Basketballer James leidt LA Lakers langs San Antonio Spurs
SAN ANTONIO (ANP/RTR) - Basketballer LeBron James heeft zijn ploeg LA Lakers naar een tweede zege op rij tegen San Antonio Spurs geleid. De sterspeler van Los Angeles maakte 39 punten en had daarmee een groot aandeel in de 143-138-zege.
De Lakers speelden nog zonder de geblesseerde Anthony Davis en de geschorste Patrick Beverley. Met James en ook Dennis Schröder die goed was voor 21 punten en Lonnie Walker die 19 punten maakte, won Los Angeles voor de vijfde keer in de afgelopen zes wedstrijden.
"Ik heb het gevoel dat we beter en beter worden", zei James, die een dag eerder zijn rentree bij de Lakers had opgeluisterd met een overwinning op de Spurs. "Vroeg in het seizoen zouden we een wedstrijd als deze hebben verloren."
Phoenix Suns aan de leiding
San Antonio Spurs leed de achtste nederlaag op rij en staat voorlaatste in de Western Conference, een plaats boven de Lakers. Keldon Johnson was goed voor 26 punten bij de thuisploeg.
Phoenix Suns won nipt van Utah Jazz: 113-112. Deandre Ayton maakte 29 punten voor de Suns en was goed voor 21 rebounds. Devin Booker zorgde nog voor 27 punten. Phoenix won voor de vierde keer op rij na een spannende slotminuut.
De Suns gaan aan de leiding in de Western Conference met dertien zeges en zes nederlagen. Utah, dat twaalf keer won en tien keer verloor, staat achtste.
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
4 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
9 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
10 uur geleden