Basketballer Butler houdt Miami Heat in de race voor NBA-finale
BOSTON (ANP) - Basketballer Jimmy Butler heeft Miami Heat weer naast Boston Celtics gebracht in de finale van het oosten in de NBA. Butler maakte maar liefst 47 punten en dwong daarmee in de play-offs een beslissende, zevende wedstrijd af voor de Heat in de best-of-sevenserie. Zondagavond valt de beslissing in Miami.
Miami Heat had in de serie twee keer een voorsprong uit handen gegeven (1-0 en 2-1) en stond op de rand van uitschakeling na verlies van de vijfde wedstrijd. In de TD Garden van Boston trok de ploeg uit Florida de stand echter weer gelijk, vooral dankzij de uitblinkende Butler. Miami Heat won vrijdagavond met 111-103.
"Jimmy toonde zijn winnaarsmentaliteit", zei coach Erik Spoelstra. "En met die mentaliteit kunnen we niet verliezen." De 32-jarige Butler had in de vorige drie duels met Boston Celtics in totaal slechts 27 punten gemaakt. "Ik heb mijn team een tijdje in de steek gelaten en dat wilde ik niet nogmaals doen", zei de Amerikaan. "We weten wat we kunnen. We weten ook dat we de volgende wedstrijd in eigen huis gaan winnen."
Game 7
De winnaar van 'Game 7' plaatst zich voor de grote NBA-finale, waarin Golden State Warriors de tegenstander is. De Warriors pakten de titel in het westen door Dallas Mavericks met 4-1 te verslaan en staan voor de zesde keer in acht jaar in de finale.
Enkele spelers van de Warriors zeiden te rekenen op een finale tegen Boston Celtics. "Dat was precies de motivatie die wij nodig hadden", aldus Bam Adebayo van Miami Heat. "Iedereen had ons al afgeschreven en dacht dat deze serie voorbij was. Nou, niet dus."
Miami Heat werd in 2006, 2012 en 2013 kampioen van de NBA. In 2020 verloor de ploeg van Spoelstra de finale tegen Los Angeles Lakers. Boston Celtics haalde in 2008 de laatste van zeventien NBA-titels binnen. Sindsdien lukte het de Celtics alleen in 2010 nog een keer om de finale te halen.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
14 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
15 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
16 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden