Basketballers 3x3 naar kwartfinale OKT, basketbalsters eruit
GRAZ (ANP) - De Nederlandse basketballers in de nieuwe olympische discipline 3x3 hebben zich met twee zeges alsnog geplaatst voor de kwartfinales van het kwalificatietoernooi voor de Olympische Spelen van Tokio. De mannen versloegen eerst Oostenrijk met 17-15 en waren daarna met 22-16 ook te sterk voor Kroatië.
De basketballers van bondscoach Brian Benjamin waren het kwalificatietoernooi begonnen met nederlagen tegen Letland en Canada. In de kwartfinale treffen Dimeo van der Horst, Arvin Slagter, Jessey Voorn en Julian Jarin zondag de Verenigde Staten. Alleen voor de top 3 is in Graz een olympisch ticket te verdienen.
De basketbalsters wonnen ook twee wedstrijden zaterdag, maar hebben de kwartfinales toch niet gehaald. Nederland won met 16-14 van Wit-Rusland en met 22-3 van Sri-Lanka. Door de zege van Wit-Rusland op Estland eindigden de Nederlandse speelsters van bondscoach Hakim Salem niet bij de eerste twee in de groep.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
4 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
9 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
10 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geleden