Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basic-Fit smaakmaker op hoopvolle beurzen

Basic-Fit smaakmaker op hoopvolle beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen vervolgden donderdag de opmars van de afgelopen dagen. Beleggers bleven hoopvol dat de economische activiteit weer zal aantrekken door de versoepeling van de coronamaatregelen en de steunmaatregelen van overheden en centrale banken. Op het Damrak was fitnessketen Basic-Fit een smaakmaker dankzij het nieuws dat sportscholen eerder open mogen dan gepland.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,4 procent hoger op 536,48 punten. De MidKap kreeg er 1,6 procent bij tot 734,11 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt stegen tot 0,8 procent. De spanningen tussen de Verenigde Staten en China over de autonome status van Hongkong zorgden voor enige terughoudendheid.

Basic-Fit was de grote winnaar in de MidKap met een koerssprong van rond 13 procent. Sportscholen en sauna's in Nederland mogen onder voorbehoud op 1 juli weer open, in plaats van 1 september. Volgens analisten van KBC Securities is dat goed nieuws voor Basic-Fit. Nederland is goed voor 27 procent van de omzet van de fitnessketen en is op winstniveau belangrijk gezien het feit dat alle filialen "volwassen" zijn. Het aandeel won een dag eerder al dik 5 procent. Eurocommercial Properties liet weten dat alle winkelcentra van het vastgoedbedrijf weer open zijn en steeg bijna 5 procent.

EasyJet

In de AEX voerde biotechnologiebedrijf Galapagos de stijgers met een winst van 6 procent. Vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een min van 3 procent. Bij de kleinere bedrijven klom Lucas Bols 1,5 procent. De dranken- en likeurmaker had in maart, de laatste maand van zijn gebroken boekjaar, veel last van de horecasluitingen vanwege de pandemie. Het bedrijf liet verder weten in de eerste helft van het lopende boekjaar geen interim-dividend uit te keren.

In Londen steeg easyJet 6,5 procent. De Britse prijsvechter wil het personeelsbestand met maximaal 30 procent terugbrengen om de coronacrisis te doorstaan. Topman Johan Lundgren stelt de vloot te willen inkrimpen en verwacht dat de vraag naar tickets pas in 2023 weer op het niveau van voor de crisis ligt. Concurrent SAS zakte 10 procent in Stockholm na een fors kwartaalverlies van de Scandinavische luchtvaartmaatschappij.

De euro was 1,1009 dollar waard, tegen 1,0979 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,3 procent goedkoper op 32,40 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent minder op 34,42 dollar.

Meer uit Financieel

Winsten Wall Street ondanks zwak cijfer consumentenvertrouwen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan ondanks een zwak cijfer over het consumentenvertrouwen. Bij de bedrijven op Wall Street stond de fabrikant van chipapparatuur Applied Materials bij de dalers met een min van ruim 5 procent door tegenvallende cijfers en verwachtingen voor dit kwartaal.

7 uur geleden
Bloomberg: VodafoneZiggo overweegt verkoop zendmasten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Telecombedrijf VodafoneZiggo overweegt een verkoop van zijn zendmasten in Nederland. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Daarmee zou een bedrag gemoeid zijn van meer dan 500 miljoen euro, aldus Bloomberg.

9 uur geleden
Groei economie Rusland zwakt flink af in eerste kwartaal

MOSKOU (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De groei van de Russische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar flink afgezwakt, mede door de lagere olieprijzen en de hoge rente. Volgens het Russische statistiekbureau Rosstat bedroeg de groei 1,4 procent op jaarbasis. Dat was nog 4,5 procent in het vierde kwartaal van vorig jaar.

10 uur geleden
Kabinet stelt aanbesteding twee windmolenparken op Noordzee uit

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet stelt de aanbesteding van twee windmolenparken op de Noordzee uit in verband met verslechterde marktomstandigheden. De projecten worden ook in kleinere delen opgeknipt om de mogelijke risico's voor ontwikkelaars te verkleinen en het voor meer partijen mogelijk te maken om te investeren. Dat meldt klimaat- en energieminister Sophie Hermans in een brief aan de Tweede Kamer.

10 uur geleden
Novo Nordisk lager op aandelenbeurs Kopenhagen na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Novo Nordisk is vrijdag lager geëindigd op de aandelenbeurs in Kopenhagen. De Deense farmaceut kondigde onverwacht het vertrek aan van topman Lars Fruergaard Jørgensen. Onder zijn leiding groeide Novo Nordisk flink, vooral dankzij het succes van de populaire diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy. Het aandeel zakte 1,8 procent.

11 uur geleden
Drinkwaterbedrijf signaleert lager gemiddeld verbruik in 2024

ROTTERDAM (ANP) - Consumenten in Zeeland, het zuidwesten van Zuid-Holland en het westelijke deel van Noord-Brabant hebben vorig jaar minder water verbruikt, signaleert drinkwaterbedrijf Evides. Het bedrijf leverde in 2024 vrijwel evenveel water als in het voorgaande jaar, terwijl er meer klanten waren bijgekomen.

12 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS op bijna laagste niveau ooit

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het economisch vertrouwen van Amerikaanse consumenten is deze maand gedaald naar bijna het laagste niveau ooit gemeten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van een voorlopige raming. Amerikanen zijn al langer bezorgd dat de importheffingen van president Donald Trump de inflatie aanjagen, wat de koopkracht van huishoudens ondermijnt.

13 uur geleden