Bask Aranburu wint etappe in Baskenland, Roglic blijft leider
SESTAO (ANP) - Alex Aranburu heeft de tweede etappe in de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Bask, die uitkomt voor het team van Astana, kwam na een 154,8 kilometer lange rit van Zalla naar Sestao solo aan.
Voor Astana betekende het de eerste zege dit wielerseizoen. Omar Fraile, ploeggenoot van Aranburu, finishte als leider van een achtervolgende groep op 15 seconden achterstand als tweede. De Sloveen Tadej Pogacar werd derde. Zijn landgenoot Primoz Roglic kwam als zesde over de eindstreep, beiden in dezelfde tijd als Fraile.
Roglic won maandag de openingsrit, een individuele tijdrit over bijna 14 kilometer. De kopman van Jumbo-Visma blijft leider in het algemeen klassement en heeft nu een voorsprong van 5 seconden op Aranburu en 6 seconden op de Amerikaan Brandon McNulty. Pogacar is vierde met 24 seconden achterstand op Roglic.
Meer uit Sport
ALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Thymen Arensman is zaterdag gehavend aangekomen in Alpe d'Huez na de koninginnenrit van de Tour de France. De Nederlander van Netcompany-Ineos ging gedurende de etappe in de aanval, maar kwam in de afdaling van de Col du Galibier ten val.
3 minuten geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Richard Carapaz sprak na afloop van de door hem gewonnen koninginnenrit in de Ronde van Frankrijk van "een Tour om van te dromen". De 33-jarige Ecuadoraan van EF Education-EasyPost boekte op Alpe d'Huez zijn tweede ritwinst van deze Tour en verzekerde zich zaterdag van de eindzege in het bergklassement.
4 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen is er even "helemaal klaar mee" na de kwalificatie van de Grote Prijs van Hongarije. De viervoudig wereldkampioen kwam in de kwalificatie op de Hungaroring niet verder dan de zesde tijd en sprak van een auto die "totaal onbestuurbaar" is.
8 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen start zondag als zesde bij de Grote Prijs van Hongarije in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen in de Red Bull moest de poleposition laten aan de Brit Lando Norris in de McLaren. Verstappen was 0,518 seconde langzamer.
10 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) verwacht dat de wereldkampioenschappen in Rotterdam in oktober dit jaar het slotstuk van haar loopbaan zullen worden.
35 minuten geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Richard Carapaz heeft zaterdag de koninginnenrit van de Tour de France gewonnen. De 33-jarige Ecuadoraan van EF Education-EasyPost was de beste uit een vroege ontsnapping in de twintigste etappe over 170,9 kilometer van Le Bourg-d'Oisans naar Alpe d'Huez, met onderweg drie beklimmingen van de buitencategorie en 5450 hoogtemeters. Het was zijn tweede zege in deze Tour.
42 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (24) is opgelucht dat ze de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de EK heeft gewonnen. Visser kende door het overlijden van haar oma naar eigen zeggen 'twee hele moeilijke weken' en was daardoor extra blij dat ze in Rotterdam een gedegen meerkamp wist neer te zetten.
46 minuten geleden