Basketballer Bryant icoon van de Lakers en de NBA
LOS ANGELES (ANP) - In de nok van het Staples Center in Los Angeles hangen twee shirtjes die toebehoren aan Kobe Bryant, de basketballegende die zondag op 41-jarige leeftijd om het leven kwam bij een helikoptercrash. De bijna 2 meter lange Amerikaan brak bij Los Angeles Lakers door in de NBA met het nummer 8 op zijn tenue. Hij wisselde dat nummer later in voor 24. Beide nummers mogen nooit meer gebruikt worden door een speler van de Lakers.
De twee shirts van Bryant hangen bovenin het stadion van de Lakers naast de tenues van onder anderen Wilt Chamberlain, Kareem Abdul-Jabbar, Magic Johnson en Shaquille O'Neal. Het zijn iconen uit de historie van de Lakers én de NBA. Sportsterren die overal op de wereld bekend zijn.
Bryant leidde de ploeg uit LA naar vijf kampioenschappen in de NBA: in 2000, 2001, 2002, 2009 en 2010. Op zijn erelijst prijken ook twee olympische titels, met 'Team USA' behaald in 2008 (Peking) en 2012 (Londen).
Records
Bryant speelde 20 jaar in de NBA, van 1996 tot en met 2016. Jarenlang vormde hij bij de Lakers een 'gouden' duo met Shaquille O'Neal. Met Phil Jackson als coach langs de lijn en de twee giganten in het veld was de ploeg uit LA drie keer op rij de beste in de NBA. O'Neal verliet de Lakers in 2004, maar met onder anderen de Spanjaard Pau Gasol aan zijn zijde veroverde Bryant in 2009 en 2010 weer de titel met 'zijn' ploeg. Beide keren werd hij gekozen tot meest waardevolle speler (MVP) van de finale.
Bryant, wiens vader Joe vroeger ook in de NBA speelde, werd gedurende zijn 20-jarige carrière achttien keer gekozen voor de All Star-wedstrijd. Ook toen 'Black Mamba' in de laatste jaren van zijn loopbaan steeds vaker wedstrijden moest overslaan door fysieke problemen, bleef hij een vaste waarde bij de All Stars. Bryant kon niet voorkomen dat de Lakers in zijn laatste jaren steeds verder afgleden. De zestienvoudig kampioen is dit seizoen eindelijk weer een titelkandidaat nu LeBron James de ploeg heeft versterkt.
Zaterdagavond nam James de derde plek op de topscorerslijst aller tijden in de NBA over van Bryant, die de huidige ster van de Lakers daarmee feliciteerde via Twitter. Amper een dag later kwam de man die 33.643 punten maakte in de NBA en dit jaar zou worden opgenomen in de Hall of Fame op tragische wijze om het leven.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike behield zondag in de laatste etappe de leiding van het klassement. De slotrit met start en finish in Barcelona werd gewonnen door de Australiër Brady Gilmore (NSN Cycling Team).
9 minuten geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.
4 uur geledenSUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.
5 uur geledenSUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.
5 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
7 uur geledenSUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
1 dag geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
1 dag geleden