Basketballer Bryant icoon van de Lakers en de NBA
LOS ANGELES (ANP) - In de nok van het Staples Center in Los Angeles hangen twee shirtjes die toebehoren aan Kobe Bryant, de basketballegende die zondag op 41-jarige leeftijd om het leven kwam bij een helikoptercrash. De bijna 2 meter lange Amerikaan brak bij Los Angeles Lakers door in de NBA met het nummer 8 op zijn tenue. Hij wisselde dat nummer later in voor 24. Beide nummers mogen nooit meer gebruikt worden door een speler van de Lakers.
De twee shirts van Bryant hangen bovenin het stadion van de Lakers naast de tenues van onder anderen Wilt Chamberlain, Kareem Abdul-Jabbar, Magic Johnson en Shaquille O'Neal. Het zijn iconen uit de historie van de Lakers én de NBA. Sportsterren die overal op de wereld bekend zijn.
Bryant leidde de ploeg uit LA naar vijf kampioenschappen in de NBA: in 2000, 2001, 2002, 2009 en 2010. Op zijn erelijst prijken ook twee olympische titels, met 'Team USA' behaald in 2008 (Peking) en 2012 (Londen).
Records
Bryant speelde 20 jaar in de NBA, van 1996 tot en met 2016. Jarenlang vormde hij bij de Lakers een 'gouden' duo met Shaquille O'Neal. Met Phil Jackson als coach langs de lijn en de twee giganten in het veld was de ploeg uit LA drie keer op rij de beste in de NBA. O'Neal verliet de Lakers in 2004, maar met onder anderen de Spanjaard Pau Gasol aan zijn zijde veroverde Bryant in 2009 en 2010 weer de titel met 'zijn' ploeg. Beide keren werd hij gekozen tot meest waardevolle speler (MVP) van de finale.
Bryant, wiens vader Joe vroeger ook in de NBA speelde, werd gedurende zijn 20-jarige carrière achttien keer gekozen voor de All Star-wedstrijd. Ook toen 'Black Mamba' in de laatste jaren van zijn loopbaan steeds vaker wedstrijden moest overslaan door fysieke problemen, bleef hij een vaste waarde bij de All Stars. Bryant kon niet voorkomen dat de Lakers in zijn laatste jaren steeds verder afgleden. De zestienvoudig kampioen is dit seizoen eindelijk weer een titelkandidaat nu LeBron James de ploeg heeft versterkt.
Zaterdagavond nam James de derde plek op de topscorerslijst aller tijden in de NBA over van Bryant, die de huidige ster van de Lakers daarmee feliciteerde via Twitter. Amper een dag later kwam de man die 33.643 punten maakte in de NBA en dit jaar zou worden opgenomen in de Hall of Fame op tragische wijze om het leven.
Meer uit Sport
MONTRÉAL (ANP) - Demi Vollering is de kopvrouw van de Nederlandse selectie voor de WK wielrennen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in het Canadese Montréal. Dat heeft de KNWU donderdag bekendgemaakt. De winnares van de Tour de France heeft een lange erelijst, maar wereldkampioen werd ze nog nooit.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp is na zijn uitschakeling op de US Open positief over zijn anderhalve maand in Noord-Amerika. Dat zei de Nederlandse tennisser in de nacht van woensdag op donderdag in New York tegen de NOS. Van de Zandschulp verloor in de kwartfinale in drie sets van de Duitse nummer 1 van de plaatsingslijst Alexander Zverev.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de halve finale te bereiken van de US Open. De 30-jarige Nederlander moest de zege in New York in drie sets laten aan de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev: 2-6 5-7 1-6.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Karen Chatsjanov heeft voor de tweede keer in zijn loopbaan de halve finale van de US Open bereikt. De 30-jarige Rus versloeg in New York de Belg Alexander Blockx, die in de derde set opgaf wegens een blessure. Chatsjanov stond op dat moment twee sets voor: 6-2 7-5 3-2.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Coco Gauff neemt het tegen Elena Rybakina op in de halve finales van de US Open. De 22-jarige Amerikaanse versloeg in New York in drie sets Mirra Andrejeva uit Rusland: 3-6 7-6 (7) 6-2.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de halve finales bereikt van de US Open. De 27-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in drie sets de Chinese Zheng Qinwen: 3-6 6-1 6-4.
18 uur geledenSEVILLA (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft ook de zeventiende etappe van de Vuelta op zijn naam geschreven. De 21-jarige Brit van Visma - Lease a Bike was in de straten van Sevilla wederom de sterkste in een massasprint en reed naar zijn vijfde ritzege in deze editie. De Belg Jordi Meeus finishte als tweede. De Deen Magnus Cort, bezig aan zijn laatste seizoen, werd derde.
20 uur geleden