Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basic-Fit rekent op meer sporters ondanks hogere prijzen

Basic-Fit rekent op meer sporters ondanks hogere prijzen

HOOFDDORP (ANP) - Sportschoolketen Basic-Fit rekent ondanks hogere prijzen op verdere klantengroei. Om de stijgende kosten de baas te blijven heeft het Nederlandse bedrijf zijn tarievenmodel afgelopen jaar en begin dit jaar al bijgesteld. Toch lukte het om meer mensen te verleiden om een abonnement voor de sportschool te nemen.

Volgens topman René Moos dankte zijn bedrijf de groei afgelopen jaar vooral aan een succesvol herstel uit de coronapandemie. "Na twee jaar van lockdowns en overheidsmaatregelen waren we in staat om het gemiddelde aantal lidmaatschappen in onze clubs terug te brengen naar het niveau van voor corona." Tegelijk lukte het volgens hem om het bedrag dat Basic-Fit maandelijks aan elk lid verdient met gemiddeld 11 procent op te voeren.

Ook werd het netwerk van sportscholen met 185 vestigingen uitgebreid. Inmiddels is de keten goed voor ongeveer 1250 locaties in zes landen en daarmee is de onderneming naar eigen zeggen de grootste sportschooluitbater van Europa. Het aantal mensen met een abonnement overschrijdt tegenwoordig de 3,5 miljoen.

64 nieuwe vestigingen

Moos ziet een "groeiende behoefte in de samenleving om fit te zijn en een actieve, sociale en gezonde levensstijl te leiden". De omzet verdubbelde vorig jaar ruimschoots tot bijna 795 miljoen euro euro. De bedrijfswinst dikte flink aan en het nettoverlies werd teruggebracht tot een kleine 4 miljoen euro, van 150 miljoen euro verlies in 2021. Door de coronacrisis moesten sportscholen een groot deel van dat jaar nog dicht blijven.

Volgens de onderneming zet de ledenaanwas dit jaar tot nu toe goed door, met al 225.000 nieuwe abonnees. Vandaar dat Basic-Fit optimistisch is over de vooruitzichten voor heel 2023. In de eerste tien weken van het jaar heeft de keten ook al weer 64 nieuwe vestigingen geopend. Daarmee ligt Basic-Fit op schema om er in heel dit jaar minstens tweehonderd extra bij te krijgen.

Meer uit Financieel

Erdogan komt naar Witte Huis voor grote handelsdeals, meldt Trump

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan bezoekt donderdag de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis om handelsovereenkomsten te sluiten. Dit meldde Trump op Truth Social. De besprekingen gaan volgens hem onder meer over grote aankoopdeals voor Boeing-toestellen en F-16- en F-35-gevechtsvliegtuigen.

1 uur geleden
Getroffen bedrijf: alleen impact inchecken en boarden luchthavens

CHARLOTTE (ANP/RTR/AFP) - Alleen de systemen voor het inchecken en boarden op bepaalde Europese luchthavens hebben last van de cyberaanval van vrijdag. Andere diensten zijn niet geraakt, meldt het bedrijf dat is getroffen door de aanval, Collins Aerospace.

2 uur geleden
Xi heeft TikTok-deal goedgekeurd, zegt Trump

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/DPA) - De Chinese president Xi Jinping heeft volgens de Amerikaanse president Donald Trump goedkeuring gegeven voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok aan Amerikaanse investeerders. Hij gaf daarbij aan dat enkele laatste stappen nog moeten worden gezet.

4 uur geleden
Bedrijven roepen werknemers met werkvisum op om in VS te blijven

WASHINGTON (ANP/RTR) - Enkele grote Amerikaanse bedrijven hebben buitenlandse werknemers met een werkvisum opgeroepen voorlopig in de Verenigde Staten te blijven. Persbureau Reuters heeft e-mails ingezien van techbedrijven Amazon en Microsoft en de bank JPMorgan met dit advies.

4 uur geleden
Nederlandse luchthavens niet getroffen door cyberaanval

SCHIPHOL (ANP) - Nederlandse luchthavens lijken niet te zijn getroffen door de cyberaanval op een dienstverlener van Europese vliegvelden vrijdag. Woordvoerders van Schiphol en Rotterdam The Hague Airport melden dat bij de luchthavens niets aan de hand is.

7 uur geleden
Wall Street verder omhoog, FedEx bij stijgers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waardoor de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar het telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Bij de bedrijven was pakketbezorger FedEx een winnaar na bekendmaking van kwartaalcijfers.

17 uur geleden
CNBC: AI-bedrijf Musk haalt 10 miljard dollar op

PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf van Tesla-topman Elon Musk voor kunstmatige intelligentie, xAI, heeft bij een nieuwe financieringsronde 10 miljard dollar opgehaald. Dat meldt de Amerikaanse zakenzender CNBC. Het bedrijf werd daarbij volgens CNBC gewaardeerd op 200 miljard dollar.

19 uur geleden