Basketballer Paul bereikt mijlpaal bij absentie James
PHOENIX (ANP) - De basketballers van Los Angeles Lakers hebben zonder de geblesseerde LeBron James met 111-94 verloren van Phoenix Suns, waar Chris Paul een mijlpaal bereikte. De 35-jarige Paul doorbrak in Phoenix de grens van 10.000 assists en noteerde een triple-double.
Paul is nu de nummer 6 op de lijst van zogenoemde 'All-Time Assist Leaders' van de NBA. Hij moet grootheden als Steve Nash en Magic Johnson nog voor zich dulden. Nummer 5 Johnson staat op 10.141 assists en deed daar 886 wedstrijden over. Voor Paul was het zijn 1060e wedstrijd. De lijst wordt aangevoerd door John Stockton, die tot 15.806 assists kwam.
Bij de absentie van James was Montrezl Harrell de topschutter aan de zijde van de Lakers, met 23 punten. Dennis Schröder nam een punt minder voor zijn rekening. DeAndre Ayton en Devin Booker waren bij de thuisploeg beiden goed voor 26 punten.
Enkelblessure
"Ik ben optimistisch. Ik denk dat onze jongens vanavond echt hebben gevochten. We hebben de bal niet zo goed geschoten, maar ik dacht dat we op een heel hoog niveau presteerden", zei Lakers-coach Frank Vogel, die een aantal weken niet kan beschikken over zijn sterspeler James.
"Het zal even duren om ons aan te passen, erachter te komen waar de schoten nu vandaan moeten komen en hoe onze nieuwe identiteit eruit zal komen te zien." De Lakers hadden een schotpercentage van slechts 41,2 procent.
James liep zaterdagavond in het duel met Atlanta Hawks een enkelblessure op. Hij staat naar verwachting zeker zes weken aan de kant, maar mogelijk zelfs nog langer. James blesseerde zich in het tweede kwart van de wedstrijd in een gevecht om de bal met Solomon Hill van de Hawks. Hij lag enige tijd op de grond en schreeuwde het uit van de pijn. Onderweg naar de kleedkamers sloeg James uit frustratie tegen een stoel.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
4 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
8 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
10 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
15 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
16 uur geleden