Basketballers 3x3 winnen twee keer in Tokio van Aziatische teams
TOKIO (ANP) - De Nederlandse 3x3 basketballers hebben bij de Olympische Spelen in Tokio twee overwinningen tegen Aziatische landen geboekt. Oranje versloeg eerst Japan met 21-20 en was daarna met 21-18 te sterk voor China.
Met drie overwinningen in vier groepswedstrijden staat de Nederlandse ploeg keurig op de derde plaats, achter het nog ongeslagen Servië en Letland, dat over iets betere doelcijfers beschikt. De nummers 1 en 2 in de poule van acht kwalificeren zich voor de halve finales. De nummers 3 tot en met 6 gaan naar de kwartfinales.
Het duel met Japan ging lange tijd gelijk op. Bij een stand van 20-20 slaagde Oranje erin de winst te pakken. Arvin Slagter besliste de wedstrijd met een vrije worp. Ross Bekkering en Slagter waren beiden goed voor 6 punten. Ook Jessey Voorn (5 punten) en Dimeo van der Horst (4) waren productief. De wedstrijd tegen Japan lag een kwartier stil door een technisch probleem met de tijdwaarneming.
In de wedstrijd tegen China was Van der Horst topscorer met 8 punten, gevolgd door Slagter (6), Voorn (4) en Bekkering (3). Nederland speelt maandag tegen België en Polen.
Meer uit Sport
ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
1 dag geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
1 dag geleden