Basgitarist Herbie Flowers (86) van Blue Mink overleden
LONDEN (ANP) - De Britse basgitarist Herbie Flowers is overleden. Hij werkte in zijn muzikale loopbaan samen met artiesten als David Bowie, Paul McCartney en Elton John. Flowers creëerde begin jaren zeventig de beroemde baslijn in de wereldhit Walk on The Wild Side van Lou Reed.
Flowers was in 1969 een van de oprichters van de Britse popgroep Blue Mink. De groep scoorde in dat jaar een hit met debuutsingle Melting Pot. Ook in Nederland behaalde de single een top 10-notering in de Single Top 100, net als onder meer het latere The Banner Man. Vanaf 1977 was hij een van de leden van de laatste samenstelling van de Britse rockband T. Rex.
Als sessiemuzikant was Flowers onder meer te horen op de albums David Bowie (1969) en Diamond Dogs (1974) van David Bowie, Somewhere in England (1981) en Gone Troppo (1982) van George Harrison en A Single Man (1987) en Tumbleweed Connection (1970) van Elton John. Hij werkte ook samen met sterren als Ringo Starr, Cat Stevens en Melanie.
Het overlijden van Flowers is op Facebook bevestigd door naaste familieleden, meldde de BBC zondag. Hij werd 86 jaar.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
4 minuten geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
2 uur geledenSION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.
4 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.
7 uur geledenQUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.
7 uur geledenTURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.
8 uur geleden