Basgitarist Herbie Flowers (86) van Blue Mink overleden
LONDEN (ANP) - De Britse basgitarist Herbie Flowers is overleden. Hij werkte in zijn muzikale loopbaan samen met artiesten als David Bowie, Paul McCartney en Elton John. Flowers creëerde begin jaren zeventig de beroemde baslijn in de wereldhit Walk on The Wild Side van Lou Reed.
Flowers was in 1969 een van de oprichters van de Britse popgroep Blue Mink. De groep scoorde in dat jaar een hit met debuutsingle Melting Pot. Ook in Nederland behaalde de single een top 10-notering in de Single Top 100, net als onder meer het latere The Banner Man. Vanaf 1977 was hij een van de leden van de laatste samenstelling van de Britse rockband T. Rex.
Als sessiemuzikant was Flowers onder meer te horen op de albums David Bowie (1969) en Diamond Dogs (1974) van David Bowie, Somewhere in England (1981) en Gone Troppo (1982) van George Harrison en A Single Man (1987) en Tumbleweed Connection (1970) van Elton John. Hij werkte ook samen met sterren als Ringo Starr, Cat Stevens en Melanie.
Het overlijden van Flowers is op Facebook bevestigd door naaste familieleden, meldde de BBC zondag. Hij werd 86 jaar.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Amerikaanse delegatie is geland in Islamabad voor onderhandelingen met Iran over een duurzaam bestand. Persbureau Reuters meldt op gezag van twee Pakistaanse bronnen dat het toestel is geland. De Amerikanen zijn daar op verzoek van Pakistan, dat optreedt als bemiddelaar.
1 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.
2 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.
2 uur geledenCHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.
5 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
11 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
12 uur geleden