Basiskennis Nederlands blijft voorwaarde voor bijstand
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet houdt vast aan de zogenoemde taaleis in de Participatiewet. Die houdt in dat mensen die bijstand ontvangen, basiskennis moeten hebben van de Nederlandse taal of daar op zijn minst hun best voor moeten doen. Het vorige kabinet wilde deze voorwaarde bij een wetsherziening schrappen. Een meerderheid in de huidige Tweede Kamer was daar al geen voorstander van.
Nederlands spreken vergroot de kans op een baan en is "cruciaal voor een goede integratie", zegt staatssecretaris Jurgen Nobel (Sociale Zaken). "Daarom vind ik het belangrijk om daarop te blijven inzetten. We hebben iedereen nodig op de arbeidsmarkt, werkgevers staan te springen om personeel. Ik wil voorkomen dat mensen buiten de boot vallen, alleen omdat ze de taal niet beheersen."
De herziening van de Participatiewet is bedoeld om de scherpe kantjes van het beleid af te halen. Nu worden bijstandsgerechtigden bijvoorbeeld al snel gekort als zij iets toegestopt krijgen van vrienden of familie. Er komt in de vernieuwde wet een vrijstelling waarmee zij tot 1200 euro aan giften mogen ontvangen, zonder dat dit gevolgen heeft voor hun uitkering. Dit gaat ook gelden voor boodschappen, schrijft Nobel.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
14 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
15 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
15 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
15 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
17 uur geleden