Basketballer LeBron James in voorlopige olympische selectie
COLORADO SPRINGS (ANP) - Basketballer LeBron James maakt deel uit van de voorlopige olympische selectie van de Verenigde Staten. De NBA-ster zou daarmee komende zomer in Tokio voor de vierde keer op het evenement kunnen uitkomen en voor de derde keer goud kunnen winnen. Eerder deed hij dat in 2008 (Peking) en 2012 (Londen).
De voorlopige selectie bestaat uit 44 spelers, onder wie negen van het 'gouden' team van Rio de Janeiro in 2016. De 35-jarige James nam in 2004 in Athene voor de eerste keer deel aan de Olympische Spelen. De Amerikanen kwamen toen verrassenderwijs niet verder dan brons. Pas eind vorig jaar had James laten doorschemeren eventueel voor de vierde keer aan de Spelen te willen deelnemen.
Tot de voorlopige groep behoren onder anderen Stephen Curry, Kevin Durant, James Harden, Kyrie Irving, Kawhi Leonard, Chris Paul en Russell Westbrook. Begin juni wordt de definitieve selectie, bestaand uit twaalf spelers, bekend.
Uitzonderlijke talenten
"De betrokkenheid, het verlangen en de opwinding om op de Olympische Spelen uit te komen is bij al deze atleten overweldigend", zegt Jerry Colangelo, directeur van het overkoepelende USA Basketball. "Al deze spelers zijn uitzonderlijke talenten die hun waarde vele malen hebben bewezen. Om uit deze groep de twaalf beste te kiezen is een enorme uitdaging, zo niet bijna onmogelijk."
Gregg Popovich, in het dagelijks leven coach van San Antonio Spurs, treedt op als bondscoach.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
2 uur geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
4 uur geledenCHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
5 uur geleden