Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basic-Fit wil met franchisemodel verder internationaal uitbreiden

Basic-Fit wil met franchisemodel verder internationaal uitbreiden

HOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit wil vanaf volgend jaar gaan werken met een franchisemodel. Dat kondigt het beursgenoteerde bedrijf aan in een tussentijdse update. Volgens de fitnessketen is zo'n model, waarbij zelfstandige ondernemers tegen betaling het Basic-Fit-merk mogen gebruiken, goedkoper en wordt het makkelijker om naar andere landen uit te breiden.

Basic-Fit is al in gesprek met geïnteresseerde partijen in andere landen, zodat de eerste franchisesportscholen volgend jaar hun deuren gelijk kunnen openen. In welke landen dat precies gaat gebeuren, zegt Basic-Fit niet. Daarover komt volgens de keten later meer informatie naar buiten.

Wel zegt Basic-Fit-topman René Moos dat de eerste stappen in ieder geval "buiten Europa en de landen waarin we al actief zijn worden gezet. Het zou misschien zo kunnen zijn dat we ook een paar eigen clubs voor enkel dames openen, om te kijken of dat ook werkt in het betreffende land."

Wekelijks betalen

Ook wil Basic-Fit vanaf volgend jaar gaan werken met een abonnementsmodel waarbij er wekelijks betaald wordt, in plaats van maandelijks. Dat model wordt vanaf deze maand al in Frankrijk getest. Leden van Basic-Fit betalen daar 4,99 euro per week voor een basisabonnement. Op die manier hoopt Basic-Fit dat het aantal abonnees harder zal groeien. "We hebben geen dramatische veranderingen in Frankrijk gezien", zegt Moos. "De groei van het aantal leden verbetert daar nog steeds."

Of er ook in andere landen een abonnementsmodel met een wekelijkse betaaltermijn komt is nog niet zeker, zegt financieel topman Hans van der Aar. "Het gaat in Frankrijk nog om een test. Of wekelijkse prijzen ook in andere landen komen, wordt in januari bepaald."

Half miljoen nieuwe abonnees

In de afgelopen negen maanden zag de fitnessketen zo'n half miljoen nieuwe abonnees binnenkomen. In totaal heeft Basic-Fit daarmee 4,2 miljoen betalende leden. Die zijn dit jaar tot nu toe goed voor een omzet van bijna 900 miljoen euro, 17 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee ligt Basic-Fit naar eigen zeggen op koers om de doelen voor 2024 te halen: de keten wil minstens 1,2 miljard euro omzetten en 1575 sportscholen hebben.

Tot nu toe heeft de keten 194 nieuwe sportscholen geopend dit jaar, waarvan de meeste in Frankrijk. Verder is Basic-Fit te vinden in de Benelux, Spanje en Duitsland.

Meer uit Financieel

Swatch-winkels in meerdere landen dicht om overweldigende drukte

BIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.

43 minuten geleden
FT: Rutte wil dat Europese defensiebedrijven productie opvoeren

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

2 uur geleden
YouTube, Snap en TikTok schikken zaak over verslaving socialmedia

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.

3 uur geleden
FNV schrijft kabinet over winkeltijden: schaf het weekend niet af

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."

5 uur geleden
Powell tijdelijk nog voorzitter van Fed tot beëdiging Warsh

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve heeft Jerome Powell benoemd tot tijdelijk voorzitter van de raad van bestuur. Dit blijft hij totdat zijn opvolger Kevin Warsh officieel wordt beëdigd als hoofd van de Amerikaanse centrale bank.

6 uur geleden
Forse verliezen op beurzen New York, olieprijzen flink hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.

16 uur geleden
Meer platforms boren naar olie in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.

17 uur geleden