Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basketballer Bryant icoon van de Lakers en de NBA

Basketballer Bryant icoon van de Lakers en de NBA

LOS ANGELES (ANP) - In de nok van het Staples Center in Los Angeles hangen twee shirtjes die toebehoren aan Kobe Bryant, de basketballegende die zondag op 41-jarige leeftijd om het leven kwam bij een helikoptercrash. De bijna 2 meter lange Amerikaan brak bij Los Angeles Lakers door in de NBA met het nummer 8 op zijn tenue. Hij wisselde dat nummer later in voor 24. Beide nummers mogen nooit meer gebruikt worden door een speler van de Lakers.

De twee shirts van Bryant hangen bovenin het stadion van de Lakers naast de tenues van onder anderen Wilt Chamberlain, Kareem Abdul-Jabbar, Magic Johnson en Shaquille O'Neal. Het zijn iconen uit de historie van de Lakers én de NBA. Sportsterren die overal op de wereld bekend zijn.

Bryant leidde de ploeg uit LA naar vijf kampioenschappen in de NBA: in 2000, 2001, 2002, 2009 en 2010. Op zijn erelijst prijken ook twee olympische titels, met 'Team USA' behaald in 2008 (Peking) en 2012 (Londen).

Records

Bryant speelde 20 jaar in de NBA, van 1996 tot en met 2016. Jarenlang vormde hij bij de Lakers een 'gouden' duo met Shaquille O'Neal. Met Phil Jackson als coach langs de lijn en de twee giganten in het veld was de ploeg uit LA drie keer op rij de beste in de NBA. O'Neal verliet de Lakers in 2004, maar met onder anderen de Spanjaard Pau Gasol aan zijn zijde veroverde Bryant in 2009 en 2010 weer de titel met 'zijn' ploeg. Beide keren werd hij gekozen tot meest waardevolle speler (MVP) van de finale.

Bryant, wiens vader Joe vroeger ook in de NBA speelde, werd gedurende zijn 20-jarige carrière achttien keer gekozen voor de All Star-wedstrijd. Ook toen 'Black Mamba' in de laatste jaren van zijn loopbaan steeds vaker wedstrijden moest overslaan door fysieke problemen, bleef hij een vaste waarde bij de All Stars. Bryant kon niet voorkomen dat de Lakers in zijn laatste jaren steeds verder afgleden. De zestienvoudig kampioen is dit seizoen eindelijk weer een titelkandidaat nu LeBron James de ploeg heeft versterkt.

Zaterdagavond nam James de derde plek op de topscorerslijst aller tijden in de NBA over van Bryant, die de huidige ster van de Lakers daarmee feliciteerde via Twitter. Amper een dag later kwam de man die 33.643 punten maakte in de NBA en dit jaar zou worden opgenomen in de Hall of Fame op tragische wijze om het leven.

Meer uit Sport

Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

11 uur geleden
Schaatser Ariëns wint in Winterswijk eerste natuurijsmarathon

WINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.

12 uur geleden
Schaatsster Schilder wint eerste marathon op natuurijs

WINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.

14 uur geleden
Schaatser Van de Bunt ook klaar voor ploegenachtervolging

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.

14 uur geleden
Van de Bunt schaatst zonder spanning naar sensatie op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.

15 uur geleden
Schaatser Van de Bunt stunt met zege op 5000 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.

16 uur geleden
Schulting verrast zichzelf met tweede plaats op 1000 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."

16 uur geleden