
Basketballegende James wil afsluiten bij Los Angeles Lakers
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Basketballer LeBron James hoopt zijn imposante carrière in de NBA af te sluiten bij Los Angeles Lakers, zijn huidige team. Dat vertelde de topscorer aller tijden aan verslaggevers ter gelegenheid van zijn veertigste verjaardag. "Ik zou graag zien dat het hier eindigt", zei James, die bezig is aan zijn 22e seizoen in de NBA. "Het plan is om bij dit team mijn carrière af te ronden, maar ik weet ook hoe het werkt in deze business. Zo dom ben ik niet."
James is de eerste speler in de NBA die meer dan 40.000 punten heeft gemaakt. Hij is ook de speler met de meeste speeltijd in de hoogste Amerikaanse profliga. Bovendien is hij de eerste vader die samen met zijn zoon in een team in de NBA speelde.
Ook dit seizoen bewijst James zijn waarde met een gemiddelde van 23,5 punten, 7,9 rebounds en 9 assists. "Ik kan nog zeker vijf tot zeven jaar op het hoogste niveau spelen, maar dat zal niet gebeuren", zei James. "Ik zit in de laatste fase van mijn loopbaan. Maar ik zal niet stoppen omdat ik het niveau niet aankan."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Suzan Lamens komt donderdag op de US Open in actie in het Arthur Ashe Stadium, het grootste tennisstadion ter wereld. De Nederlandse en de Poolse Iga Swiatek zijn ingedeeld in de eerste partij van de dag, die om 17.30 uur Nederlandse tijd begint.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Novak Djokovic staat op de US Open in de derde ronde. De 38-jarige Serviër verloor de eerste set in een tiebreak van de Amerikaan Zachary Svajda, maar trok de partij daarna alsnog naar zich toe: 6-7 (5) 6-3 6-3 6-1. In de eerste ronde had Djokovic ook afgerekend met een Amerikaan, Learner Tien.
8 uur geledenZÜRICH (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder heeft de finale van de Diamond League in Zürich gewonnen. De 26-jarige Volendamse noteerde 20,26 meter als beste afstand en eindigde daarmee als tweede achter Sarah Mitton. De Canadese, die tot 20,67 meter kwam, bleek bij haar winnende stoot buiten de ring te zijn gekomen voordat de kogel de grond raakte. Dat is niet toegestaan.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft een meerjarige overeenkomst gesloten met Mastercard als naamsponsor. Dat maakte de formatie van WK-leider Oscar Piastri en Lando Norris bekend tijdens een bijeenkomst op het Westergasterrein in Amsterdam. De samenwerking gaat vanaf het nieuwe seizoen in, meldde teambaas Zak Brown over 'McLaren Mastercard Formula 1-team'.
11 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters nemen het vrijdag in de achtste finales van het WK in Thailand op tegen Servië. De Servische speelsters verloren hun laatste groepswedstrijd met 3-1 in sets van Japan (23-25 28-30 25-23 18-25) en eindigden daarmee als tweede in groep H, waardoor ze Nederland treffen.
14 uur geledenWATERLOO (ANP) - Lidl-Trek heeft wielrenster Loes Adegeest voor de komende twee seizoenen vastgelegd. Adegeest komt over van FDJ-Suez, waar ze sinds 2023 voor rijdt.
17 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen kijkt ernaar uit om langs de zee van Oranjefans te racen in de Dutch Grand Prix. De regerend wereldkampioen kondigt aan dat hij zijn helm met oranje leeuw komend weekend zal dragen.
18 uur geleden