Basketbalicoon Jordan doneert komende 10 jaar 100 miljoen dollar
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse baskelballegende Michael Jordan en zijn bedrijf Jordan Brand zullen de komende 10 jaar in totaal 100 miljoen dollar (circa 88,5 miljoen euro) doneren aan goede doelen in de samenleving. De 57-jarige Amerikaan heeft daarbij organisaties op het oog, die zich sterk maken voor gelijkheid tussen de rassen, voor sociale rechtvaardigheid en voor meer onderwijskansen.
"Het is 2020. Er is veel veranderd, maar de ergste dingen zijn hetzelfde gebleven. Black lives matter", liet Jordan onder meer weten. Hij verwees daarmee naar één van de leuzen die wereldwijd worden gebruikt tijdens de demonstraties tegen racisme en politiegeweld naar aanleiding van de dood van de zwarte Amerikaan George Floyd. Hij kwam anderhalve week geleden door hardhandig optreden van de politie om het leven in Minneapolis. Daarna braken er overal in Amerika rellen uit en nog altijd is het zeer onrustig in de Verenigde Staten.
Jordan reageerde vorige week vol afschuw op het tragische overlijden van Floyd. "Ik ben diep bedroefd en boos. Ik voel iedereens pijn en verontwaardiging. Ik sta achter de mensen die het ingewortelde racisme tegen donkere mensen willen stoppen."
De vermogende Jordan wilde het echter niet bij woorden alleen laten en besloot samen met zijn Jordan Brand een grote financiële inspanning te leveren. "Totdat het ingebakken racisme compleet is uitgewist, zullen we ons inzetten om de levens van zwarte mensen te beschermen en te verbeteren."
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen (28) was niet ontevreden over de trainingen bij de Grote Prijs van Abu Dhabi, maar de Nederlandse coureur zou graag nog wat extra snelheid vinden in zijn Red Bull. "Ik was redelijk tevreden met de auto, het ging best goed, maar we moeten gewoon iets sneller zijn. Het lijkt erop dat we nog wel een gat moeten dichten naar McLaren", zei hij na afloop op het Yas Marina Circuit.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi evenals in de eerste training de tweede tijd gereden. Opnieuw was Lando Norris sneller. De Brit van McLaren reed ruim drie tienden (0,363 seconde) sneller rond op het Yas Marina Circuit. Oscar Piastri van McLaren kwam niet verder dan de elfde tijd.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Premier Tech voegt zich de komende jaren bij Alpecin als naamsponsor van de wielerploeg waarvoor onder anderen Mathieu van der Poel uitkomt. Het Canadese bedrijf vervangt Deceuninck, waardoor de ploeg Alpecin-Premier Tech gaat heten.
6 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is goed begonnen aan de Grand Prix van Abu Dhabi, het laatste raceweekeinde van dit jaar in de Formule 1. De coureur van Red Bull reed in de eerste vrije training de tweede tijd (1.24,493). Hij was een fractie minder snel dan Lando Norris. De kampioenschapsleider van McLaren klokte 1.24,485 en was slechts 8 duizendsten sneller dan de Nederlander. De derde tijd op het Yas Marina Circuit was voor Charles Leclerc. De coureur van Ferrari gaf 16 duizendsten toe.
6 uur geledenTORONTO (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James heeft door een score van 8 punten tegen Toronto Raptors een bijna negentien jaar oude reeks zien eindigen. De 40-jarige speler van Los Angeles Lakers maakte sinds januari 2007 in 1297 duels steeds minstens 10 punten.
9 uur geleden