Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basic-Fit wil met franchisemodel verder internationaal uitbreiden

Basic-Fit wil met franchisemodel verder internationaal uitbreiden

HOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit wil vanaf volgend jaar gaan werken met een franchisemodel. Dat kondigt het beursgenoteerde bedrijf aan in een tussentijdse update. Volgens de fitnessketen is zo'n model, waarbij zelfstandige ondernemers tegen betaling het Basic-Fit-merk mogen gebruiken, goedkoper en wordt het makkelijker om naar andere landen uit te breiden.

Basic-Fit is al in gesprek met geïnteresseerde partijen in andere landen, zodat de eerste franchisesportscholen volgend jaar hun deuren gelijk kunnen openen. In welke landen dat precies gaat gebeuren, zegt Basic-Fit niet. Daarover komt volgens de keten later meer informatie naar buiten.

Wel zegt Basic-Fit-topman René Moos dat de eerste stappen in ieder geval "buiten Europa en de landen waarin we al actief zijn worden gezet. Het zou misschien zo kunnen zijn dat we ook een paar eigen clubs voor enkel dames openen, om te kijken of dat ook werkt in het betreffende land."

Wekelijks betalen

Ook wil Basic-Fit vanaf volgend jaar gaan werken met een abonnementsmodel waarbij er wekelijks betaald wordt, in plaats van maandelijks. Dat model wordt vanaf deze maand al in Frankrijk getest. Leden van Basic-Fit betalen daar 4,99 euro per week voor een basisabonnement. Op die manier hoopt Basic-Fit dat het aantal abonnees harder zal groeien. "We hebben geen dramatische veranderingen in Frankrijk gezien", zegt Moos. "De groei van het aantal leden verbetert daar nog steeds."

Of er ook in andere landen een abonnementsmodel met een wekelijkse betaaltermijn komt is nog niet zeker, zegt financieel topman Hans van der Aar. "Het gaat in Frankrijk nog om een test. Of wekelijkse prijzen ook in andere landen komen, wordt in januari bepaald."

Half miljoen nieuwe abonnees

In de afgelopen negen maanden zag de fitnessketen zo'n half miljoen nieuwe abonnees binnenkomen. In totaal heeft Basic-Fit daarmee 4,2 miljoen betalende leden. Die zijn dit jaar tot nu toe goed voor een omzet van bijna 900 miljoen euro, 17 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee ligt Basic-Fit naar eigen zeggen op koers om de doelen voor 2024 te halen: de keten wil minstens 1,2 miljard euro omzetten en 1575 sportscholen hebben.

Tot nu toe heeft de keten 194 nieuwe sportscholen geopend dit jaar, waarvan de meeste in Frankrijk. Verder is Basic-Fit te vinden in de Benelux, Spanje en Duitsland.

Meer uit Financieel

Hoogste omzet en winst ooit voor Apple door sterke iPhone-verkoop

CUPERTINO (ANP) - Het Amerikaanse technologiebedrijf Apple heeft in het afgelopen kwartaal zijn hoogste omzet en winst ooit geboekt. De omzet kwam uit op 114,5 miljard dollar, een stijging van 12 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat is boven de verwachtingen van marktkenners.

56 minuten geleden
Wall Street sluit overwegend lager, techaandelen onder druk

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag overwegend lager gesloten, ondanks een scherpe daling van de olieprijzen. Vooral techaandelen stonden onder druk door groeiende zorgen bij beleggers over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie. Beurshandelaren deden het verder voorzichtig aan in aanloop naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.

1 uur geleden
Shell drukt AEX in het rood na dalende olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is de eerste handelsdag van de nieuwe maand licht lager gesloten. Dat kwam vooral door een stevig koersverlies van zwaargewicht Shell, dat 3,3 procent verloor door een daling van de olieprijs. Ook oliedienstverlener SBM Offshore behoorde om die reden tot de verliezers, met een min van 1,5 procent.

5 uur geleden
Omzet AI-bedrijf Anthropic schiet omhoog, verlies verdubbelt

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic behaalde over het afgelopen kwartaal een omzet van bijna 17 miljard dollar. Dat is ruim twaalf keer zoveel als in dezelfde periode een jaar eerder.

7 uur geleden
Olieprijzen dalen na mogelijk nieuwe gesprekken tussen VS en Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn maandag gedaald, nadat de hoogste leider van Iran de regering toestemming heeft gegeven om gesprekken te voeren die een einde kunnen maken aan het conflict in het Midden-Oosten. Eerder zou de Amerikaanse president Donald Trump ook al hebben gezegd ruimte te bieden voor onderhandelingen met Iran.

7 uur geleden
Wall Street opent hoger, Apple iets lager in afwachting cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst aan de maand november begonnen. Apple stond bij de dalers op Wall Street in aanloop naar de bekendmaking van kwartaalcijfers later op de dag. Ook kijken beleggers uit naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.

8 uur geleden
EU waarschuwt voor bewuste aanval op Europese voedselvoorziening

BRUSSEL (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op koelsystemen van supermarkten in verschillende EU-landen zijn een "bewuste poging om de voedselvoorziening van de EU te ontwrichten en het vertrouwen van consumenten daarin te ondermijnen". Dat heeft Europees commissaris voor Landbouw en Voedselvoorziening Christophe Hansen maandag gezegd, naar aanleiding van het nieuwe incident.

8 uur geleden