Basketballer Doncic vestigt met 51 punten persoonlijk record NBA
DALLAS (ANP) - Met een persoonlijk record van 51 punten heeft de Sloveense basketballer Luka Doncic zijn ploeg Dallas Mavericks naar een overwinning op Los Angeles Clippers geleid in de NBA. Doncic nam bijna de helft van de productie van de thuisclub voor zijn rekening (112-105). De 22-jarige Sloveen maakte voor het eerst meer dan 50 punten in de NBA.
Zijn persoonlijke topscore stond op 46 punten. "Ik voelde me erg goed, mijn schoten vielen er goed in", zei Doncic, die zeven driepunters maakte en tien vrije worpen raak gooide. "Ik voelde de energie door mijn lichaam stromen, al ben ik nu ongelooflijk moe." De Mavericks staan met 33 overwinningen tegenover 23 nederlagen op de vijfde plaats in het westen.
Phoenix Suns en Milwaukee Bucks stonden voor het eerst sinds de NBA-finale van afgelopen seizoen tegenover elkaar. De Suns versloegen de Bucks met 131-107 en revancheerden zich daarmee enigszins voor de verloren finaleserie (4-2). De 36-jarige Chris Paul blonk uit met 17 punten en 19 assists. Phoenix Suns is de best presterende ploeg van dit seizoen met 45 overwinningen en slechts 10 nederlagen. Golden State Warriors, achter de Suns de nummer 2 van het westen, verloor voor eigen publiek met 116-114 van New York Knicks.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
10 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
11 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
11 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
12 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
13 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
13 uur geleden