Basisscholen: kabinet doet niets tegen lerarentekort
UTRECHT (ANP) - Het demissionaire kabinet doet te weinig tegen het lerarentekort en voor gelijke kansen van scholieren. Dat zegt de PO-Raad, de organisatie van basisscholen, die wil dat er snel een nieuw kabinet komt.
De PO-Raad wil dat alle kinderen het recht krijgen om zestien uur in de week naar kinderopvang of naar naschoolse activiteiten te gaan. Dat moet ze helpen bij hun ontwikkeling. "Als een kind eenmaal een achterstand heeft als het naar de basisschool gaat is deze nog maar moeilijk in te halen", aldus de raad.
Ook vraagt de organisatie dat het salaris van een leerkracht op een basisschool gelijk wordt getrokken met het loon van een docent op een middelbare school. Verder wil de raad dat het kabinet de kwaliteit van de schoolgebouwen verbetert, en daarbij niet alleen kijkt naar ventilatie. Om dat mogelijk te maken, zijn "structurele investeringen" nodig.
De VO-raad, de organisatie voor middelbare scholen, zegt dat de onderwijsbegroting "voor het onderwijs niets nieuws biedt".
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De uitspraken die rapper Ye in het verleden heeft gedaan, zijn op zich geen reden om een vergunning te weigeren, "hoe verwerpelijk ook". Dat zegt burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem dinsdag. Ye, ook bekend als Kanye West, treedt op 6 en 8 juni op in stadion GelreDome in de Gelderse hoofdstad.
2 uur geledenRITTHEM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de piloot van het neergestorte sportvliegtuigje bij Middelburg het voertuig opzettelijk heeft laten neerstorten. Dat meldt een woordvoerder. De piloot is overleden.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De spelers en staf van PSV zijn iets na 18.00 uur verschenen op het bordes van het stadhuis in Eindhoven. Daar wordt de selectie, die voor de derde keer op rij landskampioen is, gehuldigd. Op het plein worden in de uitzinnige rood-witte menigte met fans veel rode fakkels afgestoken. Ook klinken er af en toe knallen, ondanks het vuurwerkverbod van de gemeente.
5 uur geledenVREDEPEEL (ANP) - Nederland krijgt een extra Patriot-luchtverdedigingsbatterij. Kopers verdringen zich voor het schaarse Amerikaanse systeem en een bestelling duurt al gauw een jaar of acht, maar Nederland heeft voorrang gekregen.
7 uur geledenZUTPHEN (ANP) - De advocaat van een 21-jarige man uit Zelhem (Gelderland) die ervan wordt verdacht dat hij als stagiair tijdens zwemlessen veertien jonge kinderen heeft misbruikt, zegt dat er geen bewijs in het dossier zit voor seksueel "binnendringen". Dat bleek dinsdag tijdens een tweede inleidende zitting in de rechtbank in Zutphen. Justitie vervolgt de man in elf gevallen voor verkrachting.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De tien telers die meedoen aan het wietexperiment en daarom hennep of hasj mogen produceren, gaan regelmatig de fout in. De Inspectie Justitie en Veiligheid heeft het afgelopen jaar 46 inspecties uitgevoerd bij deze wiettelers, stelde daarbij 42 overtredingen vast en legde 32 sancties op. In vier gevallen moesten telers een boete betalen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de uitspraak in een zaak over de moord op een Haagse garagehouder in 1992. Verdachte Ruben B. (71) werd eind maart vrijgesproken. De rechtbank zag ondanks "sterke aanwijzingen" voor zijn betrokkenheid te weinig bewijs voor een veroordeling.
10 uur geleden