Bask Aranburu wint etappe in Baskenland, Roglic blijft leider
SESTAO (ANP) - Alex Aranburu heeft de tweede etappe in de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Bask, die uitkomt voor het team van Astana, kwam na een 154,8 kilometer lange rit van Zalla naar Sestao solo aan.
Voor Astana betekende het de eerste zege dit wielerseizoen. Omar Fraile, ploeggenoot van Aranburu, finishte als leider van een achtervolgende groep op 15 seconden achterstand als tweede. De Sloveen Tadej Pogacar werd derde. Zijn landgenoot Primoz Roglic kwam als zesde over de eindstreep, beiden in dezelfde tijd als Fraile.
Roglic won maandag de openingsrit, een individuele tijdrit over bijna 14 kilometer. De kopman van Jumbo-Visma blijft leider in het algemeen klassement en heeft nu een voorsprong van 5 seconden op Aranburu en 6 seconden op de Amerikaan Brandon McNulty. Pogacar is vierde met 24 seconden achterstand op Roglic.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/BELGA) - Tweevoudig wereldkampioen tijdrijden Filippo Ganna verruilt Netcompany INEOS volgend jaar voor Lidl-Trek. De 30-jarige Italiaan heeft een contract getekend voor drie seizoenen, tot en met 2029, zo meldt de Duitse wielerploeg.
1 uur geledenKIGALI (ANP) - De Formule 1 keert terug naar Afrika. De autosportklasse heeft een tienjarig contract afgesloten met Rwanda, meldt het op de officiële website. De eerste grand prix zal vermoedelijk begin 2030 worden verreden, als het speciaal voor de Formule 1 aangelegde circuit in Bugeresa klaar is.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Een wedstrijdshirt dat de Amerikaanse basketballegende Michael Jordan droeg tijdens de NBA-finale van 1998 is verkocht voor het recordbedrag van 14 miljoen dollar (ongeveer 12,55 miljoen euro). Volgens het Amerikaanse veilinghuis Hunt Auctions is dit de hoogste prijs die ooit is betaald voor basketbalmemorabilia.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.
18 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) komt alsnog in actie bij de WK in eigen land. De Munck, die in eerste instantie was aangewezen als een van de reserves, vervangt de geblesseerde Jordi Hagenaar. Dat meldt turnbond KNGU.
21 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai een knappe overwinning geboekt op de Fransman Arthur Fils. De beste tennisser van Nederland was in China met 7-5 6-4 te sterk voor de nummer 8 van de plaatsingslijst. Hij treft de Spanjaard Rafael Jódar in de vierde ronde.
1 dag geleden