Basketballer Jokic krijgt grootste contract ooit in NBA
DENVER (ANP) - Basketballer Nikola Jokic van Denver Nuggets staat op het punt om het grootste contract ooit in de NBA te ondertekenen. Volgens Amerikaanse media zet de 27-jarige Serviër zijn handtekening onder een vijfjarig contract ter waarde van 264 miljoen dollar, omgerekend ruim 250 miljoen euro.
Jokic werd de afgelopen twee seizoenen uitgeroepen tot MVP (meest waardevolle speler) van de reguliere competitie in de NBA. De Serviër behoort al jaren tot de topscorers van de Amerikaanse basketbalcompetitie. Hij speelt sinds 2015 in de NBA voor de Nuggets, die het afgelopen seizoen in de eerste ronde van de play-offs moesten afleggen tegen de latere kampioen Golden State Warriors.
Het contract van 'The Joker' in Denver loopt volgend jaar af. De 2,11 meter lange Serviër zei direct na de uitschakeling door de Warriors al dat hij graag bij de Nuggets wil blijven. "Als er een aanbod op tafel komt, ga ik dat natuurlijk accepteren. Ik hou van deze organisatie en de mensen die hier werken", aldus Jokic. Hij gaat zich volgens onder meer de krant The Denver Post nu tot en met 2028 aan de club verbinden, in ruil voor een vorstelijk salaris.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
3 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
12 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
2 dagen geleden