Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bask Aranburu wint etappe in Baskenland, Roglic blijft leider

Bask Aranburu wint etappe in Baskenland, Roglic blijft leider

SESTAO (ANP) - Alex Aranburu heeft de tweede etappe in de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Bask, die uitkomt voor het team van Astana, kwam na een 154,8 kilometer lange rit van Zalla naar Sestao solo aan.

Voor Astana betekende het de eerste zege dit wielerseizoen. Omar Fraile, ploeggenoot van Aranburu, finishte als leider van een achtervolgende groep op 15 seconden achterstand als tweede. De Sloveen Tadej Pogacar werd derde. Zijn landgenoot Primoz Roglic kwam als zesde over de eindstreep, beiden in dezelfde tijd als Fraile.

Roglic won maandag de openingsrit, een individuele tijdrit over bijna 14 kilometer. De kopman van Jumbo-Visma blijft leider in het algemeen klassement en heeft nu een voorsprong van 5 seconden op Aranburu en 6 seconden op de Amerikaan Brandon McNulty. Pogacar is vierde met 24 seconden achterstand op Roglic.

Meer uit Sport

KNVB voert nieuwe spelregels door voor meer tempo in de wedstrijd

ZEIST (ANP) - De KNVB voert bij de start van het nieuwe seizoen in de Eredivisie verschillende spelregelwijzigingen in die erop gericht zijn het tempo in de wedstrijden te verhogen. Het zijn aanpassingen in de spelregels van de internationale spelregelorganisatie IFAB, die de FIFA ook al had doorgevoerd tijdens het WK voetbal in juni.

1 uur geleden
Van 't Schip bondscoach van Kazachstan

ASTANA (ANP) - John van 't Schip is de nieuwe bondscoach van Kazachstan. De voetbalbond van Kazachstan (KFF) presenteerde de 62-jarige Nederlandse oud-international en trainer vrijdag, zo meldde de bond op social media.

1 uur geleden
Van der Breggen niet meer van start in zevende etappe Tour

LA VOULTE-SUR-RHÔNE (ANP) - Wielrenster Anna van der Breggen gaat niet meer van start in de zevende etappe van de Tour de France Femmes. Haar ploeg SD Worx-Protime meldt dat de 36-jarige renster de Tour verlaat en rust neemt.

2 uur geleden
Wielrenner Lemmen voelde 'overal pijn' na val voor winst in Polen

KARPACZ (ANP) - Wielrenner Bart Lemmen voelde "overal pijn" na zijn val in aanloop naar zijn eerste profzege, die hij donderdag boekte in de Ronde van Polen. Dat heeft de Nederlander laten weten in een reactie via zijn ploeg Visma - Lease a Bike. De 30-jarige Lemmen kwam ten val maar won de etappe en nam de leiding in het algemeen klassement over.

17 uur geleden
Pieterse kan zichzelf niets verwijten na derde plek in Touretappe

TOURNON-SUR-RHÔNE (ANP) - Puck Pieterse kan zichzelf niets verwijten na de zesde etappe van de Tour de France Femmes, waarin ze derde werd achter winnares Kimberley Le Court en Cédrine Kerbaol. Dat zei de Nederlandse bolletjestruidraagster na afloop van de etappe tegen de NOS.

19 uur geleden
Le Court wint zesde etappe Tour de France Femmes, Pieterse derde

TOURNON-SUR-RHÔNE (ANP) - Kimberley Le Court heeft de zesde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster uit Mauritius van AG Insurance-Soudal was de beste in de heuvelachtige etappe over 153,4 kilometer van Montbrison naar Tournon-sur-Rhône. Cédrine Kerbaol uit Frankrijk werd tweede, voor de Nederlandse bolletjestruidraagster Puck Pieterse.

20 uur geleden
Landskampioen ontvangt dit Eredivisieseizoen gouden schaal

ZEIST (ANP) - De kampioen van de Eredivisie mag dit seizoen een gouden schaal omhoog houden. De gouden versie van de kampioensschaal wordt ter ere van het 70-jarig bestaan van het betaald voetbal uitgereikt door Eredivisie CV en de KNVB, zo meldt de voetbalbond.

21 uur geleden