Basisplaats voor Davies bij Bayern in duel met Villarreal
VILLARREAL (ANP) - Alphonso Davies maakt in het duel uit de kwartfinales van de Champions League met Villarreal zijn rentree bij Bayern München. Trainer Jürgen Nagelsmann heeft de Canadese verdediger, die op 17 december voor het laatst in actie kwam, een basisplaats gegeven. Davies testte in december positief op corona en kreeg daarna hartproblemen.
De aanval bij de Zuid-Duitsers wordt geleid door Robert Lewandowski. De Pool hield aan de interlandperiode, waarin hij zich met zijn land kwalificeerde voor het WK, een lichte ribblessure over en speelde daarom zaterdag in het competitieduel met Freiburg maar een uur mee. Jamal Musiala en Serge Gnabry, wisselspelers in dat duel, staan nu wel in de basis.
Bij Villarreal, dat thuis speelt, staat de Nederlandse aanvaller Arnaut Danjuma zoals verwacht aan de aftrap. Die is om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
13 uur geleden