alsnog doorgaat. De beslissing in de Eastern Conference valt in de nacht van maandag op dinsdag in Boston. De winnaar neemt het daarna op tegen Denver Nuggets, die zich voor het eerst in de clubgeschiedenis hebben geplaatst voor de finale om het landskampioenschap.

Vertrouwen

"Ik ben heel blij dat we gewonnen hebben", zei White. "Wat ook nodig was. We stonden met de rug tegen de muur. We zijn een team met veerkracht, we helpen elkaar op te staan en vechten voor elkaar. De klus is nog niet voorbij. We hebben nog een lastige zevende wedstrijd te gaan en we moeten een manier vinden om nog een keer te winnen."

Brown liet weten met veel vertrouwen de laatste wedstrijd in te gaan. "Het kan niet slechter worden dan achter staan met 3-0. We hebben het gevoel alsof we naar de hel zijn gegaan en weer zijn teruggekeerd."

Butler toonde zich schuldbewust bij Miami Heat. "Ik heb tegen de jongens in de kleedkamer gezegd dat als ik beter had gespeeld we niet in deze positie waren gekomen." Coach Erik Spoelstra sprak ook van pech bij de laatste aanval van de Celtics. "Die bal kon maar op één manier terugkaatsen die nadelig voor ons was. Ik dacht dat we heel veel zaken onder controle hadden, maar soms valt het gewoon niet je kant op."

Meer uit Sport

Handballers op weg naar EK na ruime zege op Oekraïne

MICHALOVCE (ANP) - De Nederlandse handballers hebben zich gekwalificeerd voor het EK van 2026. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson boekte in de vijfde speelronde een ruime zege van 35-27 op Oekraïne en zag later de Faeröer met 25-23 winnen van Kosovo. Daarmee is een plek bij de eerste twee in de poule verzekerd en is het EK-ticket binnen. Komende zondag speelt Oranje nog de laatste wedstrijd in de kwalificatiereeks in Den Bosch tegen Kosovo.

14 uur geleden
Vollering draagt zege op aan alle mensen met mentale problemen

LAGUNAS DE NEILA (ANP) - Demi Vollering droeg haar zege in de vijfde etappe van de Vuelta Femenina donderdag op aan "alle mensen die het mentaal moeilijk hebben". Dat zei de Nederlandse renster van FDJ-Suez nadat ze in de beklimming naar de Lagunas de Neila al haar concurrenten had achtergelaten. Met haar ritwinst nam ze een voorschot op haar tweede eindzege in de Ronde van Spanje voor vrouwen.

17 uur geleden
Vollering wint bergrit en pakt leiderstrui in Ronde van Spanje

LAGUNAS DE NEILA (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft in de vijfde etappe de Ronde van Spanje naar haar hand gezet. Ze soleerde in de 120 kilometer lange bergrit naar de winst op de steile slotklim naar Lagunas de Neila en nam de rode leiderstrui over van Femke Gerritse.

18 uur geleden
Opening Spelen Los Angeles 2028 in historisch Coliseum

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De openings- en sluitingsceremonie van de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles vinden plaats in het historische Memorial Coliseum, meldt de organisatie. Het Coliseum diende ook al als locatie bij de twee vorige Spelen in Los Angeles, in 1932 en 1984. Het is het eerste stadion waar tijdens drie Olympische Spelen evenementen worden gehouden. De openingsceremonie van LA28 is op 14 juli, het sluitingsfestijn op 30 juli.

19 uur geleden
Sinner treft bij rentree na dopingschorsing Argentijn Navone

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner maakt zaterdag in Rome zijn rentree na een schorsing van drie maanden wegens overtreding van de dopingregels. De Italiaanse nummer 1 van de wereld treft dan de Argentijn Mariano Navone, die zich donderdag kwalificeerde voor de tweede ronde van het masterstoernooi in Rome. Sinner had een bye in de eerste ronde.

19 uur geleden
Sprinter Van Uden leergierig voor start Giro in Albanië

DURRËS (ANP) - Casper van Uden begint vrijdag in de Giro d'Italia aan zijn eerste grote ronde. De 23-jarige Schiedammer werd in de winter al aangewezen als de sprinttroef van wielerploeg Picnic PostNL in de Italiaanse koers, die begint met drie etappes in Albanië. De afgelopen dagen zag hij daar vooral veel hobbelige wegen en weinig fietsers. "Maar we zijn nog niet op het parcours geweest", meldde Van Uden donderdag telefonisch aan het ANP, kort voor een trainingsrit.

22 uur geleden
Tennisser De Jong bereikt tweede ronde masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft de tweede ronde bereikt van het masterstoernooi van Rome. De 24-jarige Haarlemmer versloeg in de eerste ronde Alexander Shevchenko uit Kazachstan in twee sets: 6-2 6-4.

23 uur geleden