Basketballer James voor tweede keer in NBA van het veld gestuurd
DETROIT (ANP) - Basketballer LeBron James is voor de tweede keer in zijn lange carrière van het veld gestuurd in de NBA. De 36-jarige Amerikaan van Los Angeles Lakers sloeg tijdens de wedstrijd tegen Detroit Pistons al dan niet expres in het gezicht van Isaiah Stewart, die daar een bloedende wond boven zijn oog door opliep.
Het incident gebeurde in het derde kwart, bij een stand van 78-66 in het voordeel van de Pistons. James en Stewart probeerden beiden een zo goed mogelijke plek rond het bord te bemachtigen bij een vrije worp voor de Lakers. Toen de bal in de basket belandde, zwaaide James wild met zijn arm opzij. Hij raakte daarbij Stewart in het gezicht. De 20-jarige forward van Detroit Pistons reageerde woedend. Hij probeerde meerdere keren om James aan te vallen. Spelers en stafleden van Detroit Pistons, de scheidsrechters en toegesnelde beveiligers wisten dat met grote moeite te voorkomen.
Stewart werd vanwege zijn agressieve gedrag van het veld gestuurd. De scheidsrechters besloten ook James, die zich wel rustig hield, weg te sturen. Het officiële oordeel is dat James zich schuldig maakte aan "onnodig en buitensporig contact boven de schouder". Vier jaar geleden werd de superster in dienst van Cleveland Cavaliers voor het eerst in zijn carrière naar de kleedkamer gestuurd. Zonder James wisten de Lakers het duel in Detroit nog naar zich toe te trekken: 121-116.
Anthony Davis (30 punten) en Russell Westbrook (26) namen de ploeg uit LA na het wegsturen van James (10 punten) bij de hand. "Stewart probeerde bij die vrije worp de fysieke strijd aan te gaan met LeBron en LeBron deed hetzelfde", zei Davis. "Iedereen in de NBA weet dat LeBron James geen gemene speler is. Hij zei na dat moment ook direct dat het niet de bedoeling was. Maar wat Stewart deed... ik heb nog nooit een speler zoiets zien doen. Je hebt een snee boven je oog, per ongeluk, dan ga je niet keer op keer proberen iemand aan te vallen."
Volgens coach Dwane Casey van Detroit Pistons waren acht of negen hechtingen nodig om de wond te dichten.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Engeland is als derde geëindigd op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De ploeg overklaste voor rust Frankrijk (4-0), maar kwam na de hervatting nog aardig in de problemen (6-4).
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Kylian Mbappé mag zich topscorer aller tijden op een WK noemen. De 27-jarige aanvaller maakte in de troostfinale tegen Engeland zijn 21e en 22e doelpunt op een mondiale eindronde.
2 uur geledenLE MARKSTEIN (ANP) - Tadej Pogačar heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement in de Tour de France nog verder uitgebreid. De Sloveen van UAE Team Emirates was de beste in de veertiende etappe, een bergrit in de Vogezen van Mulhouse naar Le Markstein. Voor Pogačar betekende het zijn vierde ritzege in deze Tour en zijn 25e in totaal.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Josh Kerr heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Londen het wereldrecord op de Engelse mijl verbeterd. De 28-jarige Schot zette een tijd neer van 3.42,66. Het wereldrecord was sinds 1999 in handen van de Marokkaan Hicham El Guerrouj, die in Rome 3.43,13 noteerde.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij de atletiekmeeting uit de Diamond League in Londen als tweede geëindigd op de 800 meter. De Amersfoortse zette een tijd neer van 1.56,46. De zege ging naar de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson in 1.56,21. Tsige Duguma uit Ethiopië werd derde (1.56,92).
12 uur geledenMULHOUSE (ANP) - De Deense wielrenner Jonas Vingegaard richt zich in de veertiende etappe van de Tour de France ondanks zijn achterstand op klassementsleider Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) op verdedigen. "Wij denken dat UAE er vandaag voor wil gaan, dus is de eerste gedachte om meer te verdedigen. Maar als we ons goed voelen, kunnen we ook zelf iets proberen", zei de tweevoudig Tourwinnaar van Visma-Lease a Bike in startplaats Mulhouse tegen de NOS.
15 uur geledenMULHOUSE (ANP) - Het wielerpeloton in de Tour de France is met zware regen vanuit Mulhouse vertrokken voor de veertiende etappe, de tweede in de Vogezen. De rit van zaterdag is zwaarder dan die van een dag eerder. Met de Grand Ballon, Ballon d'Alsace en Col du Haag staan drie beklimmingen van de eerste categorie op het programma. De top van Col du Haag ligt op 6 kilometer van de finish in Le Markstein.
15 uur geleden