Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Basisscholen maken matig gebruik van coronazelftesten'

'Basisscholen maken matig gebruik van coronazelftesten'

UTRECHT (ANP) - Op 40 procent van de basisscholen maakt niet al het personeel gebruik van de coronazelftesten die het ministerie van Onderwijs opstuurde. Dat komt naar voren uit een peiling die de Algemene Vereniging Schoolleiders (AVS) onder bijna 700 basisschoolleiders deed.

De zelftesten zijn bedoeld als voorzorgsmaatregel voor de docenten. Het personeel van 32 procent van de scholen gebruikt de zelftesten. Een op de vier ondervraagde scholen zegt tevreden te zijn over de coronazelftesten. Ruim 40 procent zegt niets te merken van het effect van de zelftests.

"De hoop was dat de tests wat druk bij schoolleiders zou wegnemen", zegt AVS-voorzitter Petra van Haren "Maar het effect is beperkt. De huidige tests zijn alleen preventief. Daarnaast worden alleen leraren getest, het zegt niets over de mate waarin leerlingen besmet kunnen zijn."

Vorige week had de helft van de basisscholen nog geen test ontvangen, door een leveringsfout bij het ministerie. Inmiddels heeft 93 procent van de scholen de testen ontvangen. In Nederland zijn ongeveer 6700 basisscholen.

Meer uit Binnenland

Nederlandse grimeur Arjen Tuiten wint Emmy voor The Pitt

LOS ANGELES (ANP) - De Nederlandse grimeur Arjen Tuiten heeft in de nacht van zondag op maandag een Emmy Award gewonnen voor zijn werk aan een aflevering van de hitserie The Pitt. De 45-jarige make-upartist maakte voor de laatste aflevering in het tweede seizoen, waarin een keizersnede wordt verricht, een realistische replica van het lichaam van de patiënt.

1 uur geleden
Snapchat opnieuw aangeklaagd door Nederlandse claimstichting

OEGSTGEEST (ANP) - Stichting Massaschade & Consument gaat Snapchat aanklagen. Het is de tweede keer in korte tijd dat een Nederlandse claimstichting een rechtszaak aanspant tegen het socialemediaplatform.

1 uur geleden
Ruim 380.000 mensen bezochten Wereldhavendagen in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Wereldhavendagen in Rotterdam hebben meer dan 380.000 bezoekers getrokken. De organisatie van het driedaagse maritieme evenement spreekt van grote drukte, met volle tribunes en volgeboekte excursies. De show op zaterdagavond, die vaak als hoogtepunt wordt gezien, trok tienduizenden bezoekers. Op het programma stonden daar onder meer een verlichte schepenparade, diverse optredens vanaf een vrachtschip en een vuurwerkshow.

11 uur geleden
Koning bezoekt geboorteplaats prins Claus met moeder en broer

HITZACKER (ANP) - Koning Willem-Alexander, prinses Beatrix en prins Constantijn hebben zondag een bezoek gebracht aan Hitzacker, de geboorteplaats van prins Claus. Het bezoek aan Duitsland was ter gelegenheid van de 100e geboortedag van de in 2002 overleden prins. Het drietal poseerde onder meer voor een borstbeeld van Claus, dat in 2005 werd onthuld door toenmalig koningin Beatrix.

14 uur geleden
Ramp Nepal herdacht op de Dam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn zondagmiddag de slachtoffers herdacht van de ramp in Nepal. De organisatie van de herdenkingsbijeenkomst is tevreden over de opkomst. Tussen de 200 en 300 mensen waren aanwezig bij de herdenking op de Dam, zegt organisator Shashi Paudyal. "Het is een ramp die zijn weerga niet kent en die diepe sporen nalaat." Bezoekers uit de Nederlandse en de Nepalese gemeenschap kwamen volgens hem hun solidariteit betuigen.

15 uur geleden
Vrouw (65) dood gevonden in Middenbeemster, man (29) aangehouden

MIDDENBEEMSTER (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in Middenbeemster een 65-jarige dode vrouw gevonden in een woning aan de Loeffendijk. Een 29-jarige man uit Middenbeemster is aangehouden, meldt de politie.

18 uur geleden
26-jarige Belg in Amsterdam aangehouden voor geweld Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Voor het grove geweld eerder deze week in het Gelderse Overasselt is een nieuwe aanhouding verricht. Het gaat om een 26-jarige Belg, meldt de politie. Hij is vrijdag aangehouden in Amsterdam.

20 uur geleden