Basketballer LeBron James kandidaat voor MVP van NBA
ORLANDO (ANP) - Basketballer LeBron James maakt kans om te worden gekozen tot meeste waardevolle speler van de NBA. De 35-jarige superster van Los Angeles Lakers behoort tot de drie kandidaten voor de jaarlijkse MVP-prijs. James Harden en Giannis Antetokounmpo, de winnaar van vorig jaar, zijn de concurrenten van James.
De NBA werd onlangs weer hervat na een maandenlange pauze vanwege de coronacrisis. Niet alle teams doen mee aan het restant van het seizoen, dat wordt uitgespeeld op een afgesloten gedeelte van Disney World in Orlando. Acht van de dertig ploegen uit de NBA ontbreken daar. De individuele prijzen worden dan ook allemaal verdeeld op basis van de prestaties tot 11 maart, de dag dat de competitie werd stilgelegd.
James werd in 2013 voor de vierde en voorlopig laatste keer uitgeroepen tot de MVP van de reguliere competitie. De Amerikaan, drievoudig NBA-kampioen, speelde toen nog voor Miami Heat. Antetokounmpo (Milwaukee Bucks) ontving de prijs vorig jaar voor het eerst. Het jaar daarvoor was Harden (Houston Rockets) de meest waardevolle speler.
Meer uit Sport
CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
17 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
1 dag geleden