Basic-Fit eindigt hoger na oproep tot aandeleninkoop van belegger
AMSTERDAM (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit is donderdag op de aandelenbeurs in Amsterdam hoger geëindigd. Een grote aandeelhouder, Impactive Capital, publiceerde een kritische brief aan de directie. Volgens de belegger is Basic-Fit veel meer waard dan de beurswaarde nu suggereert en zou het bedrijf vaker eigen aandelen moeten inkopen om de koers te stuwen. Het algehele sentiment was somber door tegenvallende verwachtingen over de rente in de Verenigde Staten.
Basic-Fit won 2 procent na de brief. Impactive Capital heeft een belang van ongeveer 10 procent in het bedrijf en is enthousiast over de prestaties van Basic-Fit in de afgelopen jaren. Naast geld steken in de aankoop van eigen aandelen zou de fitnessketen ook moeten blijven investeren in de opening van nieuwe sportscholen, vindt Impactive Capital.
De AEX verloor 1,6 procent tot 878,83 punten. De MidKap zakte 1,4 procent tot 832,00 punten. In Frankfurt, Londen en Parijs zakten de bekendste graadmeters tot 1,3 procent. Beleidsmakers van de Federal Reserve verwachten volgend jaar minder vaak de leenkosten te verlagen dan ze eerder dachten, omdat de inflatie waarschijnlijk hoger blijft dan gedacht. Dit is nadelig voor de waarde van aandelen.
Shell
De bijgestelde verwachtingen rond het rentebeleid van de Fed hadden ook effect op de valutamarkten. De euro zakte tot het laagste niveau in twee jaar. Bij het slot van de Europese beurzen stond de euro 0,9 procent lager ten opzichte van de dollar. Een euro was 1,0384 dollar waard.
Shell eindigde 0,8 procent lager. Analisten van Piper Sandler verlaagden hun koersdoel voor aandelen van het olie- en gasbedrijf. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway (min 1 procent) verloor ook terrein, ondanks een positief oordeel van analisten van JPMorgan. Kenners van de zakenbank gaan het bedrijf volgen met een overweight-advies.
Schaarse winnaars
Flitshandelaar Flow Traders profiteerde van de levendige handel op de financiële markten en was een van de schaarse winnaars in de MidKap. Het aandeel won 1,6 procent.
Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent minder waard op 70,16 dollar per vat. Brentolie zakte 0,8 procent in prijs tot 72,81 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.
6 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.
8 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.
13 uur geleden