Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bas Eickhout gekozen als voorzitter van Groenen in Europarlement

Bas Eickhout gekozen als voorzitter van Groenen in Europarlement

BRUSSEL (ANP) - GroenLinkser Bas Eickhout is gekozen tot voorzitter van de fractie van de Groenen in het Europees Parlement. De komende tijd zal hij samen met de eveneens verkozen Duitse Terry Reintke het voorzitterschap van de Europese fractie vervullen. CDA-Europarlementariër Jeroen Lenaers krijgt opnieuw een belangrijke post in de machtige centrumrechtse EVP-fractie.

Eickhout zit sinds 2009 in het Europees Parlement. Begin dit jaar werden Eickhout en Reintke al samen gekozen als lijsttrekkers voor de Europese verkiezingen. De Groene fractie heeft bij de laatste Europese verkiezingen flink wat zetels verloren, maar de twee houden dus het vertrouwen van hun fractie.

"Een groene en sociale agenda van investeringen in banen en groene industriepolitiek moeten zorgen dat Europa sterker, onafhankelijker en veiliger wordt. Zeker nu in verschillende landen extreem rechts Europa wil verzwakken, is het belangrijk dat we staan voor het beschermen van de rechten van minderheden, de rechtsstaat versterken en zorgen voor een gezonde democratie", schrijft Eickhout in een persbericht.

Green Deal

"De toekomst van de Green Deal staat op het spel, er woedt oorlog aan onze grenzen en de wereld om ons heen is onzekerder dan ooit. Het is duidelijk: de komende jaren zijn essentieel voor de toekomst van Europa." De groenen hopen mee te doen aan de 'regeringscoalitie' in het Europees Parlement van de EVP, de sociaaldemocraten en de liberalen.

CDA'er Jeroen Lenaers is herkozen als een van de ondervoorzitters van de machtige EVP-fractie. Onder aanvoering van voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie versterkte de EVP bij de verkiezingen twee weken geleden haar positie als veruit grootste fractie van het Europees Parlement.

Weber

Lenaers, die al tien jaar Europarlementariër is, speelde de afgelopen jaren onder meer een belangrijke rol bij de totstandkoming van de nieuwe Europese migratieregels. Hij wil "de komende jaren aan de slag voor een veilig en sterk Europa".

De CDA'er wordt een van de tien vicevoorzitters van de grote fractie. Voorzitter blijft de Duitser Manfred Weber.

Meer uit Politiek

Kamer wil constructie voor ontwijken erfbelasting aanpakken

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil niet dat kleine spaarders en beleggers de rekening betalen voor de beoogde hervorming van de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). Een ruime meerderheid vraagt het kabinet om in ieder geval naar de erf- en schenkbelasting te kijken als alternatieve dekking. Ook de regeringspartijen D66 en CDA steunen die oproep, zeer tegen de zin van coalitiepartner VVD.

11 uur geleden
Volt nodigt kabinet uit voor samenwerking: brede meerderheid

DEN HAAG (ANP) - Volt-fractievoorzitter in de Eerste Kamer Gaby Perin-Gopie heeft het kabinet uitgenodigd om voor een brede meerderheid te gaan samenwerken met haar partij en PRO. In de Algemene Politieke Beschouwingen in de senaat zei ze dat dit de beste en snelste oplossing is voor premier Rob Jetten.

11 uur geleden
Kamer stemt voor bijmengverplichting groen gas

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een wet die het energieleveranciers verplicht om CO2 te besparen door voor een deel groen gas te leveren. Er klonk veel kritiek op vanuit de oppositie, ook van PRO, dat bang is dat die plicht de intensieve veehouderij in stand houdt. Mestvergisting is namelijk een van de bronnen van groen gas. PRO en veel andere partijen willen ook voorkomen dat de energierekening van huishoudens te veel stijgt als gevolg van de wet.

12 uur geleden
IPO-voorzitter Adema: vergoeding provinciale politici moet omhoog

ENSCHEDE (ANP) - Het Rijk moet provinciale politici meer gaan betalen om hun werk uit te voeren. Daarvoor pleit IPO-voorzitter Ina Adema op het jaarcongres van het Interprovinciaal Overleg in Enschede. Een lid van Provinciale Staten ontvangt nu maandelijks 2256,23 euro bruto, plus een onkostenvergoeding van bijna 225 euro.

14 uur geleden
Van Meenen (D66) wil bezuinigingen op onderwijs voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Senator Paul van Meenen (D66) wil mogelijke bezuinigingen op onderwijs tegenhouden, als het zover komt. "U kunt me altijd wakker maken als iemand dreigt op onderwijs te bezuinigen", zei hij tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen in de Eerste Kamer.

16 uur geleden
BBB steunt begroting ook in Senaat niet als stikstofplan blijft

DEN HAAG (ANP) - De BBB steunt ook in de Eerste Kamer de begroting van het kabinet niet als de stikstofplannen niet worden aangepast. Fractievoorzitter Ilona Lagas herhaalde daarmee wat partijleider Henk Vermeer eerder in de Tweede Kamer zei.

16 uur geleden
Rosenmöller noemt kabinet tot nu toe 'waardeloze vertoning'

DEN HAAG (ANP) - Wat het kabinet sinds de start in februari heeft laten zien, is "een waardeloze vertoning", vindt PRO-fractievoorzitter in de Eerste Kamer Paul Rosenmöller. Volgens hem is het kabinet vooral met zichzelf bezig "in een eindeloos proces om tot een meerderheid te komen".

17 uur geleden