Basketballers 3x3 willen met Slagter naar de Spelen
NIEUWEGEIN (ANP) - Basketballer Arvin Slagter speelde meer dan 130 interlands voor Oranje en gaat nu proberen als lid van het 3x3-team zich te plaatsen voor de Olympische Spelen. De 34-jarige Amsterdammer is net als Ross Bekkering toegevoegd aan de selectie, die verder bestaat uit Aron Royé, Dimeo van der Horst, Sjoerd van Vilsteren, Jesper Jobse en Kasper Averink.
"We hebben in 2019 met de 3x3-mannen goed gepresteerd", zegt bondscoach Brian Benjamin. "Maar we hebben niet de laatste stap kunnen zetten naar de medailles. Met het toevoegen van Arvin en Ross aan de selectie krijgen we er kwaliteit bij die we vroeger misten, waardoor we nu de strijd aan kunnen gaan met de absolute top in 3x3." Slagter veroverde zes landstitels en vijf nationale bekers in Nederland en deed met Oranje mee aan het EK van 2015. De 32-jarige Bekkering is geboren in Canada, maar speelde lang in Nederland en heeft inmiddels ook een Nederlands paspoort. Hij kwam nooit uit voor Oranje.
Doel van de 3x3-ploeg is kwalificatie voor de Olympische Spelen van komende zomer. In Tokio staat drie tegen drie basketbal voor het eerst op het olympische programma, naast de traditionele vorm van vijf tegen vijf. Oranje heeft twee kansen om zich te plaatsen: op de olympisch kwalificatietoernooien in Delhi (18 tot en met 22 maart) en Boedapest (24 tot en met 26 april).
"We gaan ons optimaal voorbereiden om ons in Delhi of Boedapest te plaatsen en onze olympische droom waar te maken", aldus Benjamin. De 3x3-basketballers pakten zilver op de WK's van 2017 en 2018. Op het mondiale toernooi van afgelopen jaar in Amsterdam strandde Oranje in de groepsfase.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
2 uur geledenROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
13 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
16 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
17 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
18 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
18 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
19 uur geleden