Basketballer LeBron James investeert in racefietsenmerk Canyon
KOBLENZ (ANP) - Basketballer LeBron James heeft zich ingekocht bij de Duitse sportfietsenfabrikant Canyon, het merk waar onder andere de wielerploeg van Mathieu van der Poel op fietst. Het investeringsbedrijfje LRMR Ventures dat de Amerikaanse sportlegende bestiert met de mediapersoonlijkheid Maverick Carter deed mee aan een nieuwe investeringsronde van de fietsenproducent.
Volgens zakenkrant Financial Times hebben LRMR Ventures en een andere Amerikaanse investeerder, SC Holdings, samen een belang van 4 procent gekocht in de onderneming uit Koblenz. Bij de nieuwe investeringsronde haalde Canyon in totaal 30 miljoen euro op, waarmee het bedrijf 750 miljoen euro waard is.
NBA-ster James investeerde al eerder in racefietsen. In 2007 kocht hij een belang in het merk Cannondale, waar op dit moment profteam EF Education-EasyPost op rijdt.
Sinds de coronapandemie zijn wereldwijd steeds meer mensen gaan fietsen om het openbaar vervoer te mijden. De nieuwe investeerders gokken er kennelijk op dat de fiets als vervoers- en recreatiemiddel aan populariteit blijft winnen, onder andere in de Verenigde Staten.
Canyon, dat zich voorheen vooral op de Europese markt richtte, maakte onlangs de stap naar de Amerikaanse markt. Grootaandeelhouder GBL schrijft op zijn site dat het merk hier sterk groeit. Canyon verkoopt zijn racefietsen en mountainbikes louter via zijn webshops en dat bedrijfsmodel zou aanslaan bij de Amerikanen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De populariteit van koopjesdagen Black Friday en Cyber Monday stagneert, maar de consumentenaankopen over de hele maand november nemen wel toe. Dat concludeert ABN AMRO in een analyse die de bank deed samen met marktonderzoeker Q&A Retail. Naar de koopbereidheid rond Black Friday, komende vrijdag, wordt echter meer onderzoek gedaan en de cijfers kunnen verschillen.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.
13 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.
14 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.
16 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.
17 uur geledenLONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.
18 uur geleden