Basketbalcoach Roije werd helemaal gek en roemt 'slang' De Jong
PARIJS (ANP) - Bondscoach Aron Roijé was uitzinnig van vreugde na de gouden medaille van de 3x3-basketballers. Worthy de Jong nam Oranje bij de hand en wierp de Nederlandse ploeg in de verlenging naar de olympische titel.
"Ik werd helemaal gek en sprong over het hek heen. Dit was niet normaal. Het was zo'n spannende wedstrijd, het had zo moeten zijn. We zijn op miraculeuze wijze ontsnapt", zei Roijé kort na de finale.
De Jong had met een lay-up vlak voor het verstrijken van de tijd een verlenging afgedwongen. "Hij is een heel bijzondere speler en heel weinig jongens die kunnen wat hij kan", aldus de dolblije coach. "Hij kan zich als een slang door de verdediging werken. Hij is een enorme atleet en een persoonlijkheid. Worthy heeft ons de afgelopen jaren naar een hoger niveau gebracht."
Frankrijk werd in de finale met 18-17 verslagen.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.
7 uur geledenMILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.
22 uur geledenDEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.
22 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.
1 dag geleden