Basketballer Durant leidt Nets met 45 punten langs Magic
NEW YORK (ANP) - Basketballer Kevin Durant heeft Brooklyn Nets in de NBA met 45 punten langs Orlando Magic geleid. Het werd 109-102 in het Barclays Center in Brooklyn. Het was de hoogste persoonlijke score van de twaalfvoudig All Star van het seizoen.
De 34-jarige Durant was vooral in het derde kwart op dreef. Hij was daarin goed voor 19 punten en had een belangrijk aandeel in het voorkomen van succesvolle aanvallen van Magic. Een dag eerder was de sterspeler al goed voor 31 punten.
"Hij blijft maar gaan", zei zijn coach Jacque Vaughn. "In deze fase van zijn carrière, met de minuten die hij heeft gemaakt, is het geweldig hoe hij ons naar de overwinning leidt. Het laat zien hoeveel moeite hij erin steekt en hoeveel liefde hij voor het spel heeft. Hij benadert een wedstrijd als deze als een must-win."
Seizoen Nets
Brooklyn Nets, teleurstellend aan het seizoen begonnen, staat nu op een winstpercentage van 50 procent en daarmee op plek 9 in de Eastern Conference. De Nets hebben 11 van de 22 gespeelde duels gewonnen. De laatste vier thuiswedstrijden leverden een overwinning op. Een maand geleden werd coach Steve Nash ontslagen na de teleurstellende start van het seizoen.
Orlando Magic leed al de vijfde opeenvolgende nederlaag en staat veertiende in de Eastern Conference.
Meer uit Sport
ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
13 minuten geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
47 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
1 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
1 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
7 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
21 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
23 uur geleden