Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basic-Fit eindigt hoger na oproep tot aandeleninkoop van belegger

Basic-Fit eindigt hoger na oproep tot aandeleninkoop van belegger

AMSTERDAM (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit is donderdag op de aandelenbeurs in Amsterdam hoger geëindigd. Een grote aandeelhouder, Impactive Capital, publiceerde een kritische brief aan de directie. Volgens de belegger is Basic-Fit veel meer waard dan de beurswaarde nu suggereert en zou het bedrijf vaker eigen aandelen moeten inkopen om de koers te stuwen. Het algehele sentiment was somber door tegenvallende verwachtingen over de rente in de Verenigde Staten.

Basic-Fit won 2 procent na de brief. Impactive Capital heeft een belang van ongeveer 10 procent in het bedrijf en is enthousiast over de prestaties van Basic-Fit in de afgelopen jaren. Naast geld steken in de aankoop van eigen aandelen zou de fitnessketen ook moeten blijven investeren in de opening van nieuwe sportscholen, vindt Impactive Capital.

De AEX verloor 1,6 procent tot 878,83 punten. De MidKap zakte 1,4 procent tot 832,00 punten. In Frankfurt, Londen en Parijs zakten de bekendste graadmeters tot 1,3 procent. Beleidsmakers van de Federal Reserve verwachten volgend jaar minder vaak de leenkosten te verlagen dan ze eerder dachten, omdat de inflatie waarschijnlijk hoger blijft dan gedacht. Dit is nadelig voor de waarde van aandelen.

Shell

De bijgestelde verwachtingen rond het rentebeleid van de Fed hadden ook effect op de valutamarkten. De euro zakte tot het laagste niveau in twee jaar. Bij het slot van de Europese beurzen stond de euro 0,9 procent lager ten opzichte van de dollar. Een euro was 1,0384 dollar waard.

Shell eindigde 0,8 procent lager. Analisten van Piper Sandler verlaagden hun koersdoel voor aandelen van het olie- en gasbedrijf. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway (min 1 procent) verloor ook terrein, ondanks een positief oordeel van analisten van JPMorgan. Kenners van de zakenbank gaan het bedrijf volgen met een overweight-advies.

Schaarse winnaars

Flitshandelaar Flow Traders profiteerde van de levendige handel op de financiële markten en was een van de schaarse winnaars in de MidKap. Het aandeel won 1,6 procent.

Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent minder waard op 70,16 dollar per vat. Brentolie zakte 0,8 procent in prijs tot 72,81 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Anthropic-topman roept op ontwikkeling AI-modellen te vertragen

SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.

1 uur geleden
Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

4 uur geleden
Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

7 uur geleden
Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

8 uur geleden
Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

9 uur geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

11 uur geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

11 uur geleden