Basisverzekeringen VGZ worden 5 euro duurder
ARNHEM (ANP) - Bij zorgverzekeraar VGZ gaan de premies van in elk geval twee van de drie verschillende basisverzekeringen met 5 euro omhoog. De premier van de derde wordt dit weekeinde bekend. In de miljoenennota van dit jaar zei de regering een stijging te verwachten van de premie voor de basisverzekering met "ongeveer" 12 euro naar gemiddeld 149 euro per maand.
De zorgpremie van de VGZ Ruime Keuze-verzekering (alleen natura) gaat naar 146,95 euro per maand. Die van de VGZ Eigen Keuze (een combinatie van een restitutiepolis en een naturapolis) bedraagt volgend jaar 158,65 euro. VGZ heeft ook nog de Basis Keuze-verzekering, maar de kosten daarvoor laten dus nog op zich wachten.
"Het is ons gelukt om de premiestijging te beperken, maar we maken ons wel zorgen om de stijgende kosten in de zorg", aldus VGZ-topman Art Beuting. "De elk jaar stijgende premies, de toenemende zorgvraag en het oplopende tekort aan zorgpersoneel leren ons hoe belangrijk het is om zowel de zorg te vernieuwen als gezonder te leven", schrijft VGZ verder.
Coöperatie Menzis
Alle zorgverzekeraars moeten hun klanten uiterlijk zondag hebben laten weten wat ze volgend jaar moeten betalen als ze hun verzekering willen voortzetten. Omdat ook nog steeds mensen per post worden ingelicht, zal dat voor hen op uiterlijk zaterdag neerkomen.
Een van de andere grote zorgverzekeraars, Coöperatie Menzis, verhoogt de maandpremie voor de basisverzekering met 5,50 euro tot 146,75 euro, zo meldde zij donderdag, dus ook fors minder dan op Prinsjesdag werd voorzien.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Om tempo te houden in de coronavaccinaties, was het zaak de operatie zo eenvoudig mogelijk te maken. Grote groepen voorrang geven hielp daar niet bij. Dat zei Jaap van Delden, destijds als programmadirecteur bij het RIVM verantwoordelijk voor de vaccinaties, in een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De avondklok kwam in september 2020 voor het eerst op tafel omdat de coronaregels in veel studentenhuizen niet werden nageleefd en dat lastig te handhaven was. Dat zei Hanneke Schipper-Spanninga tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Zij was destijds directeur Constitutionele Zaken en Wetgeving bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Hanneke Schipper-Spanninga vindt het logisch dat de OMT-adviezen zwaar wogen bij het coronabeleid, omdat het om de volksgezondheid ging. Dat zei de voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moest tijdens corona dealen met verschillende grondrechten bij het maken van beleid. Dat zei voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken, Hanneke Schipper-Spanninga, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Artsen ervaren steeds meer druk van patiënten en hun naasten doordat euthanasie steeds vaker als een normale manier van sterven wordt gezien. Dat komt naar voren uit een rapport over de oorzaken van de stijging in euthanasiemeldingen. Volgens de onderzoekers hebben patiënten er steeds meer moeite mee als een arts een verzoek om euthanasie afwijst. Juist dat kan ertoe leiden dat artsen terughoudender worden met het uitvoeren van euthanasie.
4 dagen geledenBUNIA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo is begonnen met een proef van twee mogelijke behandelingen tegen de Bundibugyo-variant van het Ebolavirus, heeft de Wereldgezondheidsorganisatie bekendgemaakt.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Langdurige Zorg zei dat ze gefrustreerd is dat er nog geen oplossing is voor de meervoudig gehandicapte kinderen die zorg krijgen bij zorgvilla's van ExpertCare. De Tweede Kamer vroeg de CDA-minister of ze wel voldoende heeft gedaan en of ze wel echt kan ingrijpen bij zorgbedrijven.
4 dagen geleden