Basketballegende James wil afsluiten bij Los Angeles Lakers
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Basketballer LeBron James hoopt zijn imposante carrière in de NBA af te sluiten bij Los Angeles Lakers, zijn huidige team. Dat vertelde de topscorer aller tijden aan verslaggevers ter gelegenheid van zijn veertigste verjaardag. "Ik zou graag zien dat het hier eindigt", zei James, die bezig is aan zijn 22e seizoen in de NBA. "Het plan is om bij dit team mijn carrière af te ronden, maar ik weet ook hoe het werkt in deze business. Zo dom ben ik niet."
James is de eerste speler in de NBA die meer dan 40.000 punten heeft gemaakt. Hij is ook de speler met de meeste speeltijd in de hoogste Amerikaanse profliga. Bovendien is hij de eerste vader die samen met zijn zoon in een team in de NBA speelde.
Ook dit seizoen bewijst James zijn waarde met een gemiddelde van 23,5 punten, 7,9 rebounds en 9 assists. "Ik kan nog zeker vijf tot zeven jaar op het hoogste niveau spelen, maar dat zal niet gebeuren", zei James. "Ik zit in de laatste fase van mijn loopbaan. Maar ik zal niet stoppen omdat ik het niveau niet aankan."
Meer uit Sport
GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
16 minuten geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlander verloor in de laatste kwalificatieronde in twee sets van de Amerikaan Michael Zheng: 5-7 3-6. Dat is een tegenvaller voor De Jong, die de afgelopen twee edities van het grandslamtoernooi op het Parijse gravel de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken.
7 uur geleden