Basketballer LeBron James kandidaat voor MVP van NBA
ORLANDO (ANP) - Basketballer LeBron James maakt kans om te worden gekozen tot meeste waardevolle speler van de NBA. De 35-jarige superster van Los Angeles Lakers behoort tot de drie kandidaten voor de jaarlijkse MVP-prijs. James Harden en Giannis Antetokounmpo, de winnaar van vorig jaar, zijn de concurrenten van James.
De NBA werd onlangs weer hervat na een maandenlange pauze vanwege de coronacrisis. Niet alle teams doen mee aan het restant van het seizoen, dat wordt uitgespeeld op een afgesloten gedeelte van Disney World in Orlando. Acht van de dertig ploegen uit de NBA ontbreken daar. De individuele prijzen worden dan ook allemaal verdeeld op basis van de prestaties tot 11 maart, de dag dat de competitie werd stilgelegd.
James werd in 2013 voor de vierde en voorlopig laatste keer uitgeroepen tot de MVP van de reguliere competitie. De Amerikaan, drievoudig NBA-kampioen, speelde toen nog voor Miami Heat. Antetokounmpo (Milwaukee Bucks) ontving de prijs vorig jaar voor het eerst. Het jaar daarvoor was Harden (Houston Rockets) de meest waardevolle speler.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer gaat in Milaan geen derde olympische titel winnen. De 24-jarige Nederlandse ging in de halve finale onderuit, net als haar landgenote Suzanne Schulting.
20 minuten geledenMILAAN (ANP) - Het Nederlandse shorttrackteam voor de finale van de olympische aflossing kent geen verrassingen. Bondscoach Niels Kerstholt vervangt Itzhak de Laat zoals verwacht door Melle van 't Wout. Kopman Jens van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons zijn de andere drie rijders.
40 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra Velzeboer en Suzanne Schulting hebben bij de Olympische Spelen de halve finale op de 1500 meter bereikt. Beide Nederlandse rijdsters eindigden in de vijfde kwartfinale bij de eerste drie.
52 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Michelle Velzeboer is op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwartfinale van de 1500 meter. De 22-jarige Nederlandse ging in de laatste ronde onderuit en eindigde daardoor niet bij de eerste drie. Dat was nodig om een ronde verder te mogen.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Al het vechten is eindelijk beloond voor Antoinette Rijpma-de Jong. De 30-jarige Friezin had al vijf olympische medailles - twee keer zilver, drie keer brons - maar veroverde op de Spelen van Milaan eindelijk die felbegeerde gouden plak op de 1500 meter.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De ijshockeyers van Canada staan zondag in de olympische finale. De favoriet voor goud knokte zich in de halve eindstrijd naar een zege op Finland: 3-2 (0-1 1-1 2-0).
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok merkte meteen na de start van haar 1500 meter dat de snelheid niet vanzelf kwam. De winnares van de 500 meter op de Spelen moest in de eerste rit in het Milano Speed Skating Stadium alleen rijden en zei dat het "megazwaar" was. "Normaal rij ik weg en dan komt de snelheid vanzelf. Dat was nu absoluut niet zo", aldus de 25-jarige schaatsster die met 1.54,79 vijfde werd.
2 uur geleden