Basketballer Curry doorbreekt grens van 20.000 punten in NBA
DENVER (ANP) - Basketballer Stephen Curry heeft de grens van 20.000 punten in de NBA doorbroken. De 33-jarige Amerikaanse sterspeler van Golden State Warriors deed dat in de gewonnen uitwedstrijd tegen Denver Nuggets (113-102). Curry werd de 49e speler met meer dan 20.000 punten in de Amerikaanse topcompetitie.
De drievoudig NBA-kampioen (2015, 2017 en 2018) haalde die mijlpaal op karakteristieke wijze, met een driepunter. Curry gooide tegen Denver Nuggets in totaal 34 punten bij elkaar, onder meer via vijf driepunters. Hij staat nu op 20.006 punten in de NBA. Kareem Abdul-Jabbar is de topscorer aller tijden met 38.387 punten. Van de nog actieve spelers staat LeBron James het hoogste op de lijst. De 37-jarige Amerikaan van Los Angeles Lakers neemt de derde plaats in met 36.743 punten.
Brooklyn Nets won met 129-100 bij Philadelphia 76ers. De clubs ruilden vorige maand enkele spelers. De bekendste daarvan, James Harden, kwam in dienst van de 'Sixers' tegen zijn oude club niet verder dan 11 punten. Bij Brooklyn Nets speelde Kevin Durant de hoofdrol met 25 punten en 14 rebounds.
Meer uit Sport
INGLEWOOD (ANP/RTR) - NBA-baas Adam Silver ergert zich steeds meer aan basketbalteams die bewust verliezen in de competitie. Dit doen zij om een betere positie te hebben bij het kiezen van nieuwe spelers in de zogeheten draft aan het einde van het seizoen. "Het lijkt erop dat het expres verliezen dit jaar erger is dan eerder", zei Silver tijdens een persconferentie rond het jaarlijkse All-Star Weekend.
2 uur geledenTREVISO (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na de vierde operatie aan haar gebroken been "eindelijk" klaar om terug te keren naar de Verenigde Staten. De 41-jarige Amerikaanse kwam een week geleden zwaar ten val toen ze ondanks een zware knieblessure probeerde olympisch goud te winnen op de afdaling in Cortina d'Ampezzo.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
14 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
15 uur geleden