Basisdebutant Maldini (19) helpt AC Milan aan zege in Serie A
LA SPEZIA (ANP) - AC Milan heeft zich met een zwaarbevochten zege op Spezia aan kop van de Serie A genesteld. Invaller Brahim Díaz maakte in de 86e minuut het winnende doelpunt: 1-2. Daniel Maldini, de 19-jarige zoon van clubicoon Paolo Maldini, luisterde zijn eerste basisplaats in de Italiaanse competitie op met een doelpunt.
De tiener stond voor het eerst in de basis bij AC Milan. Hij is de derde generatie van de familie Maldini in het rood-zwart. Zijn opa Cesare Maldini speelde 412 wedstrijden voor Milan, vader Paolo kwam tot 902 duels voor de enige club waar hij voor speelde.
Daniel Maldini was al negen keer ingevallen in de Serie A en ook een keer in de Champions League. Tegen het Spezia van keeper Jeroen Zoet stond de Italiaanse middenvelder voor het eerst in de basis. Maldini passeerde de Nederlandse doelman kort na rust met een kopbal, na een voorzet van rechtsback Pierre Kalulu. Zijn vader Paolo juichte op de tribune uitbundig mee. Daniele Verde bracht Spezia in de 80e minuut op de gelijke hoogte, maar dankzij Díaz nam AC Milan toch 3 punten mee. De ploeg van trainer Stefano Pioli heeft nu aan kop van de ranglijst 1 punt meer dan Napoli, dat zondag Cagliari ontvangt.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
11 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
1 dag geleden