Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basic-Fit ziet aantal sportschoolgangers toenemen

Basic-Fit ziet aantal sportschoolgangers toenemen

HOOFDDORP (ANP) - Basic-Fit heeft er in de eerste maanden van het jaar meer sportschoolgangers bijgekregen. De beursgenoteerde fitnessketen profiteerde onder meer van een verdere uitbreiding van het aantal vestingen. Topman René Moos spreekt van een "goede start van het jaar", want ook de omzet liep duidelijk op.

Basic-Fit zag het aantal sportabonnementen toenemen met 251.000 tot bijna 4,1 miljoen. Het bedrijf opende meer dan honderd nieuwe vestigingen. Inmiddels telt de onderneming ruim 1500 vestigingen in zes verschillende landen.

Vooral buiten Nederland groeit Basic-Fit de laatste tijd hard. Zo liep het aantal clubs in Frankrijk op van 781 eind vorig jaar tot 814 eind maart. En in Spanje steeg het aantal locaties in het eerste kwartaal met 60 tot 199. In Nederland stond de teller eind maart op 240 vestigingen. Dat waren er slechts drie meer dan drie maanden daarvoor.

Kortingen

De ramadanperiode, die dit jaar grotendeels in maart viel, had wel een negatieve impact op de klantenaanwas. Verder zorgde de vorig jaar veranderde promotiestrategie van het bedrijf voor iets meer abonneeverloop. Nu probeert de onderneming mensen meer met kortingen te verleiden om naar de sportschool te gaan. Eerder stuntte Basic-Fit meer met een aanbod om een aantal weken gratis te sporten, waardoor de duur van abonnementen iets werd verlengd.

Maar de keten merkt ook dat steeds meer klanten overgaan op een premiumabonnement, waardoor ze bijvoorbeeld gebruik kunnen maken van massagestoelen in de clubs. Gemiddeld leveren alle abonnementen daardoor wat meer geld op. Basic-Fit zag de kwartaalomzet zo met 16 procent oplopen vergeleken met een jaar terug, tot 284 miljoen euro.

Het bedrijf verwacht in de rest van dit jaar nog meer nieuwe vestigingen te openen. Eind van het jaar zou het aantal locaties daardoor rond de 1575 moeten liggen. Ook rekent de onderneming, die nu geen winstcijfers naar buiten brengt, op een verdere toename van de opbrengsten.

Meer uit Financieel

Economisch adviseur Trump: renteverlaging Fed goede eerste stap

WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Hassett, de economisch adviseur van het Witte Huis en president Donald Trump, heeft de renteverlaging van de Federal Reserve verwelkomd als een "goede eerste stap". De Amerikaanse koepel van centrale banken verlaagde woensdag voor de eerste keer dit jaar de leenkosten in de Verenigde Staten, met een kwart procentpunt.

35 minuten geleden
Nvidia steekt 5 miljard dollar in Intel voor samenwerking

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipontwikkelaar Nvidia belegt 5 miljard dollar in aandelen van branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken, maakte Nvidia bekend.

1 uur geleden
ExxonMobil schort plannen voor plasticrecycling in Rotterdam op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - ExxonMobil schort 100 miljoen euro aan investeringen voor plasticrecyclingprojecten in Rotterdam en Antwerpen op. Het Amerikaanse olie- en gasconcern wil op de twee bestaande locaties jaarlijks 80.000 ton plasticafval verwerken. Maar het kan projecten van deze grootte volgens een topbestuurder niet hervatten zonder dat EU-regels worden aangepast.

1 uur geleden
Studie: 290 miljard schade Duitse economie door cyberaanvallen

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economie heeft over het afgelopen jaar bijna 290 miljard euro aan schade opgelopen door cyberaanvallen. Dat meldt de Duitse IT-brancheorganisatie Bitkom in een rapport. Die cyberaanvallen worden volgens Bitkom steeds vaker uitgevoerd door buitenlandse inlichtingendiensten. Vooral Rusland en China zouden hier vaak achter zitten.

2 uur geleden
Arbeidsinspectie legt Gelders uitzendbureau twee maanden stil

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie legt een uitzendbureau uit Gelderland tijdelijk stil, omdat de betalingen aan uitzendkrachten en de administratie van het bedrijf niet op orde waren. Het uitzendbureau mag vanwege de overtredingen twee maanden geen personeel uitlenen en krijgt een boete van 153.000 euro.

3 uur geleden
Duitse toezichthouder keurt overname eigenaar MediaMarkt goed

BONN (ANP) - De Duitse markttoezichthouder heeft de overname van Ceconomy, de Duitse eigenaar van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, door de Chinese webwinkel JD.com goedgekeurd. Volgens het Bundeskartellamt is JD.com tot nu toe nauwelijks actief in Duitsland en heeft de overname weinig gevolgen voor de concurrentie op de Duitse markt.

4 uur geleden
ACM begint onderzoek naar prijzen voor producten in supermarkten

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) begint een onderzoek naar de prijzen van producten in Nederlandse supermarkten. Volgens de toezichthouder zijn er signalen dat sommige boodschappen over de grens goedkoper zijn dan in Nederland.

4 uur geleden