Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basisscholen mogen weer helemaal open

Basisscholen mogen weer helemaal open

DEN HAAG (ANP) - Op 8 juni gaan de basisscholen en de buitenschoolse opvang (bso) weer helemaal open. Dat heeft premier Mark Rutte gezegd. Het is een van de versoepelingen van de coronamaatregelen die het kabinet dinsdag heeft aangekondigd.

De basisscholen gingen op 11 mei weer open. Sindsdien mogen de 1,4 miljoen leerlingen weer de helft van de schoolweek naar het primair onderwijs. Uit onderzoek blijkt dat kinderen in deze leeftijd een geringe rol spelen bij de verspreiding van het coronavirus.

Met de opening van de bso stopt ook de regeling dat de eigen bijdrage wordt vergoed door de overheid, zei Rutte. Er blijft verder tot 1 juli noodopvang beschikbaar voor mensen die in de zorg werken en dus 's avonds, 's nachts en in het weekend moeten werken.

Middelbare school

Vanaf 2 juni gaat ook de middelbare school weer open. Maar niet alle leerlingen kunnen tegelijk op school zijn omdat 1,5 meter afstand moet worden gehouden. Rutte zei verder dat het de bedoeling is dat alle leerlingen van het voortgezet onderwijs fysiek les krijgen. "Niet alleen een mentoruurtje."

Ook het voortgezet speciaal onderwijs gaat op 2 juni weer open voor alle leerlingen. En op 15 juni gaan het middelbaar beroepsonderwijs en het hbo en universiteiten weer beperkt beginnen met toetsing, tentamens, praktijklessen en begeleiding van kwetsbare studenten.

De premier benadrukte dat het belangrijk is dat scholieren met de fiets of lopend naar school gaan. Het is belangrijk het openbaar vervoer te ontlasten, zei hij. Bij het mbo, hbo en universiteiten wordt zo geroosterd dat er buiten de spits toetsen zijn.

Meer uit Binnenland

Politie houdt 150 tot 200 demonstranten aan bij datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.

1 uur geleden
NCTV: cyberdreiging neemt snel toe door AI, actie nodig

DEN HAAG (ANP) - Hackers gebruiken AI om hun cyberaanvallen sneller, groter en efficiënter te maken. Daarvoor waarschuwt antiterrorismecoördinator NCTV. Marc Kuipers, hoofd van de organisatie, zegt dat bestuurders snel de bescherming op orde moeten brengen. "Door AI komt cyberdreiging in een stroomversnelling en we moeten nu actie ondernemen."

3 uur geleden
Jetten vindt zijn aanwezigheid bij Rode Lijn-demo 'niet passend'

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens premier Rob Jetten "niet passend" als hij bij de Rode Lijn-demonstratie zondag tegen het voortdurende geweld in Gaza aanwezig zou zijn. Dat zei hij vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Toen hij vorig jaar nog in de oppositie zat, was hij wel bij een Rode Lijn-protest aanwezig.

3 uur geleden
OM wil geen straf voor bestuurder Haagse tram die man overreed

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag gevraagd om de 44-jarige bestuurder die eind maart 2024 in Den Haag in zijn tram over een man heen reed schuldig te verklaren, maar geen straf op te leggen. Het 37-jarige slachtoffer zonder vaste woon- of verblijfplaats was op het spoor gaan liggen en is honderden meters meegesleept door de tram, die daardoor ontspoorde. De man overleefde de aanrijding niet.

6 uur geleden
Weer bommelding op KLM-vlucht, toestel veilig geland op Schiphol

HAARLEMMERMEER (ANP) - Het vliegtuig waarover een bommelding binnenkwam tijdens een vlucht van Praag naar Amsterdam is veilig op Schiphol geland. Het gaat opnieuw om een vlucht van KLM. Het vliegtuig is doorzocht, maar er zijn geen explosieven gevonden, laat de marechaussee weten.

6 uur geleden
Brussel: Nederland moet asielzoekers van EU-landen overnemen

BRUSSEL (ANP) - Nederland moet ook komend jaar asielzoekers van andere EU-landen overnemen. Nederland kan ervoor kiezen dit af te kopen of op een andere manier bij te dragen aan landen waar dit jaar bovengemiddeld veel asielzoekers aankwamen. Het gaat om Griekenland, Cyprus, Italië en Spanje.

7 uur geleden
Tientallen actievoerders op bouwplaats Microsoft-datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam hebben tientallen actievoerders de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg bezet. Dat ziet een verslaggever. Actievoerders klommen over het hek met meegenomen ladders en knipten een gat in het hek van de bouwplaats. De politie en ME zijn in groten getale aanwezig.

7 uur geleden