Basketballegende James wil afsluiten bij Los Angeles Lakers
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Basketballer LeBron James hoopt zijn imposante carrière in de NBA af te sluiten bij Los Angeles Lakers, zijn huidige team. Dat vertelde de topscorer aller tijden aan verslaggevers ter gelegenheid van zijn veertigste verjaardag. "Ik zou graag zien dat het hier eindigt", zei James, die bezig is aan zijn 22e seizoen in de NBA. "Het plan is om bij dit team mijn carrière af te ronden, maar ik weet ook hoe het werkt in deze business. Zo dom ben ik niet."
James is de eerste speler in de NBA die meer dan 40.000 punten heeft gemaakt. Hij is ook de speler met de meeste speeltijd in de hoogste Amerikaanse profliga. Bovendien is hij de eerste vader die samen met zijn zoon in een team in de NBA speelde.
Ook dit seizoen bewijst James zijn waarde met een gemiddelde van 23,5 punten, 7,9 rebounds en 9 assists. "Ik kan nog zeker vijf tot zeven jaar op het hoogste niveau spelen, maar dat zal niet gebeuren", zei James. "Ik zit in de laatste fase van mijn loopbaan. Maar ik zal niet stoppen omdat ik het niveau niet aankan."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf ook gekwalificeerd op de 10 kilometer voor de Spelen van Milaan. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 12.36,35 een klasse apart. Jorrit Bergsma werd tweede met 12.45,52 en mag hopen op het tweede olympisch ticket op de 10 kilometer en zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen.
9 minuten geledenDOHA (ANP/RTR) - Magnus Carlsen heeft zondag zijn zesde wereldtitel snelschaken gewonnen. De 35-jarige Noor deed dat in Doha in Qatar.
12 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen haar tweede ticket voor de Spelen van Milaan veroverd. De regerend wereldkampioene op de 500 meter was in de eerste omloop op die afstand op het OKT veruit de beste met 36,87 en ging zelfs niet van start in de tweede omloop.
15 minuten geledenDUBAI (ANP) - De Australische tennisser Nick Kyrgios (30) heeft de 'Battle of the Sexes' gewonnen van de Belarussische Aryna Sabalenka (27). De nummer 671 van de wereld bij de mannen was in de Coca-Cola Arena van Dubai in twee sets te sterk voor de nummer 1 bij de vrouwen: 6-3 6-3. Er is niet bekendgemaakt hoeveel geld de winnaar van de demonstratiewedstrijd verdiende.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 25-jarige regerend wereldkampioene van Reggeborgh was met 36,87 ruim sneller dan Jutta Leerdam en Isabel Grevelt. Kok dook onder haar eigen baanrecord van 36,97.
3 uur geledenDENDERMONDE (ANP) - De Belg Thibau Nys heeft de achtste cross uit de wereldbeker gewonnen. Op het snelle parcours in Dendermonde was Nys in de sprint sneller dan Nederlands kampioen Tibor Del Grosso. De Belg Laurens Sweeck, de leider in het wereldbekerklassement, werd derde.
3 uur geledenDENDERMONDE (ANP) - Lucinda Brand heeft ook de achtste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions had ook in Dendermonde weinig te vrezen van de concurrentie. Brand reed het grootste deel van de wedstrijd alleen voorop. Van de zeven voorgaande wereldbekercrossen dit seizoen had ze er zes gewonnen; één keer deed ze niet mee.
5 uur geleden