Basisscholen blij met mobieltjesverbod, vragen om vertrouwen
UTRECHT (ANP) - De basisscholen staan achter het besluit van het kabinet dat mobiele telefoons vanaf volgend schooljaar in principe verboden zijn in de klas. De koepelorganisatie, de PO-Raad, spreekt van een "duidelijke afspraak". Wel wil de organisatie dat scholen het vertrouwen krijgen om de invoering ervan zelf goed te regelen. "Het is belangrijk dat de politiek het primair onderwijs nu vertrouwen geeft om dit goed te regelen en niet met onnodige extra wet- en regelgeving komt."
Leerlingen op basisscholen en in het speciaal onderwijs mogen vanaf het nieuwe schooljaar geen mobiele telefoons, tablets en smartwatches in de klas bij zich hebben. Zo kunnen ze zich beter concentreren op de les, is de gedachte erachter. Er zijn wel uitzonderingen. Zo mogen de toestellen wel mee de klas in als ze gebruikt worden voor de les. Ook kinderen die een toestel nodig hebben om medische redenen of om een beperking kunnen die meenemen naar de klas.
De vereniging van schoolleiders, de AVS, vraagt ook om vertrouwen. "Het is de verantwoordelijkheid van de school dat er goede afspraken zijn. Niet alle scholen zijn tenslotte hetzelfde. Gelukkig is dit maatwerk per school ook binnen deze afspraken nog steeds het uitgangspunt", zegt voorzitter Karin Straus in een verklaring.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.
5 uur geleden