Barty voor het eerst gebroken, maar verslaat Anisimova
MELBOURNE (ANP) - De Australische tennisster Ashleigh Barty heeft ook haar vierde partij op de Australian Open zonder setverlies gewonnen. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Amanda Anisimova met 6-4 6-3. Barty verloor aan het begin van de tweede set voor het eerst dit toernooi een servicebeurt, maar herpakte zich direct.
Anisimova had een ronde eerder titelverdedigster Naomi Osaka uit Japan verslagen. De 20-jarige Amerikaanse was de Australian Open begonnen met een zwaarbevochten zege op de Nederlandse qualifier Arianne Hartono en rekende daarna af met olympisch kampioene Belinda Bencic uit Zwitserland. Anisimova kon haar stunt tegen Osaka geen vervolg geven tegen Barty, van wie ze in 2019 ook al had verloren in de halve finales van Roland Garros.
De Australische plaatste in de eerste set op 3-3 een break en haalde daarmee de set binnen. Aan het begin van de tweede set leverde Barty haar servicebeurt in. Daarmee kwam een einde aan een reeks van 63 gewonnen servicegames, die begon op het voorbereidingstoernooi in Adelaide. Barty werd daar alleen gebroken in haar eerste partij, tegen Cori Gauff.
De aanvoerster van de wereldranglijst raakte niet van slag en brak Anisimova direct terug. Na een tweede break voor Barty op 3-3 was het verzet van Anisimova voorbij. Barty treft in de kwartfinales weer een Amerikaanse, Jessica Pegula. Zij verraste de als vijfde geplaatste Maria Sakkari uit Griekenland: 7-6 (0) 6-3. Barty hoopt de eerste Australische winnares van de Australian Open te worden sinds Chris O'Neil in 1978.
Meer uit Sport
KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal keert na de uitschakeling tegen Marokko in de zestiende finales van het wereldkampioenschap voetbal woensdagavond rond 22.50 uur al terug op Schiphol. Dat meldt voetbalbond KNVB. Aanvankelijk zou de selectie van de vertrekkende bondscoach Ronald Koeman donderdag om 01.30 uur landen.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Nigel de Jong respecteert de beslissing van bondscoach Ronald Koeman om afscheid te nemen van het Nederlands elftal. "Ronald heeft zich de afgelopen jaren met volledige overtuiging ingezet en een belangrijke bijdrage geleverd aan het Nederlands elftal", liet de directeur topvoetbal van de KNVB weten in een persbericht. "Namens de KNVB wil ik hem daarvoor zeer bedanken."
3 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Nigel de Jong respecteert de beslissing van bondscoach Ronald Koeman om afscheid te nemen van het Nederlands elftal. "Ronald heeft zich de afgelopen jaren met volledige overtuiging ingezet en een belangrijke bijdrage geleverd aan het Nederlands elftal", liet de directeur topvoetbal van de KNVB weten in een persbericht. "Namens de KNVB wil ik hem daarvoor zeer bedanken."
6 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman stopt als bondscoach van het Nederlands voetbalelftal. Dat heeft hij op Instagram gemeld. De wedstrijd tegen Marokko op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was zijn laatste. De 63-jarige Koeman was bondscoach in 64 interlands.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams is bij haar rentree op Wimbledon in de eerste ronde uitgeschakeld. De Australische Maya Joint, nummer 87 van de wereld, was in drie sets te sterk voor de Amerikaanse 23-voudig grandslamwinnares: 6-3 6-7 (6) 6-3.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is er voor het tweede jaar op rij niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van Wimbledon. De 29-jarige Haarlemmer verloor in vier sets van de Australiër James Duckworth: 4-6 6-4 5-7 4-6.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft basketbalclub Los Angeles Lakers laten weten dat hij zijn carrière bij een andere basketbalclub in de Amerikaanse competitie NBA voortzet. Dat heeft Rich Paul, de baas van James' management Klutch Sports aan ESPN laten weten. LA Lakers heeft het vertrek van de 41-jarige vedette bevestigd.
10 uur geleden