
Basketballer Post krijgt standaard NBA-contract bij Warriors
SAN FRANCISCO (ANP) - Basketbalclub Golden State Warriors heeft de Nederlander Quinten Post na enkele wedstrijden beloond met een standaard NBA-contract, zo melden club en speler via Instagram. De 24-jarige Amsterdammer maakte eind december zijn debuut voor de club uit de Amerikaanse profcompetitie NBA.
Post maakte indruk door in januari 20 punten te maken in de wedstrijd tegen Chicago Bulls. Golden State Warriors won met 131-106. Hij zorgde daarna ook voor punten bij de zege op Utah Jazz en recentelijk in de verloren wedstrijd tegen LA Lakers.
Golden State Warriors had de Nederlandse basketballer afgelopen zomer gekozen in de zogenoemde draft, waar de basketbalclubs talentvolle spelers kunnen aantrekken. Mindere ploegen krijgen dan vaak de eerste keuze, wat de gelijkwaardigheid van de competitie ten goede moet komen. Post kwam over van Boston College, maar kreeg aanvankelijk speeltijd voor het 'opleidingsteam' Santa Cruz Warriors.
Post is de tweede Nederlander die dit seizoen speelminuten heeft gekregen in de NBA. Malevy Leons maakte begin november zijn debuut bij Oklahoma City Thunder.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Volleybalster Nika Daalderop neemt het woensdag in Apeldoorn met het Nederlandse team op tegen Turkije in het kader van de Nations League. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski speelt vier duels in de internationale competitie in eigen land. "Om bij de beste acht ploegen te komen moeten we er eigenlijk drie winnen", zei de 26-jarige Amsterdamse aanvoerster maandag bij een persmoment.
23 minuten geledenVALENCIENNES (ANP) - Even buiten Valenciennes heeft Tourbaas Christian Prudhomme maandag kort na 13.30 uur vanuit zijn auto het officiële startsein gegeven voor de derde etappe van de Tour de France. Het regent opnieuw bij het begin van een grotendeels vlakke rit naar kustplaats Duinkerke. Onderweg is slechts op één hellinkje een punt te verdienen voor het bergklassement. Na 118 van de in totaal 178 kilometer is er een tussensprint.
53 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De organisatie van Wimbledon heeft excuses gemaakt voor de fout met de automatische lijntechnologie tijdens de wedstrijd tussen de Britse Sonay Kartal en Anastasija Pavljoetsjenkova uit Rusland. Op gamepoint bij de stand 4-4 in de eerste set sloeg Kartal de bal duidelijk uit, maar de 'call' bleef uit. De umpire liet het punt opnieuw spelen, waarna Pavljoetsjenkova haar service verloor.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz ligt op koers voor zijn derde titel op rij op Wimbledon. De als tweede geplaatste Spanjaard versloeg in de vierde ronde de Rus Andrej Roeblev in vier sets: 6-7 (5) 6-3 6-4 6-4. In de kwartfinale stuit de toernooifavoriet op de Brit Cameron Norrie.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales bereikt op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in de vierde ronde te sterk voor de Belgische Elise Mertens: 6-4 7-6 (4).
19 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Lando Norris heeft de jubileumrace van de Formule 1 op het circuit van Silverstone gewonnen. De Britse coureur van McLaren profiteerde in een door de regen chaotisch verlopen Grote Prijs van Groot-Brittannië van een tijdstraf voor zijn teamgenoot Oscar Piastri, die het grootste deel van de wedstrijd aan de leiding had gereden.
20 uur geledenBOULOGNE-SUR-MER (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de tweede etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit van Lauwin-Planque naar Boulogne-sur-Mer over ruim 208 kilometer, de langste Tourrit van dit jaar. Na een lastige finale sprintte de Nederlander van Alpecin-Deceuninck naar de winst, voor de Sloveen Tadej Pogacar en de Deen Jonas Vingegaard. De ritzege leverde Van der Poel ook de gele trui op. Die nam hij over van zijn Belgische ploeggenoot Jasper Philipsen.
20 uur geleden