Basisschoolkinderen Amsterdam mogen 4 maanden gratis met het ov
AMSTERDAM (ANP) - Amsterdamse basisschoolkinderen van 4 tot en met 11 jaar mogen vanaf 22 juli vier maanden gratis reizen met het openbaar vervoer in Amsterdam. Het gaat dan om de bussen, trams en metro’s van vervoerder GVB, meldt de gemeente. De actie loopt tot eind november en voorwaarde is wel dat een volwassene mee moet reizen.
De gemeenteraad maakte vorig jaar 1 miljoen euro vrij om kinderen op zaterdag gratis te laten reizen. "Maar het bleek mogelijk om het aantal dagen flink uit te breiden", aldus de gemeente.
"Er zijn zoveel gezinnen voor wie het niet vanzelfsprekend is om buiten hun eigen buurt en door de stad te reizen", reageert wethouder Melanie van der Horst. "Ik hoop dat deze actie hen een mooie zomervakantie bezorgt en de kans geeft om hun horizon te verbreden. Daarna loopt het abonnement nog drie maanden door. Dus ik hoop dat iedereen gebruik maakt van deze mooie actie."
De wethouder wijst erop dat de reizigersaantallen in het ov nog altijd niet op het niveau zijn van voor corona. Ze hoopt dat door deze actie meer mensen weer het ov gaan nemen. Amsterdamse gezinnen die ervan gebruik willen maken, kunnen zich vanaf 1 juli bij de gemeente melden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie neemt te veel risico door aanbestedingsprocedures te omzeilen en inkoopcontracten direct te gunnen. Daarvoor waarschuwt president Pieter Duisenberg van de Algemene Rekenkamer bij het aanbieden van het jaarlijkse verantwoordingsonderzoek in de Tweede Kamer. Hij vindt ook dat defensieminister Dilan Yeşilgöz (VVD) deze onvolkomenheid niet serieus genoeg neemt.
43 minuten geledenSELLINGEN (ANP) - Het is nog niet bekend waar nieuwe asielzoekers de nacht kunnen doorbrengen als er in de nacht van woensdag op donderdag geen plek voor ze is in de opvang in Ter Apel. Daar is nog geen besluit over genomen, meldt de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel in ligt.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Niet iedere nieuwe asielzoeker die zich meldt bij de opvang in het Groningse Ter Apel kan daar een plek krijgen. Het is binnen te druk, en daarom krijgen de meest kwetsbare asielzoekers voorrang. "Om het veilig en leefbaar te houden voor onze medewerkers en bewoners, moeten we noodgedwongen mensen buiten laten staan", zegt bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van opvangorgaan COA.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Twee handhavers van de Nederlandse Spoorwegen hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is de start van een proef, die bedoeld is om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
15 uur geleden