Basketballer LeBron James investeert in racefietsenmerk Canyon
KOBLENZ (ANP) - Basketballer LeBron James heeft zich ingekocht bij de Duitse sportfietsenfabrikant Canyon, het merk waar onder andere de wielerploeg van Mathieu van der Poel op fietst. Het investeringsbedrijfje LRMR Ventures dat de Amerikaanse sportlegende bestiert met de mediapersoonlijkheid Maverick Carter deed mee aan een nieuwe investeringsronde van de fietsenproducent.
Volgens zakenkrant Financial Times hebben LRMR Ventures en een andere Amerikaanse investeerder, SC Holdings, samen een belang van 4 procent gekocht in de onderneming uit Koblenz. Bij de nieuwe investeringsronde haalde Canyon in totaal 30 miljoen euro op, waarmee het bedrijf 750 miljoen euro waard is.
NBA-ster James investeerde al eerder in racefietsen. In 2007 kocht hij een belang in het merk Cannondale, waar op dit moment profteam EF Education-EasyPost op rijdt.
Sinds de coronapandemie zijn wereldwijd steeds meer mensen gaan fietsen om het openbaar vervoer te mijden. De nieuwe investeerders gokken er kennelijk op dat de fiets als vervoers- en recreatiemiddel aan populariteit blijft winnen, onder andere in de Verenigde Staten.
Canyon, dat zich voorheen vooral op de Europese markt richtte, maakte onlangs de stap naar de Amerikaanse markt. Grootaandeelhouder GBL schrijft op zijn site dat het merk hier sterk groeit. Canyon verkoopt zijn racefietsen en mountainbikes louter via zijn webshops en dat bedrijfsmodel zou aanslaan bij de Amerikanen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiƫle druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan importheffingen op producten gemaakt met staal en aluminium te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Naar verwachting komt president Donald Trump snel met een bekendmaking over deze heffingen, mogelijk al donderdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten staan vierkant achter Panama en kijken ernaar uit "om de economische samenwerking met deze belangrijke partner te verstevigen". Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio in reactie op het nieuws dat China Panamese schepen zou vasthouden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden verlies gesloten. De AEX-index drong een deel van de eerdere verliezen terug. Mogelijk dat uitlatingen van de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor enig optimisme zorgden. Hij zei met Oman te werken aan een protocol voor het monitoren van het scheepsverkeer in de Straat van Hormuz.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering gaat in beroep tegen de uitspraak van de rechter dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte een maand geleden naar de rechter om een besluit van het Pentagon aan te vechten om het bedrijf als een risico voor de toeleveringsketen aan te merken.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Lufthansa heeft donderdag een bod uitgebracht voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Eerder op de dag werd bekend dat Air France-KLM dit ook heeft gedaan.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met zware verliezen begonnen, na de sterke herstelrally in de afgelopen dagen. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten nam weer af nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met zware aanvallen op Iran in de komende weken. Ook opperde hij weer de mogelijkheid van aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur.
5 uur geleden