Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basketballer Curry zet Warriors weer naast Celtics in NBA-finale

Basketballer Curry zet Warriors weer naast Celtics in NBA-finale

BOSTON (ANP) - Golden State Warriors heeft de stand weer gelijk getrokken in de finale van de NBA tegen Boston Celtics. Onder aanvoering van Stephen Curry wonnen de Warriors in Boston het vierde duel in de best-of-sevenserie met 107-97. Curry blonk in de TD Garden uit met 43 punten en 10 rebounds.

Vooral dankzij de 34-jarige Amerikaan is de stand in de finale weer in evenwicht: 2-2. De basketballers van de Celtics wonnen het eerste en het derde duel, maar de Warriors herstelden zich steeds direct daarna. Wedstrijd vijf vindt maandag plaats in San Francisco, drie dagen later is het zesde duel in Boston. Als een zevende wedstrijd nodig is, dan wordt die volgende week zondag in San Francisco gespeeld.

Al dertig keer eerder stond het in de NBA-finale na vier wedstrijden 2-2. In 22 gevallen ging de titel naar de ploeg die 'Game Five' won.

"We wisten hoe belangrijk deze wedstrijd was", zei Curry, van wie het vooraf onzeker was of hij wel zou kunnen spelen in Boston. De vedette van de Warriors had in de vorige wedstrijd een enkelblessure opgelopen. "Gelukkig viel het allemaal mee. Deze zege maakt de 5,5 uur lange vliegreis terug naar huis een stukje aangenamer."

Curry werd in 2015, 2017 en 2018 kampioen van de NBA met Golden State Warriors. "Hij laat ons niet verliezen", zei ploeggenoot Draymond Green, die ook bij de laatste drie titels van de Warriors was betrokken. "Ik merkte de afgelopen dagen aan zijn houding al dat hij wilde vlammen. Dat deed hij en wij konden hem volgen." Coach Steve Kerr noemde het optreden van Curry "gewoon verbazingwekkend".

Meer uit Sport

Tourpeloton op weg naar Bordeaux met nieuwe kans voor sprinters

HAGETMAU (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de zevende etappe, een rit over 175 kilometer tussen Hagetmau en Bordeaux. Na de zware bergetappe van donderdag kunnen de sprinters zich vrijdag, gezien het vrijwel vlakke parcours, opmaken voor hun tweede sprint in deze Tour. De renners worden rond 17.25 uur verwacht in Bordeaux.

3 uur geleden
Red Bull-renners Evenepoel en Lipowitz weer op één lijn in Tour

HAGETMAU (ANP) - Wielrenners Remco Evenepoel en Florian Lipowitz van Red Bull-Bora-hansgrohe zitten weer op een lijn na wat onenigheid tijdens de zesde etappe van de Tour de France op donderdag. De Belg vond dat hij meer steun van zijn Duitse ploeggenoot had moeten krijgen in aanloop naar de sprint om de derde plaats.

3 uur geleden
Kickbokser Rigters maakt overstap naar mixed martial arts

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse kickbokser Levi Rigters maakt de overstap naar het mixed martial arts (MMA). De 30-jarige vechtsporter begint zijn carrière in de kooi bij de Levels Fight League (LFL) en hoopt op een gegeven moment aan te sluiten bij de Amerikaanse organisatie UFC.

7 uur geleden
Wielrenner Træen verlaat Tour na val in gele trui op Tourmalet

GAVARNIE-GÈDRE (ANP) - De Noorse wielrenner Torstein Træen heeft de Tour de France verlaten. Dat meldt zijn ploeg Uno-X Mobility donderdagavond. Træen kwam donderdag tijdens de etappe door de Pyreneeën ten val in de afdaling van de Col du Tourmalet. Hij was op dat moment nog drager van de gele leiderstrui. De Noor reed de etappe wel uit, maar finishte op bijna een halfuur van de winnaar en nieuwe geletruidrager Tadej Pogačar.

18 uur geleden
Nosková ten koste van Kostjoek naar eerste finale op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Linda Nosková heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 21-jarige Tsjechische versloeg op het Londense gras in de halve finale Marta Kostjoek uit Oekraïne: 6-4 6-4. Daarmee krijgt het vrouwenenkelspel dit jaar een Tsjechische finale met daarin Karolína Muchová (29) als opponente van Nosková.

21 uur geleden
Volleybalsters winnen ook van Tsjechië in Nations League

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben opnieuw gewonnen in de Nations League, dit keer van Tsjechië. Woensdag was Nederland al in drie sets te sterk voor Frankrijk. Tegen Tsjechië was het opnieuw na drie sets gedaan: 25-21 25-21 25-18.

22 uur geleden
Pogačar had 'niets te verliezen' in etappe over Tourmalet

GAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar had veel zin in de Pyreneeënrit in de Tour de France van donderdag, die hij met overtuiging winnend afsloot. Dat zei de Sloveense wereldkampioen na afloop van de etappe in het flashinterview. "Ik was heel enthousiast voor vandaag", zei Pogačar. "We gingen ervoor, niets te verliezen."

22 uur geleden