Basketballer LeBron James leidt Lakers in NBA langs oude liefde
CLEVELAND (ANP) - Basketballer LeBron James heeft Los Angeles Lakers in de NBA naar een overwinning op zijn oude club Cleveland Cavaliers geholpen. De 37-jarige Amerikaan, die werd toegejuicht en toegezongen door de toeschouwers in Cleveland, tekende met 38 punten, 12 assists en 11 rebounds voor een zogeheten triple-double. De Lakers versloegen de Cavaliers met 131-120.
"Ik wilde gewoon winnen, dat is het enige wat telt voor me", antwoordde James op de vraag of deze zege voor hem extra speciaal was. "We hadden deze overwinning hard nodig."
James debuteerde in de NBA voor Cleveland Cavaliers en keerde in 2014 terug bij die club, nadat hij met Miami Heat twee keer kampioen was geworden. De basketballer bezorgde de 'Cavs' in 2016 hun eerste titel in de NBA. Twee jaar later stapte James over naar de Lakers, waarmee hij ook kampioen werd.
De zeventienvoudig NBA-winnaar uit LA moet nu hard werken om de play-offs te halen. De Lakers boekten in Cleveland hun 31e zege van het seizoen en daar staan 41 nederlagen tegenover. De ploeg van James staat op de negende plaats in het westen, een positie die deelname betekent aan de voorrondes van de play-offs. Die beginnen komende maand. De Cavaliers koersen met 41 zeges tegen 31 nederlagen rechtstreeks af op deelname aan de play-offs.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
11 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.
11 uur geledenAHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.
14 uur geledenCARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was er trots op dat ze na een mislukte 500 meter van zaterdag toch nog naar zilver was gereden op het WK allround. "Ik kwam voor goud, maar als je na de eerste 500 meter al zo'n achterstand hebt, wordt het lastig. Uiteindelijk ben ik hartstikke trots op die zilveren medaille", zei Groenewoud.
14 uur geledenALMERE (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben zich geplaatst voor het EK in december. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in Almere met 25-22 te sterk voor Zwitserland.
14 uur geleden