Barty verrassend onderuit in kwartfinale Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Ashleigh Barty is er niet in geslaagd de halve finale te bereiken op de Australian Open. De Australische tennisster, de nummer 1 van de wereld, verloor verrassend van de nummer 27 van de wereld, de Tsjechische Karolina Muchova: 6-1 3-6 2-6.
De Australische begon sterk en had minder dan een half uur nodig om de eerste set te winnen. In de tweede set plaatste ze meteen weer een break op de service van Muchova. De Tsjechische moest zich daarop laten behandelen aan een blessure, maar ze had baat bij de onderbreking, want ze brak Barty terug. Ze ging steeds beter spelen, terwijl Barty steeds meer fouten ging maken. De Australische moest nogmaals haar opslag inleveren en verloor de tweede set.
In de beslissende set bleef Muchova sterk spelen, terwijl Barty er maar niet in slaagde onder de druk van haar tegenstandster uit te komen. Het betekende het voorlopige einde van de hoop om Australië voor het eerst sinds 1978 (Chris O'Neil bij de vrouwen) weer eens succes in het enkelspel te bezorgen.
Osaka
De 24-jarige Muchova had tot de start van deze editie pas één partij gewonnen in het hoofdtoernooi van de Australian Open. In 2019 reikte ze op Wimbledon tot de kwartfinales.
Muchova neemt het in de halve finale op tegen de als 22e geplaatste Amerikaanse Jennifer Brady, die haar landgenote Jessica Pegula - nummer 61 van de wereld - in drie sets versloeg: 4-6 6-2 6-1.
In de andere halve finale speelt de als derde geplaatste Japanse Naomi Osaka tegen de 39-jarige Amerikaanse Serena Williams. Laatstgenoemde hoopt in Melbourne de Australische Margaret Court, goed voor 24 grandslamtitels, eindelijk te evenaren. Vier jaar geleden won de Amerikaanse routinier in Australië voor het laatst een grandslam. Sindsdien verloor ze liefst vier finales.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
6 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
7 minuten geledenTBILISI (ANP) - Judoka Simeon Catharina (28) heeft bij de EK in het Georgische Tbilisi zilver gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Catharina verloor in de finale van de Italiaan Gennaro Pirelli. De Nederlander kreeg een derde straf tijdens de golden score, de verlenging van de finale.
39 minuten geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.
56 minuten geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse wielrenster Paula Blasi heeft verrassend de Amstel Gold Race gewonnen. Alle topfavorieten waren Nederlands, maar de 23-jarige renster van UAE Team ADQ liet iedereen achter zich met een versnelling op de voorlaatste beklimming van de Cauberg. In de laatste 23 van 158 kilometer vanuit Maastricht reed ze solo naar de finish in het Zuid-Limburgse Berg en Terblijt. Oud-winnaressen Katarzyna Niewiadoma en Demi Vollering werden respectievelijk tweede en derde.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiële start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.
4 uur geleden