Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basisscholen blij met mobieltjesverbod, vragen om vertrouwen

Basisscholen blij met mobieltjesverbod, vragen om vertrouwen

UTRECHT (ANP) - De basisscholen staan achter het besluit van het kabinet dat mobiele telefoons vanaf volgend schooljaar in principe verboden zijn in de klas. De koepelorganisatie, de PO-Raad, spreekt van een "duidelijke afspraak". Wel wil de organisatie dat scholen het vertrouwen krijgen om de invoering ervan zelf goed te regelen. "Het is belangrijk dat de politiek het primair onderwijs nu vertrouwen geeft om dit goed te regelen en niet met onnodige extra wet- en regelgeving komt."

Leerlingen op basisscholen en in het speciaal onderwijs mogen vanaf het nieuwe schooljaar geen mobiele telefoons, tablets en smartwatches in de klas bij zich hebben. Zo kunnen ze zich beter concentreren op de les, is de gedachte erachter. Er zijn wel uitzonderingen. Zo mogen de toestellen wel mee de klas in als ze gebruikt worden voor de les. Ook kinderen die een toestel nodig hebben om medische redenen of om een beperking kunnen die meenemen naar de klas.

De vereniging van schoolleiders, de AVS, vraagt ook om vertrouwen. "Het is de verantwoordelijkheid van de school dat er goede afspraken zijn. Niet alle scholen zijn tenslotte hetzelfde. Gelukkig is dit maatwerk per school ook binnen deze afspraken nog steeds het uitgangspunt", zegt voorzitter Karin Straus in een verklaring.

Meer uit Binnenland

Bewoners van ingestorte panden Utrecht waren niet thuis

UTRECHT (ANP) - De bewoners van de ingestorte panden in Utrecht waren op het moment van de explosie niet thuis. Dat laat de woordvoerder van de veiligheidsregio weten. Tot nu toe zijn er ook geen mensen als vermist opgegeven.

15 minuten geleden
Nederlandse hulpverlener op Lesbos vrijgesproken

LESBOS (ANP) - De Nederlandse reddingswerker Pieter Wittenberg is donderdag op het Griekse eiland Lesbos vrijgesproken in de zaak die sinds 2018 tegen hem liep. Ook 23 andere hulpverleners zijn vrijgesproken, meldt de organisatie Human Power, die de rechtszaak heeft gevolgd. Ook Amnesty International maakt melding van de vrijspraak.

31 minuten geleden
Vijf medewerkers Slachtofferhulp in Utrecht na explosie

UTRECHT (ANP) - Slachtofferhulp Nederland is met vijf medewerkers aanwezig op de locatie waar gedupeerden van de explosie in Utrecht worden opgevangen. Dat meldt een woordvoerder.

44 minuten geleden
Calamiteitenhospitaal Utrecht gesloten, 1 gewonde behandeld

UTRECHT (ANP) - Het calamiteitenhospitaal in Utrecht is weer gesloten. Het UMC Utrecht opende het hospitaal donderdagmiddag wegens de explosie in het centrum van de stad. In het calamiteitenhospitaal is één patiënt behandeld.

48 minuten geleden
Centrummanagement Utrecht in contact met getroffen ondernemers

UTRECHT (ANP) - Centrummanagement Utrecht (CMU) heeft contact opgenomen met ondernemers in het getroffen gebied in het centrum van Utrecht. Daar vond donderdagmiddag een grote explosie plaats die bij veel winkels en restaurants in de omgeving voor flinke schade heeft gezorgd.

1 uur geleden
Beperkt zicht door rook bemoeilijkt hulpdiensten in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht is inmiddels dicht bij het getroffen pand van de explosie geweest. Dat bestaat uit meerdere woonlagen en is ingestort. Ook de panden daarnaast aan de Visscherssteeg zijn deels bezweken, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.

1 uur geleden
Dijksma: omwonenden explosie opgevangen voor zolang als nodig is

UTRECHT (ANP) - Voor inwoners van Utrecht die niet terug naar huis kunnen door de grote explosie en brand in het centrum, heeft de gemeente opvang geregeld "voor zolang als dat nodig is". Burgemeester Sharon Dijksma zei donderdagavond tegen RTV Utrecht dat momenteel aan tientallen mensen onderdak wordt geboden in hotel Karel V.

1 uur geleden