Basketballer James draagt Amerikaanse vlag bij opening Spelen
PARIJS (ANP/RTR) - Basketballer LeBron James draagt vrijdag de Amerikaanse vlag tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen in Parijs. De 39-jarige tweevoudig winnaar van olympisch goud werd gekozen bij een stemming onder Amerikaanse olympische sporters.
"Het is een ongelooflijke eer om de Verenigde Staten op dit wereldtoneel te vertegenwoordigen, vooral op een moment dat de hele wereld samen kan brengen", verklaarde James, die opgaat voor zijn vierde Spelen.
"Voor een kind uit Akron betekent deze verantwoordelijkheid niet alleen alles voor mezelf, maar ook voor mijn familie, alle kinderen in mijn geboortestad, mijn teamgenoten, andere olympische sporters en zoveel mensen in het hele land met grote ambities. Sport heeft de kracht om ons allemaal samen te brengen en ik ben er trots op deel uit te maken van dit belangrijke moment", aldus de basketballer van Los Angeles Lakers.
De vrouwelijke vlaggendrager van de Verenigde Staten wordt dinsdag bekendgemaakt. Voor Nederland dragen handbalster Lois Abbingh en 3x3 basketballer Worthy de Jong de vlaggen. De openingsceremonie rondom de Seine in Parijs begint vrijdag om 19.30 uur.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
9 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
11 uur geledenCALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.
11 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Italiaanse tennissers hebben voor de derde keer op rij de Davis Cup gewonnen. In Bologna bezorgde Flavio Cobolli, de nummer 22 van de wereldranglijst, Italië het tweede punt door de Spanjaard Jaume Munar te verslaan in drie sets: 1-6 7-6 (5) 7-5. Matteo Berrettini had de gastheren op voorsprong gebracht met een zege op Pablo Carreño Busta (6-3 6-4).
11 uur geledenGDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.
16 uur geledenGDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.
16 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.
19 uur geleden