
Basketballers 3x3 winnen twee keer in Tokio van Aziatische teams
TOKIO (ANP) - De Nederlandse 3x3 basketballers hebben bij de Olympische Spelen in Tokio twee overwinningen tegen Aziatische landen geboekt. Oranje versloeg eerst Japan met 21-20 en was daarna met 21-18 te sterk voor China.
Met drie overwinningen in vier groepswedstrijden staat de Nederlandse ploeg keurig op de derde plaats, achter het nog ongeslagen Servië en Letland, dat over iets betere doelcijfers beschikt. De nummers 1 en 2 in de poule van acht kwalificeren zich voor de halve finales. De nummers 3 tot en met 6 gaan naar de kwartfinales.
Het duel met Japan ging lange tijd gelijk op. Bij een stand van 20-20 slaagde Oranje erin de winst te pakken. Arvin Slagter besliste de wedstrijd met een vrije worp. Ross Bekkering en Slagter waren beiden goed voor 6 punten. Ook Jessey Voorn (5 punten) en Dimeo van der Horst (4) waren productief. De wedstrijd tegen Japan lag een kwartier stil door een technisch probleem met de tijdwaarneming.
In de wedstrijd tegen China was Van der Horst topscorer met 8 punten, gevolgd door Slagter (6), Voorn (4) en Bekkering (3). Nederland speelt maandag tegen België en Polen.
Meer uit Sport
LE MANS (ANP) - MotoGP-coureur Johann Zarco heeft in Le Mans verrassend de regenachtige Grote Prijs van Frankrijk gewonnen. De 34-jarige coureur van Honda was daarmee de eerste Fransman met een zege voor eigen publiek sinds Pierre Monneret in 1954. Ook beëindigde hij een reeks van 22 overwinningen van het team van Ducati.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Atlete Femke Bol begint haar outdoorseizoen op 25 mei met de Diamond League-wedstrijd op de 400 meter horden in het Marokkaanse Rabat. "Nog drie weken", schreef de regerend Europees- en wereldkampioene bij de aankondiging op Instagram. De 25-jarige Amersfoortse beëindigde haar indoorseizoen in maart na de EK in Apeldoorn.
1 uur geledenROME (ANP) - Tallon Griekspoor heeft ook de samenwerking met zijn coach Dennis Sporrel beëindigd. De nummer 35 van de wereld en zijn trainer zijn "samen tot de conclusie gekomen dat het niet meer werkt", bevestigt Sporrel. "We hebben mooie maanden gehad en daar ben ik dankbaar voor."
5 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de eerste partij na zijn dopingschorsing gewonnen. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in de tweede ronde van het masterstoernooi van Rome de Argentijn Mariano Navone in twee sets: 6-3 6-4. De 23-jarige Sinner treft in de derde ronde Jesper de Jong.
19 uur geledenTIRANA (ANP) - Joshua Tarling heeft de tweede etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 21-jarige Brit van Ineos Grenadiers was de beste in de individuele tijdrit over 13,7 kilometer met start en finish in Tirana, de hoofdstad van Albanië. Tarling bleef de Sloveen Primoz Roglic 1 seconde voor. De Australiër Jay Vine werd derde.
23 uur geledenROME (ANP) - Tennisster Iga Swiatek is vroegtijdig uitgeschakeld op het WTA-toernooi van Rome. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de derde ronde van de Amerikaanse Danielle Collins: 6-1 7-5.
23 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez (Ducati) heeft ook de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. De zesvoudig wereldkampioen won tot dusver alle zes sprintraces in dit seizoen.
23 uur geleden