Basisplaats voor PSV-doelman Unnerstall in bekerduel met Volendam
VOLENDAM (ANP) - Lars Unnerstall verdedigt dinsdag het doel van PSV in de achtste finales van de KNVB-beker tegen FC Volendam. De Duitser is normaal gesproken de tweede keuze achter Yvon Mvogo, maar in het bekertoernooi kiest trainer Roger Schmidt voor Unnerstall. Dat deed hij de vorige ronde tegen De Graafschap ook.
In vergelijking met de competitiewedstrijd van zaterdag bij Sparta Rotterdam (5-3 winst) keren Denzel Dumfries en Donyell Malen terug in het basisteam. De aanvoerder en topscorer van PSV kregen tegen Sparta rust en kwamen als invaller in het veld.
Jordan Teze verving Dumfries als rechterverdediger en keert nu terug naar het centrum, samen met Timo Baumgartl. Olivier Boscagli krijgt rust en ontbreekt in de selectie. Cody Gakpo viel tegen Sparta geblesseerd uit en is een tijdje uitgeschakeld.
Als PSV wint, plaatsen de Eindhovenaren zich voor de kwartfinales van de KNVB-beker.
Opstelling PSV: Unnerstall; Dumfries, Baumgartl, Teze en Max; Ihattaren, Sangaré, Rosario en Mauro Júnior; Madueke en Malen.
Meer uit Voetbal
WARSCHAU (ANP) - De oproep voor het Nederlands elftal kwam dinsdag als een verrassing voor Emmanuel Emegha. Dat zei de 22-jarige spits van Strasbourg in Warschau, waar hij in de uitwedstrijd tegen Polen (1-1) in de WK-kwalificatie in de 88e minuut mocht invallen en daarmee zijn debuut als international maakte.
9 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk kijkt terug op een moeizame avond in Warschau, waar het Nederlands elftal met 1-1 gelijkspeelde tegen Polen. "Ik denk dat het altijd lastig is om tegen een laag blok te spelen en kansen te creëren", zei de aanvoerder in een eerste reactie bij de NOS. "Dat is iets wat we moeten verbeteren."
12 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ronald Koeman was na het teleurstellende optreden van het Nederlands elftal bij Polen (1-1) kritisch. De bondscoach oordeelde vooral hard over de manier waarop Oranje kort voor rust achter kwam. Aanvoerder Robert Lewandowski stuurde met een handige actie Jakub Kaminski weg. De aanvaller was sneller dan Virgil van Dijk en speelde de bal door de benen van de ver uit zijn doel gelopen keeper Bart Verbruggen: 1-0.
12 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Frenkie de Jong vond dat het matige optreden van het Nederlands elftal tegen Polen (1-1) grotendeels kwam door het gebrek aan een bepaalde afstemming in het veld. "Hoe we ons positioneerden, was niet goed. We maakten vaak verkeerde keuzes aan de bal", analyseerde de middenvelder van FC Barcelona in stadion PGE Narodowy in Warschau.
12 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Duitsland en Slowakije spelen maandag een direct duel om winst van WK-kwalificatiegroep A. De Duitsers wonnen vrijdagavond met 2-0 bij Luxemburg, en de Slowaken hielden zicht op rechtstreekse plaatsing voor het WK door in eigen huis te winnen van Noord-Ierland met 1-0.
13 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Jan Paul van Hecke kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van Nederland tegen Litouwen. De verdediger kreeg vrijdag in het uitduel met Polen (1-1) in de blessuretijd van de tweede helft een gele kaart.
13 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal mag de tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico bijna boeken. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman speelde in Warschau in een tegenvallende wedstrijd met 1-1 gelijk bij Polen en kan de eerste plaats in groep G alleen in theorie nog ontgaan.
13 uur geleden