Basketballer James ergert zich aan coronaprotocol
LOS ANGELES (ANP) - Basketballer LeBron James is niet blij dat hij een duel van zijn Los Angeles Lakers heeft moeten missen na een achteraf "vals positieve" coronatest. James, een van de sterspelers van de ploeg uit LA, zei "in de war en gefrustreerd" te zijn geweest omdat hij in Sacramento tegen de Kings niet in actie mocht komen. "Ik was boos omdat ik niets kon doen."
James legde na het verloren duel met stadgenoot Clippers de gevolgde procedure uit. Hij testte eerste negatief, zo vertelde de basketballer, waarna een tweede test een positieve uitslag opleverde en hij meteen in quarantaine moest in plaats van opnieuw getest te worden ter bevestiging. "Na een positieve test is het meestal zo dat je nog eens getest wordt om die positieve status te bevestigen. Dat was bij mij niet het geval. Ik moest meteen in isolatie. Ik moest bovendien zelf een manier zien te vinden om terug te keren uit Sacramento, zonder veiligheidspersoneel."
Ook zijn kinderen moesten in quarantaine. "Het was allemaal heel erg ongemakkelijk. Dat maakte me boos. De situatie is heel slecht aangepakt. Dat de test nadien vals positief bleek, was een opluchting voor iedereen", aldus James, wiens ploeg zonder hem wel won van de Kings.
Meer uit Sport
DETROIT (ANP/AFP) - Formule 1-renstal Red Bull Racing heeft in Detroit de auto onthuld waarmee Max Verstappen en Isack Hadjar in 2026 gaan rijden in het wereldkampioenschap. Het betrof een zogenoemde dummy, want de daadwerkelijke RB22 zal pas voor het eerst te zien zijn tijdens de besloten testdagen op het circuit van Barcelona, die 26 januari beginnen. Qua kleurstelling is sprake van een andere tint blauw en de bolide is glanzender.
3 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.
12 uur geledenCOLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.
13 uur geledenBENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".
18 uur geledenWOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.
23 uur geleden