Basgitarist Herbie Flowers (86) van Blue Mink overleden
LONDEN (ANP) - De Britse basgitarist Herbie Flowers is overleden. Hij werkte in zijn muzikale loopbaan samen met artiesten als David Bowie, Paul McCartney en Elton John. Flowers creëerde begin jaren zeventig de beroemde baslijn in de wereldhit Walk on The Wild Side van Lou Reed.
Flowers was in 1969 een van de oprichters van de Britse popgroep Blue Mink. De groep scoorde in dat jaar een hit met debuutsingle Melting Pot. Ook in Nederland behaalde de single een top 10-notering in de Single Top 100, net als onder meer het latere The Banner Man. Vanaf 1977 was hij een van de leden van de laatste samenstelling van de Britse rockband T. Rex.
Als sessiemuzikant was Flowers onder meer te horen op de albums David Bowie (1969) en Diamond Dogs (1974) van David Bowie, Somewhere in England (1981) en Gone Troppo (1982) van George Harrison en A Single Man (1987) en Tumbleweed Connection (1970) van Elton John. Hij werkte ook samen met sterren als Ringo Starr, Cat Stevens en Melanie.
Het overlijden van Flowers is op Facebook bevestigd door naaste familieleden, meldde de BBC zondag. Hij werd 86 jaar.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan wil in de komende decennia tot veertien verouderde kernreactoren vervangen. Het ministerie van Economie, Handel en Industrie deed vrijdag een voorstel daartoe, om zo aan de stijgende vraag naar elektriciteit te kunnen blijven voldoen.
45 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt op 8 en 9 juni een bezoek aan Noord-Korea. De president werd uitgenodigd voor een staatsbezoek door de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, meldt de Chinese staatstelevisie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdag wetgeving aangenomen voor een hulppakket voor Oekraïne en nieuwe sancties tegen Rusland. Naast Democraten stemden ook achttien Republikeinen voor de wet, opnieuw een teken van verzet tegen president Donald Trump binnen de partij.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
7 uur geleden