Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basic-Fit eindigt hoger na oproep tot aandeleninkoop van belegger

Basic-Fit eindigt hoger na oproep tot aandeleninkoop van belegger

AMSTERDAM (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit is donderdag op de aandelenbeurs in Amsterdam hoger geëindigd. Een grote aandeelhouder, Impactive Capital, publiceerde een kritische brief aan de directie. Volgens de belegger is Basic-Fit veel meer waard dan de beurswaarde nu suggereert en zou het bedrijf vaker eigen aandelen moeten inkopen om de koers te stuwen. Het algehele sentiment was somber door tegenvallende verwachtingen over de rente in de Verenigde Staten.

Basic-Fit won 2 procent na de brief. Impactive Capital heeft een belang van ongeveer 10 procent in het bedrijf en is enthousiast over de prestaties van Basic-Fit in de afgelopen jaren. Naast geld steken in de aankoop van eigen aandelen zou de fitnessketen ook moeten blijven investeren in de opening van nieuwe sportscholen, vindt Impactive Capital.

De AEX verloor 1,6 procent tot 878,83 punten. De MidKap zakte 1,4 procent tot 832,00 punten. In Frankfurt, Londen en Parijs zakten de bekendste graadmeters tot 1,3 procent. Beleidsmakers van de Federal Reserve verwachten volgend jaar minder vaak de leenkosten te verlagen dan ze eerder dachten, omdat de inflatie waarschijnlijk hoger blijft dan gedacht. Dit is nadelig voor de waarde van aandelen.

Shell

De bijgestelde verwachtingen rond het rentebeleid van de Fed hadden ook effect op de valutamarkten. De euro zakte tot het laagste niveau in twee jaar. Bij het slot van de Europese beurzen stond de euro 0,9 procent lager ten opzichte van de dollar. Een euro was 1,0384 dollar waard.

Shell eindigde 0,8 procent lager. Analisten van Piper Sandler verlaagden hun koersdoel voor aandelen van het olie- en gasbedrijf. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway (min 1 procent) verloor ook terrein, ondanks een positief oordeel van analisten van JPMorgan. Kenners van de zakenbank gaan het bedrijf volgen met een overweight-advies.

Schaarse winnaars

Flitshandelaar Flow Traders profiteerde van de levendige handel op de financiële markten en was een van de schaarse winnaars in de MidKap. Het aandeel won 1,6 procent.

Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent minder waard op 70,16 dollar per vat. Brentolie zakte 0,8 procent in prijs tot 72,81 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AI-onrust ebt weg op Wall Street na opmerkingen Nvidia-baas

NEW YORK (ANP) - De wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen lijkt weer ten einde te komen. Op Wall Street herstelde het vertrouwen van beleggers donderdag na opmerkingen van topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia. Hij wees zorgen over financieringsproblemen bij CoreWeave van de hand. Daarbij zei hij niet te denken dat het datacenterbedrijf gered hoeft te worden door Nvidia.

1 uur geleden
Media: Frankrijk en Duitsland sluiten deal over auto-industrie

BRUSSEL (ANP/AFP/BELGA) - Frankrijk en Duitsland hebben een deal gesloten om de toekomst van de Europese auto-industrie veilig te stellen, met minder strenge uitstootregels en meer steun voor Europese productie. Dat melden verschillende media, waaronder het Franse persbureau AFP, op basis van bronnen.

2 uur geleden
ECB maakt weg vrij voor overname Commerzbank door UniCredit

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit heeft goedkeuring gekregen van de Europese Centrale Bank (ECB) voor een groter belang in Commerzbank. Daarmee lijkt de weg vrij voor UniCredit-topman Andrea Orcel om de controle over de Duitse bank over te nemen. Het gaat om een van de grootste Europese bankovernames in jaren.

3 uur geleden
Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen boodschappen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen online bestelde boodschappen. De supermarktketen zegt zijn systemen stap voor stap weer op orde te brengen na het cybersecurityincident, waardoor er al dagen problemen zijn. De winkels worden inmiddels wel weer volledig bevoorraad. "Dit leidt landelijk tot gevulde schappen", stelt Albert Heijn donderdagavond.

5 uur geleden
IEA geeft gehoor aan oproep G7 voor snelle vrijgave oliereserves

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft donderdag aangekondigd de vrijgave van strategische oliereserves te versnellen vanwege de sterk stijgende brandstofprijzen. Daarmee geeft de organisatie gehoor aan oproepen van de G7, de groep van grote industrielanden waaronder Duitsland en Frankrijk.

5 uur geleden
Chipbedrijven in uitverkoop op beurs door zorgen AI-investeringen

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi waren donderdag de grote verliezers op de beurs in Amsterdam. Wereldwijd zijn chipbedrijven in de uitverkoop gedaan, door zorgen of de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie de hoge waarderingen wel rechtvaardigen. Beleggers zochten daardoor hun heil in de veiligheid van obligaties.

6 uur geleden
Curatoren Accell verkopen fietsmerk Sparta aan e-bikebedrijf

AMSTERDAM (ANP) - Het bekende fietsenmerk Sparta, dat onder de failliete fietsenfabrikant Accell valt, maakt een doorstart. De curatoren van Accell melden donderdag dat Sparta is verkocht aan het in Amsterdam gevestigde e-bikebedrijf Tenways. Daarmee krijgt Sparta een nieuwe eigenaar en blijft het merk volgens de curatoren behouden.

6 uur geleden