Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basketballers 3x3 willen met Slagter naar de Spelen

Basketballers 3x3 willen met Slagter naar de Spelen

NIEUWEGEIN (ANP) - Basketballer Arvin Slagter speelde meer dan 130 interlands voor Oranje en gaat nu proberen als lid van het 3x3-team zich te plaatsen voor de Olympische Spelen. De 34-jarige Amsterdammer is net als Ross Bekkering toegevoegd aan de selectie, die verder bestaat uit Aron Royé, Dimeo van der Horst, Sjoerd van Vilsteren, Jesper Jobse en Kasper Averink.

"We hebben in 2019 met de 3x3-mannen goed gepresteerd", zegt bondscoach Brian Benjamin. "Maar we hebben niet de laatste stap kunnen zetten naar de medailles. Met het toevoegen van Arvin en Ross aan de selectie krijgen we er kwaliteit bij die we vroeger misten, waardoor we nu de strijd aan kunnen gaan met de absolute top in 3x3." Slagter veroverde zes landstitels en vijf nationale bekers in Nederland en deed met Oranje mee aan het EK van 2015. De 32-jarige Bekkering is geboren in Canada, maar speelde lang in Nederland en heeft inmiddels ook een Nederlands paspoort. Hij kwam nooit uit voor Oranje.

Doel van de 3x3-ploeg is kwalificatie voor de Olympische Spelen van komende zomer. In Tokio staat drie tegen drie basketbal voor het eerst op het olympische programma, naast de traditionele vorm van vijf tegen vijf. Oranje heeft twee kansen om zich te plaatsen: op de olympisch kwalificatietoernooien in Delhi (18 tot en met 22 maart) en Boedapest (24 tot en met 26 april).

"We gaan ons optimaal voorbereiden om ons in Delhi of Boedapest te plaatsen en onze olympische droom waar te maken", aldus Benjamin. De 3x3-basketballers pakten zilver op de WK's van 2017 en 2018. Op het mondiale toernooi van afgelopen jaar in Amsterdam strandde Oranje in de groepsfase.

Meer uit Sport

Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

3 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

5 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

10 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

11 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

14 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden