Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basketballer LeBron James investeert in racefietsenmerk Canyon

Basketballer LeBron James investeert in racefietsenmerk Canyon

KOBLENZ (ANP) - Basketballer LeBron James heeft zich ingekocht bij de Duitse sportfietsenfabrikant Canyon, het merk waar onder andere de wielerploeg van Mathieu van der Poel op fietst. Het investeringsbedrijfje LRMR Ventures dat de Amerikaanse sportlegende bestiert met de mediapersoonlijkheid Maverick Carter deed mee aan een nieuwe investeringsronde van de fietsenproducent.

Volgens zakenkrant Financial Times hebben LRMR Ventures en een andere Amerikaanse investeerder, SC Holdings, samen een belang van 4 procent gekocht in de onderneming uit Koblenz. Bij de nieuwe investeringsronde haalde Canyon in totaal 30 miljoen euro op, waarmee het bedrijf 750 miljoen euro waard is.

NBA-ster James investeerde al eerder in racefietsen. In 2007 kocht hij een belang in het merk Cannondale, waar op dit moment profteam EF Education-EasyPost op rijdt.

Sinds de coronapandemie zijn wereldwijd steeds meer mensen gaan fietsen om het openbaar vervoer te mijden. De nieuwe investeerders gokken er kennelijk op dat de fiets als vervoers- en recreatiemiddel aan populariteit blijft winnen, onder andere in de Verenigde Staten.

Canyon, dat zich voorheen vooral op de Europese markt richtte, maakte onlangs de stap naar de Amerikaanse markt. Grootaandeelhouder GBL schrijft op zijn site dat het merk hier sterk groeit. Canyon verkoopt zijn racefietsen en mountainbikes louter via zijn webshops en dat bedrijfsmodel zou aanslaan bij de Amerikanen.

Meer uit Financieel

EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel de vissers in lidstaten van de Europese Unie mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

38 minuten geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

1 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

12 uur geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

13 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

16 uur geleden
Transavia telt voor het eerst 10 miljoen passagiers

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.

17 uur geleden
Mark Harbers nieuwe voorzitter raad van commissarissen ProRail

UTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.

18 uur geleden