Basketballer LeBron James: kapot van verdriet
LOS ANGELES (ANP) - Ruim een dag na de tragische dood van Kobe Bryant heeft basketballer LeBron James in een emotioneel bericht op Instagram voor het eerst van zich laten horen. "Ik ben er niet klaar voor, maar hier gaan we", schrijft de huidige sterspeler van Los Angeles Lakers, die zondagochtend nog contact had met zijn voorganger. "Nooit gedacht dat dit ons laatste gesprek zou zijn", aldus James. "Mijn hart is gebroken, ik ga kapot van verdriet, mijn broer."
De 35-jarige James nam zaterdag in de verloren uitwedstrijd tegen Philadelphia 76ers (108-91) de derde plaats op de topscorerslijst aller tijden in de NBA over van Bryant. Die voormalige superster van de Lakers, die 20 jaar voor de club uit LA speelde en daarmee vijf keer kampioen werd, feliciteerde James via Twitter met die prestatie. Zondagochtend, voordat James in Philadelphia in het vliegtuig stapte, had hij nog even contact met Bryant. Enkele uren later crashte de helikopter met daarin de 41-jarige Amerikaan.
Bryant stopte in 2016 met basketballen. De Lakers waren toen lang niet meer zo onaantastbaar als voorheen. James kwam in 2018 naar LA om de ploeg weer omhoog te helpen. Na een moeizaam eerste jaar staan de Lakers nu bovenaan in het westen. De voor dinsdag geplande wedstrijd tegen stadgenoot LA Clippers is uitgesteld vanwege de dood van Bryant.
"Ik probeer iets op te schrijven, maar steeds als ik eraan begin, moet ik huilen", aldus James. "Ik denk steeds aan jou, aan Gianna en de vriendschap/verbondenheid/broederschap die we hadden. Ik beloof je dat ik jouw nalatenschap zal voortzetten. Je betekent zoveel voor ons, zeker voor alle Lakers. Het is mijn verantwoordelijkheid om dit door te zetten. Geef me alsjeblieft de kracht vanuit de hemel."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het masterstoernooi van Montreal bereikt. De nummer 70 van de wereldranglijst versloeg in Canada de Fransman Giovanni Mpetshi Perricard met 6-2 3-6 6-3. De Nederlander treft in de volgende ronde de als vierde geplaatste Rus Daniil Medvedev.
26 minuten geledenDIJON (ANP) - Marlen Reusser heeft de vierde etappe in de Tour de France Femmes op haar naam geschreven en de leiding in het algemeen klassement gegrepen. De Zwitserse regerend wereldkampioene tijdrijden van Movistar was in de individuele tijdrit over 21 kilometer van Gevrey-Chambertin naar Dijon met 27.30 minuten 4 seconden sneller dan Lieke Nooijen en 18 seconden dan Demi Vollering.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Broeders-Bol (26) heeft voor haar EK-debuut op de 800 meter in Birmingham zichzelf als doel gesteld om een finaleplaats te halen. Dat vertelde ze dinsdag bij de teampresentatie van de Nederlandse ploeg voor de EK atletiek in Birmingham op sportcentrum Papendal.
8 uur geledenSZCZECIN (ANP) - Jonathan Milan heeft ook de tweede etappe in de Ronde van Polen gewonnen. De Italiaan van Lidl-Trek was na 150 kilometer tussen Międzyzdroje en Szczecin de beste in de massasprint, nadat hij ook al de eerste rit in de sprint had gewonnen. De Fransman Paul Magnier werd tweede en Matteo Malucelli uit Italië werd derde.
8 uur geledenGÉVREY-CHAMBERTIN (ANP) - Romina Hinojosa uit Mexico is als eerste wielrenster vertrokken in de vierde etappe van de Tour de France Femmes. De rit is een individuele tijdrit van Gévrey-Chambertin naar Dijon over 21 kilometer.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Elijah Faverus (19) is opgenomen in de selectie voor de EK in Zagreb, Kroatië. Faverus won de afgelopen periode drie van de vier kwalificatiewedstrijden en verzekerde zich daarmee als meerkamper van een plek in de EK-selectie.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Schoonspringster Else Praasterink heeft net als vorig jaar een bronzen medaille gewonnen op de 10-metertoren bij het EK zwemmen. De 23-jarige Brabantse eindigde in Parijs na vijf sprongen op een totaal van 305,15 punten en kwam slechts 0,15 punten te kort voor het zilver van de Duitse Pauline Pfeif. De Europese titel ging naar Maisie Bond uit Groot-Brittannië.
1 dag geleden