Bask Aranburu wint etappe in Baskenland, Roglic blijft leider
SESTAO (ANP) - Alex Aranburu heeft de tweede etappe in de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Bask, die uitkomt voor het team van Astana, kwam na een 154,8 kilometer lange rit van Zalla naar Sestao solo aan.
Voor Astana betekende het de eerste zege dit wielerseizoen. Omar Fraile, ploeggenoot van Aranburu, finishte als leider van een achtervolgende groep op 15 seconden achterstand als tweede. De Sloveen Tadej Pogacar werd derde. Zijn landgenoot Primoz Roglic kwam als zesde over de eindstreep, beiden in dezelfde tijd als Fraile.
Roglic won maandag de openingsrit, een individuele tijdrit over bijna 14 kilometer. De kopman van Jumbo-Visma blijft leider in het algemeen klassement en heeft nu een voorsprong van 5 seconden op Aranburu en 6 seconden op de Amerikaan Brandon McNulty. Pogacar is vierde met 24 seconden achterstand op Roglic.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt dit seizoen niet in actie op de ijsbaan. Dat heeft de olympisch kampioene op de 1000 meter maandag bekendgemaakt via haar eigen YouTubekanaal. De 27-jarige Leerdam wil zich voorlopig richten op andere aspecten van haar leven.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes wil George Russell nog niet afschrijven voor de wereldtitel in de Formule 1. De Brit staat tweede in het kampioenschap, maar inmiddels wel met 81 punten achterstand op zijn teamgenoot Kimi Antonelli. "Het is een mechanische sport; je kunt crashen of uitvallen. En zolang het in punten mathematisch gezien nog kan, verdient George alle steun van het team", zei Wolff op de website van de Formule 1.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - Radosław Piesiewicz, de voorzitter van het Pools Olympisch Comité (PKOl), is ontslagen op verdenking van corruptie. Dat maakte interim-voorzitter Marian Kmita, die voorlopig de voorzitterstaken overneemt, maandag bekend.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De organisatie van de Grote Prijs van Spanje in de Formule 1 is bereid om het nieuwe Madring-circuit in Madrid aan te passen, zodat er betere inhaalmogelijkheden komen. Ze reageert hiermee op de kritiek van de coureurs.
4 uur geledenBRØNDBY (ANP) - De Deense wielrenner Mattias Skjelmose (25) heeft zich afgemeld voor de wereldkampioenschappen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in de Canadese stad Montréal. Anthon Charmig is opgeroepen als zijn vervanger. Dat heeft de Deense wielerunie maandag bekendgemaakt.
7 uur geledenLYON (ANP/RTR) - Vincent Roberti is maandag benoemd tot interim-voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. Hij is de opvolger van Edgar Grospiron, die donderdag achttien maanden na zijn aanstelling vertrok.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp behoort weer tot de beste veertig tennissers van de wereld. De 30-jarige Nederlander bereikte afgelopen week de kwartfinales op de US Open en steeg daardoor dertig posities op de wereldranglijst, van de 70e naar de 40e.
12 uur geleden