Basic-Fit eindigt hoger na oproep tot aandeleninkoop van belegger
AMSTERDAM (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit is donderdag op de aandelenbeurs in Amsterdam hoger geëindigd. Een grote aandeelhouder, Impactive Capital, publiceerde een kritische brief aan de directie. Volgens de belegger is Basic-Fit veel meer waard dan de beurswaarde nu suggereert en zou het bedrijf vaker eigen aandelen moeten inkopen om de koers te stuwen. Het algehele sentiment was somber door tegenvallende verwachtingen over de rente in de Verenigde Staten.
Basic-Fit won 2 procent na de brief. Impactive Capital heeft een belang van ongeveer 10 procent in het bedrijf en is enthousiast over de prestaties van Basic-Fit in de afgelopen jaren. Naast geld steken in de aankoop van eigen aandelen zou de fitnessketen ook moeten blijven investeren in de opening van nieuwe sportscholen, vindt Impactive Capital.
De AEX verloor 1,6 procent tot 878,83 punten. De MidKap zakte 1,4 procent tot 832,00 punten. In Frankfurt, Londen en Parijs zakten de bekendste graadmeters tot 1,3 procent. Beleidsmakers van de Federal Reserve verwachten volgend jaar minder vaak de leenkosten te verlagen dan ze eerder dachten, omdat de inflatie waarschijnlijk hoger blijft dan gedacht. Dit is nadelig voor de waarde van aandelen.
Shell
De bijgestelde verwachtingen rond het rentebeleid van de Fed hadden ook effect op de valutamarkten. De euro zakte tot het laagste niveau in twee jaar. Bij het slot van de Europese beurzen stond de euro 0,9 procent lager ten opzichte van de dollar. Een euro was 1,0384 dollar waard.
Shell eindigde 0,8 procent lager. Analisten van Piper Sandler verlaagden hun koersdoel voor aandelen van het olie- en gasbedrijf. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway (min 1 procent) verloor ook terrein, ondanks een positief oordeel van analisten van JPMorgan. Kenners van de zakenbank gaan het bedrijf volgen met een overweight-advies.
Schaarse winnaars
Flitshandelaar Flow Traders profiteerde van de levendige handel op de financiële markten en was een van de schaarse winnaars in de MidKap. Het aandeel won 1,6 procent.
Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent minder waard op 70,16 dollar per vat. Brentolie zakte 0,8 procent in prijs tot 72,81 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.
3 uur geledenBEIJING (ANP/DPA/AFP) - China bestelt 120 vliegtuigen van de Europese fabrikant Airbus, meldde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn bezoek aan het Aziatische land. Eerder maakten de twee landen al duidelijk dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden.
3 uur geledenSLIEDRECHT (ANP) - De gegevens die buit zijn gemaakt bij Odido door de cyberaanval zijn een "voedingsbodem voor criminelen", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET. Niet vanwege de omvang, maar vanwege de combinatie van gegevens, stelt hij.
6 uur geleden