Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basel opent Eurovisie Songfestival met parade door stad

Basel opent Eurovisie Songfestival met parade door stad

BASEL (ANP) - In Basel is zondagmiddag het Eurovisie Songfestival officieel begonnen. In de Zwitserse stad vindt een openingsceremonie plaats met de 'langste loper' in de geschiedenis van het evenement.

De turquoise loper is liefst 1,3 kilometer lang en loopt van het stadhuis naar de zogeheten Eurovision Village, waar later zondag een feest plaatsheeft. De 37 delegaties hoeven het hele stuk niet helemaal te lopen: nadat ze zijn voorgesteld aan het publiek bij het stadhuis, stappen de deelnemers in historische trams en worden ze in paradevorm de stad doorgereden. Aan het einde wacht de internationale pers om ze nog tal van vragen te stellen.

De autoriteiten volgen de feestelijkheden op de voet voor eventuele ongeregeldheden. Vorige week riep een actiegroep op om de openingsceremonie te verstoren door de loper te betreden met Palestijnse vlaggen, sjaaltjes en spandoeken om op die manier te protesteren tegen de deelname van Israël aan het songfestival.

'Brede discussie'

De Israëlische deelneemster Yuval Raphael was er ook bij tijdens de ceremonie. Vorig jaar sloeg Israël de loper over, naar verluidt mede vanwege de spanningen rondom de Gaza-oorlog. Sinds het begin van de oorlog klinkt er internationaal kritiek op de aanwezigheid van Israël op het songfestival.

Organisator European Broadcasting Union (EBU) beloofde eerder al een "brede discussie" over de deelname van Israël, maar zegt ook dat het songfestival een "niet-politiek muziekevenement" is.

Meer uit Binnenland

Droogte neemt toe in zuidwesten door hitte en weinig neerslag

HOUTEN (ANP) - De droogte neemt de komende tijd toe. Door hitte en weinig neerslag krijgt vooral het zuidwesten van het land met droogte te maken, meldt Weeronline. Dit geldt niet voor het hele land, in het oosten van Groningen is het lokaal zelfs iets te nat.

13 minuten geleden
KNMI kondigt code geel af om verwachte hitte

DE BILT (ANP) - De komende dagen geldt code geel vanwege de verwachte hitte. Het KNMI meldt dat het vooral in het zuiden, oosten en in stedelijke gebieden warm en benauwd kan aanvoelen. Sinds 10.00 uur is in het hele land ook het Nationaal Hitteplan van kracht.

16 minuten geleden
Gedode journalisten herdacht tijdens 18e dag wake voor Gaza

DEN HAAG (ANP) - Op de achttiende dag van de onafgebroken wake bij het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag zijn 243 gedode journalisten uit Gaza herdacht. Het was er met zo'n honderd aanwezigen drukker dan op de andere dagen, zag mede-organisator Ineke Palmen van Rotterdam Palestina Coalitie.

15 uur geleden
Ook Discriminatie.nl doet aangifte tegen Wilders om X-bericht

DEN HAAG (ANP) - Het landelijk meldpunt Discriminatie.nl gaat bij de politie in Den Haag aangifte doen van discriminatie naar aanleiding van een X-post van PVV-leider Geert Wilders. Bij het meldpunt zijn in korte tijd meer dan 12.500 meldingen binnengekomen over Wilders' bericht, het hoogste aantal dat Discriminatie.nl ooit registreerde over één incident. Volgens het meldpunt laat dat zien dat veel mensen de afbeelding die Wilders op 4 augustus deelde "discriminerend, polariserend en kwetsend" vinden.

16 uur geleden
IGJ: nog geen besluit over onderzoek datalek bevolkingsonderzoek

UTRECHT (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) heeft nog geen besluit genomen over een mogelijk onderzoek naar een datalek bij het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. De dienst is afgelopen weekend geïnformeerd, laat een woordvoerder van de zorginspectie weten.

20 uur geleden
Minister Jansen stelt onderzoek in naar hack bevolkingsonderzoek

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Daniëlle Jansen (Volksgezondheid) laat onderzoek doen naar de hack bij Bevolkingsonderzoek Nederland. De NSC-bewindsvrouw betreurt dat de persoonsgegevens van 485.000 deelnemers aan het preventieve onderzoek naar baarmoederhalskanker nu in vreemde handen zijn. Van in ieder geval een deel van de vrouwen is ook de uitslag van de test gestolen.

20 uur geleden
Vanwege warm weer geldt vanaf dinsdag het hitteplan

BILTHOVEN (ANP) - Vanwege het warme weer geldt vanaf dinsdag 10.00 uur het Nationaal Hitteplan voor alle provincies in Nederland. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) maandag na overleg met het KNMI over de weersverwachting. De temperatuur kan op dinsdag en woensdag oplopen tot boven de 30 graden.

22 uur geleden