Basketballer LeBron James: kapot van verdriet
LOS ANGELES (ANP) - Ruim een dag na de tragische dood van Kobe Bryant heeft basketballer LeBron James in een emotioneel bericht op Instagram voor het eerst van zich laten horen. "Ik ben er niet klaar voor, maar hier gaan we", schrijft de huidige sterspeler van Los Angeles Lakers, die zondagochtend nog contact had met zijn voorganger. "Nooit gedacht dat dit ons laatste gesprek zou zijn", aldus James. "Mijn hart is gebroken, ik ga kapot van verdriet, mijn broer."
De 35-jarige James nam zaterdag in de verloren uitwedstrijd tegen Philadelphia 76ers (108-91) de derde plaats op de topscorerslijst aller tijden in de NBA over van Bryant. Die voormalige superster van de Lakers, die 20 jaar voor de club uit LA speelde en daarmee vijf keer kampioen werd, feliciteerde James via Twitter met die prestatie. Zondagochtend, voordat James in Philadelphia in het vliegtuig stapte, had hij nog even contact met Bryant. Enkele uren later crashte de helikopter met daarin de 41-jarige Amerikaan.
Bryant stopte in 2016 met basketballen. De Lakers waren toen lang niet meer zo onaantastbaar als voorheen. James kwam in 2018 naar LA om de ploeg weer omhoog te helpen. Na een moeizaam eerste jaar staan de Lakers nu bovenaan in het westen. De voor dinsdag geplande wedstrijd tegen stadgenoot LA Clippers is uitgesteld vanwege de dood van Bryant.
"Ik probeer iets op te schrijven, maar steeds als ik eraan begin, moet ik huilen", aldus James. "Ik denk steeds aan jou, aan Gianna en de vriendschap/verbondenheid/broederschap die we hadden. Ik beloof je dat ik jouw nalatenschap zal voortzetten. Je betekent zoveel voor ons, zeker voor alle Lakers. Het is mijn verantwoordelijkheid om dit door te zetten. Geef me alsjeblieft de kracht vanuit de hemel."
Meer uit Sport
PHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.
2 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.
6 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver na de 500 en 1500 meter ook de 1000 meter gewonnen. De shorttracker bleef de Italiaan Thomas Nadalini en de Zuid-Koreaan Seochan Bae voor.
13 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud veroverd op de 500 meter. De shorttrackster bleef de Canadese Courtney Sarault en Selma Poutsma voor.
13 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van de Verenigde Staten niet de snelheid om voor de zege te kunnen rijden. Dat zei de Red Bull-coureur in het interview na zijn derde plaats op het Circuit of The Americas in Austin, waar de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes de zege greep.
16 uur geledenAUSTIN (ANP) - Kimi Antonelli heeft met de zege in de Grote Prijs van de Verenigde Staten zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 voor het grijpen. De Italiaan bleef in zijn Mercedes de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari en Max Verstappen in de Red Bull voor en won met grote voorsprong zijn negende Grand Prix.
17 uur geleden