Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barty voor het eerst gebroken, maar verslaat Anisimova

Barty voor het eerst gebroken, maar verslaat Anisimova

MELBOURNE (ANP) - De Australische tennisster Ashleigh Barty heeft ook haar vierde partij op de Australian Open zonder setverlies gewonnen. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Amanda Anisimova met 6-4 6-3. Barty verloor aan het begin van de tweede set voor het eerst dit toernooi een servicebeurt, maar herpakte zich direct.

Anisimova had een ronde eerder titelverdedigster Naomi Osaka uit Japan verslagen. De 20-jarige Amerikaanse was de Australian Open begonnen met een zwaarbevochten zege op de Nederlandse qualifier Arianne Hartono en rekende daarna af met olympisch kampioene Belinda Bencic uit Zwitserland. Anisimova kon haar stunt tegen Osaka geen vervolg geven tegen Barty, van wie ze in 2019 ook al had verloren in de halve finales van Roland Garros.

De Australische plaatste in de eerste set op 3-3 een break en haalde daarmee de set binnen. Aan het begin van de tweede set leverde Barty haar servicebeurt in. Daarmee kwam een einde aan een reeks van 63 gewonnen servicegames, die begon op het voorbereidingstoernooi in Adelaide. Barty werd daar alleen gebroken in haar eerste partij, tegen Cori Gauff.

De aanvoerster van de wereldranglijst raakte niet van slag en brak Anisimova direct terug. Na een tweede break voor Barty op 3-3 was het verzet van Anisimova voorbij. Barty treft in de kwartfinales weer een Amerikaanse, Jessica Pegula. Zij verraste de als vijfde geplaatste Maria Sakkari uit Griekenland: 7-6 (0) 6-3. Barty hoopt de eerste Australische winnares van de Australian Open te worden sinds Chris O'Neil in 1978.

Meer uit Sport

Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

12 uur geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

12 uur geleden
Evenepoel neemt revanche en wint 60e editie Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.

14 uur geleden
Chinese robot loopt halve marathon veel sneller dan de mens

BEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.

15 uur geleden
Winnares Blasi zou Gold Race eigenlijk niet rijden

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.

16 uur geleden
Topfavoriete Vollering zag plan van ploeg mislukken in Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.

16 uur geleden
Shelton verslaat Cobolli in finale van tennistoernooi München

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.

16 uur geleden