Basic-Fit weet na heropening meer abonnees te binden
HOOFDDORP (ANP) - Basic-Fit heeft na de heropening van de sportscholen meer abonnees weten te binden. De meeste fitnessclubs van het bedrijf bleven het grootste deel van het afgelopen kwartaal nog gedwongen dicht om verspreiding van het coronavirus te voorkomen.
De 211 sportscholen van Basic-Fit in Nederland konden vanaf 19 mei de deuren weer openen. De 640 clubs in Frankrijk en België zijn vanaf 9 juni weer toegankelijk voor sporters. Sinds de heropening is het aantal abonnees met bijna 15 procent gestegen naar ruim 2 miljoen. "Hieruit blijkt dat fitness echt een behoefte vervult. Mensen staan te popelen om weer actief te worden en aan hun gezondheid en fitheid te werken", zegt topman René Moos.
Het is een lichtpunt voor Basic-Fit, dat het zwaar heeft tijdens de coronacrisis. Over het eerste halfjaar van 2021 boekte Basic-Fit een omzet van 53 miljoen euro, tegen 182,5 miljoen euro een jaar eerder. In het eerste kwartaal van dit jaar boekte het bedrijf bijna geen omzet, doordat zowat alle clubs die hele periode gesloten bleven. Onder de streep resulteerde dat in het eerste halfjaar in een nettoverlies van 126 miljoen euro, tegen een verlies van 52 miljoen euro in dezelfde periode vorig jaar.
Extra financiering
Basic-Fit haalde het afgelopen kwartaal meer dan een half miljard euro aan extra financiering op, onder meer om de verdere groei van de onderneming te bekostigen. Het bedrijf wil dit jaar meer dan honderd nieuwe fitnessclubs openen, naar een totaal van boven de duizend. In 2022 wil de onderneming sneller groeien naar een totaal van 1250 sportscholen.
Basic-Fit is behalve in Nederland, België en Frankrijk ook actief in Spanje en Luxemburg.
Meer uit Financieel
GORINCHEM (ANP) - Delen van de eerste F126-fregatten die scheepsbouwer Damen voor de Duitse overheid zou bouwen, waren al klaar om in elkaar gezet te worden. Dat meldt het Nederlandse bedrijf woensdag, nadat Duitsland de bouw van de zes fregatten vorige week schrapte. Hetzelfde geldt volgens Damen voor systemen en componenten van leveranciers.
43 minuten geledenSINTRA (ANP/BLOOMBERG) - Kevin Warsh, de nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, benadrukte woensdag opnieuw dat de Federal Reserve gaat zorgen voor prijsstabiliteit in de Verenigde Staten. Volgens hem zijn de inflatierisico's in de afgelopen weken afgenomen. Hij sprak op het forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in Sintra, Portugal. De nieuwe voorzitter sprak daar voor het eerst buiten de VS in het openbaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs is woensdag overwegend met verlies aan de tweede helft van 2026 begonnen. Beleggers verzilverden een deel van hun winsten na de sterke opmars van de aandelenmarkten in het afgelopen kwartaal. Die rally volgde op het voorlopige vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse socialemediaconcern Meta Platforms werkt aan plannen voor een cloudbedrijf dat toegang gaat verkopen tot AI-rekenkracht en AI-modellen. Daarmee begeeft het concern zich op een nieuw terrein waarop het gaat concurreren met marktleiders als Amazon Web Services, Microsoft Azure en Google Cloud. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony stopt vanaf 2028 met de productie van fysieke spelletjes voor de PlayStation, meldt een bestuurder op een blog van PlayStation. Na die datum zullen nieuwe games uitsluitend digitaal verkrijgbaar zijn via de onlinewinkel van PlayStation en andere verkooppunten.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Werknemers van grote industriële bedrijven gaan vrijdag staken als het kabinet de plannen rond sociale zekerheid niet terugdraait, zegt FNV. Volgens de vakbond gaat het om medewerkers van ASML, DAF, Bosch in Tilburg en Nedri Spanstaal.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nike stond woensdag bij de dalers op de beurzen in New York. De sportkledingfabrikant boekte in het afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan analisten hadden verwacht. De verkopen op de belangrijke Chinese markt bleven echter onder druk staan en daalden met 12 procent. Het Amerikaanse sportmerk kampt al tijden met scherpe concurrentie van andere sneakermerken en het herstelplan van topman Elliott Hill om de groei te versnellen verloopt moeizaam. Het aandeel zakte 1,9 procent.
4 uur geleden