
Basketbalcoach en guard uit NBA gearresteerd wegens gokpraktijken
MIAMI (ANP/RTR) - Trainer Chauncey Billups van de basketballers van Portland Trail Blazers en guard Terry Rozier van Miami Heat zijn gearresteerd. Ze worden verdacht van illegale gokpraktijken.
Billups, voormalige sterspeler van Detroit Pistons, zou betrokken zijn geweest bij gemanipuleerde pokertoernooien van de georganiseerde misdaad. Rozier heeft volgens FBI-directeur Kash Patel vertrouwelijke informatie gelekt naar deelnemers aan gokweddenschappen.
Volgens Patel zijn er in totaal 31 verdachten gearresteerd. Zijn opsporingsdienst doet al langer onderzoek naar banden tussen deelnemers aan de Amerikaanse basketbalcompetitie, de illegale gokindustrie en de georganiseerde misdaad.
Levenslang geschorst
Billups nam in 2014 afscheid van de NBA als speler en is sinds 2021 hoofdcoach van de Trail Blazers. De 31-jarige Rozier scoorde sinds 2015 gemiddeld 13,9 punten per wedstrijd voor drie clubs in de NBA.
Basketballer Jontay Porter van de Toronto Raptors werd vorig jaar levenslang geschorst vanwege zijn rol in een gokschandaal. Hij zou hebben gegokt op wedstrijden die hij zelf kon beïnvloeden.
Basketballers van de NBA mogen niet gokken op wedstrijden in hun competitie. Voormalige topbasketballer Gilbert Arenas werd in juli gearresteerd op beschuldiging van het organiseren van illegale pokerspellen in zijn landhuis in Los Angeles.
Meer uit Sport
SANTIAGO (ANP) - Baanrenster Hetty van de Wouw is donderdag bij de WK in Chili doorgedrongen tot de kwartfinales van het sprinttoernooi. De 27-jarige Brabantse versloeg in de tweede ronde de Tsjechische Veronika Jabornikova.
2 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland hebben zich bij de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Chili gekwalificeerd voor de halve finales van het onderdeel keirin. Hoogland werd derde in zijn heat, regerend olympisch kampioen Lavreysen behaalde niet veel later hetzelfde resultaat. Een plaats bij de beste vier was nodig voor een vervolg op de piste van Santiago.
2 uur geledenMONACO (ANP) - De Keniaanse atlete Ruth Chepngetich is voor drie jaar geschorst. De wereldrecordhoudster op de marathon heeft toegegeven dat ze een verboden middel heeft gebruikt. Door haar bekentenis heeft de Athletics Integrity Unit (AIU) haar dopingschorsing met een jaar gereduceerd. Normaal gesproken geldt een schorsing van vier jaar.
3 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen heeft zich bij de WK baanwielrennen in Chili via een omweg alsnog geplaatst voor de kwartfinales van het onderdeel keirin. De veelvoudig wereldkampioen slaagde er niet in om in zijn heat bij de eerste twee te eindigen, maar won zijn race in de herkansingen, waarin telkens vier renners reden om één ticket.
3 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Hetty van de Wouw heeft zich bij de WK baanwielrennen in Chili rechtstreeks geplaatst voor de tweede ronde van het sprinttoernooi. De 27-jarige Brabantse was in de kwalificaties over 200 meter goed voor de tweede tijd: 10,339. De snelste vier vrouwen mogen de eerste ronde overslaan.
3 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen moet zich bij de WK baanwielrennen in Chili via de herkansingen zien te plaatsen voor de kwartfinales van het onderdeel keirin. De veelvoudig wereldkampioen slaagde er niet in om in zijn heat bij de eerste twee te eindigen.
4 uur geledenJAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser (24) is bij de WK in Jakarta negende geworden in de meerkampfinale. Visser kwam tot een totaal van 52,299 punten. Het goud in die finale ging naar de onder neutrale vlag turnende Russin Angelina Melnikova (55,066).
4 uur geleden