Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barty voor het eerst gebroken, maar verslaat Anisimova

Barty voor het eerst gebroken, maar verslaat Anisimova

MELBOURNE (ANP) - De Australische tennisster Ashleigh Barty heeft ook haar vierde partij op de Australian Open zonder setverlies gewonnen. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Amanda Anisimova met 6-4 6-3. Barty verloor aan het begin van de tweede set voor het eerst dit toernooi een servicebeurt, maar herpakte zich direct.

Anisimova had een ronde eerder titelverdedigster Naomi Osaka uit Japan verslagen. De 20-jarige Amerikaanse was de Australian Open begonnen met een zwaarbevochten zege op de Nederlandse qualifier Arianne Hartono en rekende daarna af met olympisch kampioene Belinda Bencic uit Zwitserland. Anisimova kon haar stunt tegen Osaka geen vervolg geven tegen Barty, van wie ze in 2019 ook al had verloren in de halve finales van Roland Garros.

De Australische plaatste in de eerste set op 3-3 een break en haalde daarmee de set binnen. Aan het begin van de tweede set leverde Barty haar servicebeurt in. Daarmee kwam een einde aan een reeks van 63 gewonnen servicegames, die begon op het voorbereidingstoernooi in Adelaide. Barty werd daar alleen gebroken in haar eerste partij, tegen Cori Gauff.

De aanvoerster van de wereldranglijst raakte niet van slag en brak Anisimova direct terug. Na een tweede break voor Barty op 3-3 was het verzet van Anisimova voorbij. Barty treft in de kwartfinales weer een Amerikaanse, Jessica Pegula. Zij verraste de als vijfde geplaatste Maria Sakkari uit Griekenland: 7-6 (0) 6-3. Barty hoopt de eerste Australische winnares van de Australian Open te worden sinds Chris O'Neil in 1978.

Meer uit Sport

Tennisser De Jong ondergaat operatie en mist begin seizoen 2027

AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.

3 uur geleden
International Palacios houdt met Rays hoop op MLB-titel levend

TAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.

8 uur geleden
Alcaraz ten koste van Chatsjanov naar tweede ronde in Wenen

WENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).

20 uur geleden
Handballer Smits mist door rugblessure duels in EK-kwalificatie

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits mist de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands team. De rechteropbouwer heeft rugklachten, onlangs opgelopen tijdens een wedstrijd met zijn Duitse club VfL Gummersbach.

22 uur geleden
Venus Williams verliest voor zestiende keer op rij in enkelspel

GUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.

1 dag geleden
Milwaukee Brewers één zege verwijderd van World Series-titel

ST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.

1 dag geleden
Martín werkt met gebroken pols aan snelle rentree in MotoGP

PHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.

2 dagen geleden