Basiskennis Nederlands blijft voorwaarde voor bijstand
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet houdt vast aan de zogenoemde taaleis in de Participatiewet. Die houdt in dat mensen die bijstand ontvangen, basiskennis moeten hebben van de Nederlandse taal of daar op zijn minst hun best voor moeten doen. Het vorige kabinet wilde deze voorwaarde bij een wetsherziening schrappen. Een meerderheid in de huidige Tweede Kamer was daar al geen voorstander van.
Nederlands spreken vergroot de kans op een baan en is "cruciaal voor een goede integratie", zegt staatssecretaris Jurgen Nobel (Sociale Zaken). "Daarom vind ik het belangrijk om daarop te blijven inzetten. We hebben iedereen nodig op de arbeidsmarkt, werkgevers staan te springen om personeel. Ik wil voorkomen dat mensen buiten de boot vallen, alleen omdat ze de taal niet beheersen."
De herziening van de Participatiewet is bedoeld om de scherpe kantjes van het beleid af te halen. Nu worden bijstandsgerechtigden bijvoorbeeld al snel gekort als zij iets toegestopt krijgen van vrienden of familie. Er komt in de vernieuwde wet een vrijstelling waarmee zij tot 1200 euro aan giften mogen ontvangen, zonder dat dit gevolgen heeft voor hun uitkering. Dit gaat ook gelden voor boodschappen, schrijft Nobel.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De fracties van D66 en de VVD hebben ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijen sluiten met het CDA. Rob Jetten (D66) laat tegen verzamelde pers weten dat er nog "een paar kleine puntjes" zijn, maar de fractie verder kan instemmen. Dilan Yeşilgöz (VVD) toont op X een foto van haar telefoon, met daarop de tekst "fractie is akkoord".
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In de afgelopen drie jaar is het aantal Nederlanders dat nieuws niet of nauwelijks volgt verdubbeld. Het ging vorig jaar om zo'n 2,1 miljoen mensen, meldt onderzoeksbureau Newcom op basis van onderzoek onder ruim 8000 mensen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee vrouwen die maandag betrokken waren bij een geweldsincident met een politieman op het stationsplein in Utrecht, gaan aangifte doen tegen de agent in kwestie. Dat laat hun advocaat Anis Boumanjal woensdagavond weten in Nieuwsuur.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - De stijging van de gemiddelde temperaturen in Nederland gaat nog iets sneller dan in de hoge scenario's die het KNMI eerder opstelde. In het eerste kwart van deze eeuw werd het in ons land 1 graad warmer. Dat komt neer op 0,4 graad per tien jaar, becijfert het instituut in een donderdag verschenen rapport.
3 uur geledenDEN HOORN (ANP) - In Den Hoorn is woensdagavond een stille tocht gehouden voor de 16-jarige jongen die vorige week werd doodgestoken in de Zuid-Hollandse plaats. De opkomst bij de tocht was "erg indrukwekkend", laat een woordvoerder van Namens de Familie na afloop weten.
5 uur geleden