Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bas Eickhout gekozen als voorzitter van Groenen in Europarlement

Bas Eickhout gekozen als voorzitter van Groenen in Europarlement

BRUSSEL (ANP) - GroenLinkser Bas Eickhout is gekozen tot voorzitter van de fractie van de Groenen in het Europees Parlement. De komende tijd zal hij samen met de eveneens verkozen Duitse Terry Reintke het voorzitterschap van de Europese fractie vervullen. CDA-Europarlementariër Jeroen Lenaers krijgt opnieuw een belangrijke post in de machtige centrumrechtse EVP-fractie.

Eickhout zit sinds 2009 in het Europees Parlement. Begin dit jaar werden Eickhout en Reintke al samen gekozen als lijsttrekkers voor de Europese verkiezingen. De Groene fractie heeft bij de laatste Europese verkiezingen flink wat zetels verloren, maar de twee houden dus het vertrouwen van hun fractie.

"Een groene en sociale agenda van investeringen in banen en groene industriepolitiek moeten zorgen dat Europa sterker, onafhankelijker en veiliger wordt. Zeker nu in verschillende landen extreem rechts Europa wil verzwakken, is het belangrijk dat we staan voor het beschermen van de rechten van minderheden, de rechtsstaat versterken en zorgen voor een gezonde democratie", schrijft Eickhout in een persbericht.

Green Deal

"De toekomst van de Green Deal staat op het spel, er woedt oorlog aan onze grenzen en de wereld om ons heen is onzekerder dan ooit. Het is duidelijk: de komende jaren zijn essentieel voor de toekomst van Europa." De groenen hopen mee te doen aan de 'regeringscoalitie' in het Europees Parlement van de EVP, de sociaaldemocraten en de liberalen.

CDA'er Jeroen Lenaers is herkozen als een van de ondervoorzitters van de machtige EVP-fractie. Onder aanvoering van voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie versterkte de EVP bij de verkiezingen twee weken geleden haar positie als veruit grootste fractie van het Europees Parlement.

Weber

Lenaers, die al tien jaar Europarlementariër is, speelde de afgelopen jaren onder meer een belangrijke rol bij de totstandkoming van de nieuwe Europese migratieregels. Hij wil "de komende jaren aan de slag voor een veilig en sterk Europa".

De CDA'er wordt een van de tien vicevoorzitters van de grote fractie. Voorzitter blijft de Duitser Manfred Weber.

Meer uit Politiek

Yesilgöz wil bij volgende verkiezingen weer lijsttrekker worden

VEGHEL (ANP) - VVD-leider Dilan Yesilgöz wil bij de volgende verkiezingen weer lijsttrekker worden van haar partij. Dat laat ze weten in een interview met de NOS na een VVD-bijeenkomst in Veghel. Yesilgöz is sinds 2023 partijleider, na het vertrek van Mark Rutte. Op de vraag of zij de volgende lijsttrekker is van de VVD antwoordde ze: "Ja, dat ben ik".

2 uur geleden
Jetten noemt tijd voor dialoog over ICC-sancties cruciaal

DEN HAAG (ANP) - Het is "cruciaal" dat de door de Verenigde Staten aangekondigde sancties niet direct in werking treden, zegt premier Rob Jetten. Dat geeft "essentiële ruimte" voor dialoog met de Amerikaanse regering. Nederland staat "volledig achter het ICC" en de sancties zijn "zeer betreurenswaardig", aldus de premier.

11 uur geleden
Berendsen: functioneren ICC ernstig geraakt door sancties VS

DEN HAAG (ANP) - Het functioneren van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag zal "ernstig geraakt" worden door de aangekondigde sancties van de Verenigde Staten, zegt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). De "hevige" strafmaatregelen worden pas over zes maanden van kracht. In de tussentijd zal geprobeerd worden om met de Amerikanen tot een oplossing te komen, aldus de minister.

12 uur geleden
Internationaal Strafhof vraagt lidstaten om steun na sancties VS

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) roept lidstaten op tot steun en vraagt hen te ijveren dat het hof zijn werk kan blijven uitvoeren. Dit in reactie op een reeks nieuwe sancties die de Verenigde Staten vrijdag aankondigden tegen het ICC.

12 uur geleden
Minister Hermans maakt excuses aan Q-koortspatiënten

DEN BOSCH (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid heeft namens het kabinet excuses aangeboden aan Q-koortspatiënten. Hermans zei tijdens een symposium over de Q-koorts in Den Bosch dat ze excuses maakt aan mensen die steeds opnieuw hun verhaal moesten vertellen en dat "de overheid die er moet zijn om zorg en ondersteuning te bieden" er niet was. "Daar bied ik excuses voor aan, uit de grond van mijn hart", aldus Hermans.

13 uur geleden
Van den Brink: niet geslaagd om samen asielplekken te regelen

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten, Rijk en opvangorgaan COA zijn er de afgelopen tijd samen "onvoldoende in geslaagd" om plekken voor asielzoekers te regelen. Dat is volgens asielminister Bart van den Brink weer "pijnlijk duidelijk" geworden toen twintig asielzoekers de nacht van donderdag op vrijdag in de regen hebben geslapen bij aanmeldcentrum Ter Apel.

15 uur geleden
Aerdts: doe melding van beelden publieke executie VS

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie) kan zelf niet voorkomen dat de beelden van de publieke executie in de Verenigde Staten op 3 december online te zien zijn. Ze roept wel iedereen op die de beelden tegenkomt om ze te melden bij het socialemediaplatform waarop ze te zien zijn.

18 uur geleden