Basisdebutant Maldini (19) helpt AC Milan aan zege in Serie A
LA SPEZIA (ANP) - AC Milan heeft zich met een zwaarbevochten zege op Spezia aan kop van de Serie A genesteld. Invaller Brahim Díaz maakte in de 86e minuut het winnende doelpunt: 1-2. Daniel Maldini, de 19-jarige zoon van clubicoon Paolo Maldini, luisterde zijn eerste basisplaats in de Italiaanse competitie op met een doelpunt.
De tiener stond voor het eerst in de basis bij AC Milan. Hij is de derde generatie van de familie Maldini in het rood-zwart. Zijn opa Cesare Maldini speelde 412 wedstrijden voor Milan, vader Paolo kwam tot 902 duels voor de enige club waar hij voor speelde.
Daniel Maldini was al negen keer ingevallen in de Serie A en ook een keer in de Champions League. Tegen het Spezia van keeper Jeroen Zoet stond de Italiaanse middenvelder voor het eerst in de basis. Maldini passeerde de Nederlandse doelman kort na rust met een kopbal, na een voorzet van rechtsback Pierre Kalulu. Zijn vader Paolo juichte op de tribune uitbundig mee. Daniele Verde bracht Spezia in de 80e minuut op de gelijke hoogte, maar dankzij Díaz nam AC Milan toch 3 punten mee. De ploeg van trainer Stefano Pioli heeft nu aan kop van de ranglijst 1 punt meer dan Napoli, dat zondag Cagliari ontvangt.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
8 uur geleden