Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basic-Fit wil met franchisemodel verder internationaal uitbreiden

Basic-Fit wil met franchisemodel verder internationaal uitbreiden

HOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit wil vanaf volgend jaar gaan werken met een franchisemodel. Dat kondigt het beursgenoteerde bedrijf aan in een tussentijdse update. Volgens de fitnessketen is zo'n model, waarbij zelfstandige ondernemers tegen betaling het Basic-Fit-merk mogen gebruiken, goedkoper en wordt het makkelijker om naar andere landen uit te breiden.

Basic-Fit is al in gesprek met geïnteresseerde partijen in andere landen, zodat de eerste franchisesportscholen volgend jaar hun deuren gelijk kunnen openen. In welke landen dat precies gaat gebeuren, zegt Basic-Fit niet. Daarover komt volgens de keten later meer informatie naar buiten.

Wel zegt Basic-Fit-topman René Moos dat de eerste stappen in ieder geval "buiten Europa en de landen waarin we al actief zijn worden gezet. Het zou misschien zo kunnen zijn dat we ook een paar eigen clubs voor enkel dames openen, om te kijken of dat ook werkt in het betreffende land."

Wekelijks betalen

Ook wil Basic-Fit vanaf volgend jaar gaan werken met een abonnementsmodel waarbij er wekelijks betaald wordt, in plaats van maandelijks. Dat model wordt vanaf deze maand al in Frankrijk getest. Leden van Basic-Fit betalen daar 4,99 euro per week voor een basisabonnement. Op die manier hoopt Basic-Fit dat het aantal abonnees harder zal groeien. "We hebben geen dramatische veranderingen in Frankrijk gezien", zegt Moos. "De groei van het aantal leden verbetert daar nog steeds."

Of er ook in andere landen een abonnementsmodel met een wekelijkse betaaltermijn komt is nog niet zeker, zegt financieel topman Hans van der Aar. "Het gaat in Frankrijk nog om een test. Of wekelijkse prijzen ook in andere landen komen, wordt in januari bepaald."

Half miljoen nieuwe abonnees

In de afgelopen negen maanden zag de fitnessketen zo'n half miljoen nieuwe abonnees binnenkomen. In totaal heeft Basic-Fit daarmee 4,2 miljoen betalende leden. Die zijn dit jaar tot nu toe goed voor een omzet van bijna 900 miljoen euro, 17 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee ligt Basic-Fit naar eigen zeggen op koers om de doelen voor 2024 te halen: de keten wil minstens 1,2 miljard euro omzetten en 1575 sportscholen hebben.

Tot nu toe heeft de keten 194 nieuwe sportscholen geopend dit jaar, waarvan de meeste in Frankrijk. Verder is Basic-Fit te vinden in de Benelux, Spanje en Duitsland.

Meer uit Financieel

EU legt Google 403 miljoen euro boete op om overtreden privacywet

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse privacytoezichthouder heeft Google een boete van 403 miljoen euro opgelegd vanwege het schenden van de regels voor locatiegegevens van gebruikers. De waakhond in Ierland treedt op namens andere toezichthouders in de Europese Unie, omdat het Europese hoofdkantoor van het techconcern in dat land is gevestigd.

34 minuten geleden
Storing bij Britse luchtverkeersleiding leidt weer tot vertraging

LONDEN (ANP/RTR) - Vluchten op enkele Britse luchthavens hebben last van vertraging door een nieuw probleem bij de luchtverkeersleiding. Dat meldt de Britse luchtverkeersleider National Air Traffic Service (NATS). Bijna twee weken geleden leidde een softwareprobleem bij NATS tot het schrappen van 2000 vluchten.

46 minuten geleden
Honderden vluchten geschrapt in Japan door naderende tyfoon

TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het luchtvaartverkeer in Japan wordt ontregeld door de naderende tyfoon Dujuan. De maatschappijen All Nippon Airways (ANA) en Japan Airlines hebben maandag honderden vluchten geschrapt nu de storm de Japanse hoofdstad Tokio en omliggende gebieden nadert.

1 uur geleden
Minder verlies voor woonwinkelketen Xenos

WAALWIJK (ANP) - Woonwinkelketen Xenos heeft vorig jaar opnieuw verlies geleden, maar wel minder dan het jaar ervoor. Dat blijkt uit de onlangs gedeponeerde jaarrekening, die als eerste werd opgemerkt door vakblad RetailTrends. De winkelketen met ruim 160 vestigingen in Nederland noteert al jaren rode cijfers.

1 uur geleden
Koffieketen Starbucks zet technologiecentrum op in India

CHENNAI (ANP/RTR) - De Amerikaanse koffieketen Starbucks heeft een overeenkomst getekend voor de oprichting van een wereldwijd expertisecentrum (GCC) in de Zuid-Indiase stad Chennai. Hiermee worden naar schatting achthonderd banen in de technologiesector gecreëerd, maakte de deelstaatregering van Tamil Nadu maandag bekend.

1 uur geleden
Olieprijzen dalen opnieuw, maar blijven op hoog niveau

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs daalt inmiddels vier dagen op rij, de langste reeks van prijsdalingen sinds juni. Tegelijkertijd zijn de prijzen nog altijd fors hoger dan begin dit jaar, wat mede verklaart dat tanken in Nederland fors duurder is geworden.

2 uur geleden
Particuliere verhuurders: actieplan leidt niet tot genoeg huizen

DEN HAAG (ANP) - De vijftig acties die woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan maandag heeft aangekondigd om de woningbouw te versnellen, zorgen er niet voor dat het kabinet het doel van 100.000 nieuwe huizen per jaar haalt. Dat stelt Vastgoed Belang, de brancheorganisatie van particuliere verhuurders. De belangenbehartiger noemt dat streven "niet realistisch".

2 uur geleden