Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bas Eickhout gekozen als voorzitter van Groenen in Europarlement

Bas Eickhout gekozen als voorzitter van Groenen in Europarlement

BRUSSEL (ANP) - GroenLinkser Bas Eickhout is gekozen tot voorzitter van de fractie van de Groenen in het Europees Parlement. De komende tijd zal hij samen met de eveneens verkozen Duitse Terry Reintke het voorzitterschap van de Europese fractie vervullen. CDA-Europarlementariër Jeroen Lenaers krijgt opnieuw een belangrijke post in de machtige centrumrechtse EVP-fractie.

Eickhout zit sinds 2009 in het Europees Parlement. Begin dit jaar werden Eickhout en Reintke al samen gekozen als lijsttrekkers voor de Europese verkiezingen. De Groene fractie heeft bij de laatste Europese verkiezingen flink wat zetels verloren, maar de twee houden dus het vertrouwen van hun fractie.

"Een groene en sociale agenda van investeringen in banen en groene industriepolitiek moeten zorgen dat Europa sterker, onafhankelijker en veiliger wordt. Zeker nu in verschillende landen extreem rechts Europa wil verzwakken, is het belangrijk dat we staan voor het beschermen van de rechten van minderheden, de rechtsstaat versterken en zorgen voor een gezonde democratie", schrijft Eickhout in een persbericht.

Green Deal

"De toekomst van de Green Deal staat op het spel, er woedt oorlog aan onze grenzen en de wereld om ons heen is onzekerder dan ooit. Het is duidelijk: de komende jaren zijn essentieel voor de toekomst van Europa." De groenen hopen mee te doen aan de 'regeringscoalitie' in het Europees Parlement van de EVP, de sociaaldemocraten en de liberalen.

CDA'er Jeroen Lenaers is herkozen als een van de ondervoorzitters van de machtige EVP-fractie. Onder aanvoering van voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie versterkte de EVP bij de verkiezingen twee weken geleden haar positie als veruit grootste fractie van het Europees Parlement.

Weber

Lenaers, die al tien jaar Europarlementariër is, speelde de afgelopen jaren onder meer een belangrijke rol bij de totstandkoming van de nieuwe Europese migratieregels. Hij wil "de komende jaren aan de slag voor een veilig en sterk Europa".

De CDA'er wordt een van de tien vicevoorzitters van de grote fractie. Voorzitter blijft de Duitser Manfred Weber.

Meer uit Politiek

VVD-jongeren hekelen eigen partij en prijzen premier van België

DEN HAAG (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever is de meest liberale politicus van 2025, in de ogen van de jongerenafdeling van de VVD. Het is de eerste keer dat de JOVD een politicus uit het buitenland uitroept tot 'Liberaal van het Jaar'. De Wever werd vorig jaar premier van België, namens de Vlaams-nationalistische partij N-VA.

1 dag geleden
Kabinet kijkt 'welwillend' naar mogelijke NAVO-missie Groenland

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kijkt "welwillend" naar deelname aan een eventuele NAVO-missie bij Groenland, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) in het programma Café Kockelmann. Concrete plannen daarvoor liggen er nog niet, benadrukte hij.

2 dagen geleden
D66, VVD en CDA willen een minderheidskabinet vormen

DEN HAAG (ANP) - D66, VVD en CDA willen een minderheidskabinet vormen, meldt D66-leider Rob Jetten. De leiders van de drie partijen hebben donderdag en vrijdag met elkaar gesproken op het Hilversumse landgoed De Zwaluwenberg. De VVD had graag JA21 willen betrekken bij een meerderheidskabinet, maar dat ziet Jetten niet zitten.

2 dagen geleden
Van Weel bezorgd over 'dappere' demonstranten in Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vindt het "ontzettend dapper dat zoveel Iraniërs de straat opgaan om te demonstreren tegen de slechte omstandigheden waarin ze moeten leven". Tegelijk vindt hij het "zorgelijk dat de signalen over repressie toenemen" en "echt onacceptabel" dat daarbij doden en gewonden vallen.

2 dagen geleden
Kabinet wil boete voor bedrijf dat minderjarige alcohol bezorgt

DEN HAAG (ANP) - Als minderjarigen via internet alcohol bestellen, moet niet alleen de verkoper maar ook de bezorgdienst worden beboet, vindt staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd, VVD). De demissionair bewindsvrouw stelt voor om de Alcoholwet daarop aan te passen. De aanscherping is volgens haar nodig omdat jongeren onder de 18 jaar te makkelijk via internet aan bier, wijn of sterke drank komen.

2 dagen geleden
Hermans: zorgelijk dat VS klimaatverdrag verlaten, rest gaat door

DEN HAAG (ANP) - Klimaatminister Sophie Hermans (VVD) vindt het "zorgelijk" dat de Verenigde Staten een belangrijk klimaatverdrag van de Verenigde Naties verlaten. Maar de demissionaire bewindsvrouw benadrukte vrijdag voor aanvang van de ministerraad ook dat andere landen, waaronder Nederland, samen blijven optrekken om klimaatverandering tegen te gaan.

2 dagen geleden
Aantal NSC-leden daalt na verkiezingsnederlaag van 8000 naar 3000

DEN HAAG (ANP) - Veel leden zijn weggelopen bij Nieuw Sociaal Contract (NSC) nadat de partij is gedecimeerd bij de Tweede Kamerverkiezingen in oktober. Het aantal leden is teruggelopen van zo'n 8000 begin vorig jaar naar 3000, bevestigt partijvoorzitter Reinout van Malenstein na berichtgeving van RTV Oost.

3 dagen geleden