Basisscholen mogen weer helemaal open
DEN HAAG (ANP) - Op 8 juni gaan de basisscholen en de buitenschoolse opvang (bso) weer helemaal open. Dat heeft premier Mark Rutte gezegd. Het is een van de versoepelingen van de coronamaatregelen die het kabinet dinsdag heeft aangekondigd.
De basisscholen gingen op 11 mei weer open. Sindsdien mogen de 1,4 miljoen leerlingen weer de helft van de schoolweek naar het primair onderwijs. Uit onderzoek blijkt dat kinderen in deze leeftijd een geringe rol spelen bij de verspreiding van het coronavirus.
Met de opening van de bso stopt ook de regeling dat de eigen bijdrage wordt vergoed door de overheid, zei Rutte. Er blijft verder tot 1 juli noodopvang beschikbaar voor mensen die in de zorg werken en dus 's avonds, 's nachts en in het weekend moeten werken.
Middelbare school
Vanaf 2 juni gaat ook de middelbare school weer open. Maar niet alle leerlingen kunnen tegelijk op school zijn omdat 1,5 meter afstand moet worden gehouden. Rutte zei verder dat het de bedoeling is dat alle leerlingen van het voortgezet onderwijs fysiek les krijgen. "Niet alleen een mentoruurtje."
Ook het voortgezet speciaal onderwijs gaat op 2 juni weer open voor alle leerlingen. En op 15 juni gaan het middelbaar beroepsonderwijs en het hbo en universiteiten weer beperkt beginnen met toetsing, tentamens, praktijklessen en begeleiding van kwetsbare studenten.
De premier benadrukte dat het belangrijk is dat scholieren met de fiets of lopend naar school gaan. Het is belangrijk het openbaar vervoer te ontlasten, zei hij. Bij het mbo, hbo en universiteiten wordt zo geroosterd dat er buiten de spits toetsen zijn.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
18 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
18 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
19 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
19 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
21 uur geleden