Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basgitarist Herbie Flowers (86) van Blue Mink overleden

Basgitarist Herbie Flowers (86) van Blue Mink overleden

LONDEN (ANP) - De Britse basgitarist Herbie Flowers is overleden. Hij werkte in zijn muzikale loopbaan samen met artiesten als David Bowie, Paul McCartney en Elton John. Flowers creëerde begin jaren zeventig de beroemde baslijn in de wereldhit Walk on The Wild Side van Lou Reed.

Flowers was in 1969 een van de oprichters van de Britse popgroep Blue Mink. De groep scoorde in dat jaar een hit met debuutsingle Melting Pot. Ook in Nederland behaalde de single een top 10-notering in de Single Top 100, net als onder meer het latere The Banner Man. Vanaf 1977 was hij een van de leden van de laatste samenstelling van de Britse rockband T. Rex.

Als sessiemuzikant was Flowers onder meer te horen op de albums David Bowie (1969) en Diamond Dogs (1974) van David Bowie, Somewhere in England (1981) en Gone Troppo (1982) van George Harrison en A Single Man (1987) en Tumbleweed Connection (1970) van Elton John. Hij werkte ook samen met sterren als Ringo Starr, Cat Stevens en Melanie.

Het overlijden van Flowers is op Facebook bevestigd door naaste familieleden, meldde de BBC zondag. Hij werd 86 jaar.

Meer uit Buitenland

Lula ontmoet Trump donderdag in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.

2 uur geleden
Trump kondigt tijdelijke stillegging van Project Freedom aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.

3 uur geleden
Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

8 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

8 uur geleden
Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

11 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

11 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

13 uur geleden