Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basketballer LeBron James in voorlopige olympische selectie

Basketballer LeBron James in voorlopige olympische selectie

COLORADO SPRINGS (ANP) - Basketballer LeBron James maakt deel uit van de voorlopige olympische selectie van de Verenigde Staten. De NBA-ster zou daarmee komende zomer in Tokio voor de vierde keer op het evenement kunnen uitkomen en voor de derde keer goud kunnen winnen. Eerder deed hij dat in 2008 (Peking) en 2012 (Londen).

De voorlopige selectie bestaat uit 44 spelers, onder wie negen van het 'gouden' team van Rio de Janeiro in 2016. De 35-jarige James nam in 2004 in Athene voor de eerste keer deel aan de Olympische Spelen. De Amerikanen kwamen toen verrassenderwijs niet verder dan brons. Pas eind vorig jaar had James laten doorschemeren eventueel voor de vierde keer aan de Spelen te willen deelnemen.

Tot de voorlopige groep behoren onder anderen Stephen Curry, Kevin Durant, James Harden, Kyrie Irving, Kawhi Leonard, Chris Paul en Russell Westbrook. Begin juni wordt de definitieve selectie, bestaand uit twaalf spelers, bekend.

Uitzonderlijke talenten

"De betrokkenheid, het verlangen en de opwinding om op de Olympische Spelen uit te komen is bij al deze atleten overweldigend", zegt Jerry Colangelo, directeur van het overkoepelende USA Basketball. "Al deze spelers zijn uitzonderlijke talenten die hun waarde vele malen hebben bewezen. Om uit deze groep de twaalf beste te kiezen is een enorme uitdaging, zo niet bijna onmogelijk."

Gregg Popovich, in het dagelijks leven coach van San Antonio Spurs, treedt op als bondscoach.

Meer uit Sport

Italiaanse motorcoureur Bezzecchi start vanaf pole in Thailand

BURIRAM (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi start vanaf pole in de Grote Prijs van Thailand, de eerste race van het nieuwe seizoen in de MotoGP. Hij zette de beste tijd neer in de kwalificatie op het Chang International Circuit bij Buriram en was sneller dan regerend wereldkampioen Marc Márquez uit Spanje.

1 uur geleden
Verhoeven neemt het op tegen Usyk in strijd om wereldtitel boksen

AMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.

14 uur geleden
Basketballers winnen van Oostenrijk in WK-kwalificatie

WENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.

14 uur geleden
Tennisser Griekspoor bereikt in Dubai zesde finale uit carrière

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.

17 uur geleden
Kunstrijders Wories, Danilova en Tsiba naar WK in Praag

PRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.

18 uur geleden
Schaatsbond wijst geen vervanger aan voor Leerdam op WK sprint

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.

22 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

1 dag geleden