Basketbalicoon Jordan doneert komende 10 jaar 100 miljoen dollar
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse baskelballegende Michael Jordan en zijn bedrijf Jordan Brand zullen de komende 10 jaar in totaal 100 miljoen dollar (circa 88,5 miljoen euro) doneren aan goede doelen in de samenleving. De 57-jarige Amerikaan heeft daarbij organisaties op het oog, die zich sterk maken voor gelijkheid tussen de rassen, voor sociale rechtvaardigheid en voor meer onderwijskansen.
"Het is 2020. Er is veel veranderd, maar de ergste dingen zijn hetzelfde gebleven. Black lives matter", liet Jordan onder meer weten. Hij verwees daarmee naar één van de leuzen die wereldwijd worden gebruikt tijdens de demonstraties tegen racisme en politiegeweld naar aanleiding van de dood van de zwarte Amerikaan George Floyd. Hij kwam anderhalve week geleden door hardhandig optreden van de politie om het leven in Minneapolis. Daarna braken er overal in Amerika rellen uit en nog altijd is het zeer onrustig in de Verenigde Staten.
Jordan reageerde vorige week vol afschuw op het tragische overlijden van Floyd. "Ik ben diep bedroefd en boos. Ik voel iedereens pijn en verontwaardiging. Ik sta achter de mensen die het ingewortelde racisme tegen donkere mensen willen stoppen."
De vermogende Jordan wilde het echter niet bij woorden alleen laten en besloot samen met zijn Jordan Brand een grote financiële inspanning te leveren. "Totdat het ingebakken racisme compleet is uitgewist, zullen we ons inzetten om de levens van zwarte mensen te beschermen en te verbeteren."
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
2 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
5 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
5 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
6 uur geleden