Basisscholen mogen weer helemaal open
DEN HAAG (ANP) - Op 8 juni gaan de basisscholen en de buitenschoolse opvang (bso) weer helemaal open. Dat heeft premier Mark Rutte gezegd. Het is een van de versoepelingen van de coronamaatregelen die het kabinet dinsdag heeft aangekondigd.
De basisscholen gingen op 11 mei weer open. Sindsdien mogen de 1,4 miljoen leerlingen weer de helft van de schoolweek naar het primair onderwijs. Uit onderzoek blijkt dat kinderen in deze leeftijd een geringe rol spelen bij de verspreiding van het coronavirus.
Met de opening van de bso stopt ook de regeling dat de eigen bijdrage wordt vergoed door de overheid, zei Rutte. Er blijft verder tot 1 juli noodopvang beschikbaar voor mensen die in de zorg werken en dus 's avonds, 's nachts en in het weekend moeten werken.
Middelbare school
Vanaf 2 juni gaat ook de middelbare school weer open. Maar niet alle leerlingen kunnen tegelijk op school zijn omdat 1,5 meter afstand moet worden gehouden. Rutte zei verder dat het de bedoeling is dat alle leerlingen van het voortgezet onderwijs fysiek les krijgen. "Niet alleen een mentoruurtje."
Ook het voortgezet speciaal onderwijs gaat op 2 juni weer open voor alle leerlingen. En op 15 juni gaan het middelbaar beroepsonderwijs en het hbo en universiteiten weer beperkt beginnen met toetsing, tentamens, praktijklessen en begeleiding van kwetsbare studenten.
De premier benadrukte dat het belangrijk is dat scholieren met de fiets of lopend naar school gaan. Het is belangrijk het openbaar vervoer te ontlasten, zei hij. Bij het mbo, hbo en universiteiten wordt zo geroosterd dat er buiten de spits toetsen zijn.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een 38-jarige Amsterdammer is vorige week woensdag aangehouden voor zeer gewelddadige woningovervallen, waaronder in Noord-Scharwoude waarbij een bewoner in zijn borst is geschoten. Die overval in juli 2021 maakte deel uit van een reeks overvallen in Noord-Holland waarvoor meerdere mensen al tot lange celstraffen zijn veroordeeld.
10 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Relatief veel mensen gingen vorige week met hooikoortsklachten naar de huisarts. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van de nieuwste cijfers. In de afgelopen week gingen 142 op de 100.000 mensen naar een huisarts omdat ze last hadden van hooikoorts. Een week eerder waren dat er nog 62.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse militairen die op missie zijn in het Midden-Oosten worden niet teruggehaald, zegt minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD). "Zoals het er nu vooralsnog naar uitziet, is dat zij daar ook blijven." In de regio woedt sinds zaterdag een oorlog door de aanval van Israël en de Verenigde Staten op Iran.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het repatriëren van gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten is een flinke operatie en heeft tijd nodig, zegt de ANVR. Een woordvoerster van de koepelorganisatie voor reisorganisaties weet niet wanneer de vluchten zullen gaan, maar verwacht dat dit "eerder vrijdag dan donderdag" zal zijn. "Er moet echt heel wat worden geregeld met de airlines en crew."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank Den Haag heeft een 60-jarige praktijkondersteuner van een Haagse huisarts vrijgesproken van het plegen van ontuchtige handelingen bij twee patiënten. De rechtbank oordeelt dat er niet voldoende wettig en overtuigend bewijs is.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag tien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Govinda B. De 34-jarige man uit Delft zou vanaf 2022 tot zijn aanhouding in oktober 2024 vijf vrouwen met wie hij een relatie had, hebben bedreigd en mishandeld. Hij zou seksvideo's met ze hebben gemaakt en die hebben verspreid. Een aantal keren zouden de vrouwen daarbij buiten bewustzijn zijn geweest. Een van hen zou hij hebben verkracht onder dreiging van een mes.
3 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Voor verkeer tussen Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland wordt in de eerste vier maanden van volgend jaar een toerbeurtsysteem ingevoerd. De oostbuis van de Westerscheldetunnel is dan gesloten voor reparatie en de westbuis blijft open. Het ene uur kan het verkeer van noord naar zuid rijden en het andere uur van zuid naar noord.
4 uur geleden