Basketballer Curry zet Warriors weer naast Celtics in NBA-finale
BOSTON (ANP) - Golden State Warriors heeft de stand weer gelijk getrokken in de finale van de NBA tegen Boston Celtics. Onder aanvoering van Stephen Curry wonnen de Warriors in Boston het vierde duel in de best-of-sevenserie met 107-97. Curry blonk in de TD Garden uit met 43 punten en 10 rebounds.
Vooral dankzij de 34-jarige Amerikaan is de stand in de finale weer in evenwicht: 2-2. De basketballers van de Celtics wonnen het eerste en het derde duel, maar de Warriors herstelden zich steeds direct daarna. Wedstrijd vijf vindt maandag plaats in San Francisco, drie dagen later is het zesde duel in Boston. Als een zevende wedstrijd nodig is, dan wordt die volgende week zondag in San Francisco gespeeld.
Al dertig keer eerder stond het in de NBA-finale na vier wedstrijden 2-2. In 22 gevallen ging de titel naar de ploeg die 'Game Five' won.
"We wisten hoe belangrijk deze wedstrijd was", zei Curry, van wie het vooraf onzeker was of hij wel zou kunnen spelen in Boston. De vedette van de Warriors had in de vorige wedstrijd een enkelblessure opgelopen. "Gelukkig viel het allemaal mee. Deze zege maakt de 5,5 uur lange vliegreis terug naar huis een stukje aangenamer."
Curry werd in 2015, 2017 en 2018 kampioen van de NBA met Golden State Warriors. "Hij laat ons niet verliezen", zei ploeggenoot Draymond Green, die ook bij de laatste drie titels van de Warriors was betrokken. "Ik merkte de afgelopen dagen aan zijn houding al dat hij wilde vlammen. Dat deed hij en wij konden hem volgen." Coach Steve Kerr noemde het optreden van Curry "gewoon verbazingwekkend".
Meer uit Sport
BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.
3 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
4 uur geledenMONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
12 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
13 uur geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
23 uur geleden