Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barty verrassend onderuit in kwartfinale Australian Open

Barty verrassend onderuit in kwartfinale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Ashleigh Barty is er niet in geslaagd de halve finale te bereiken op de Australian Open. De Australische tennisster, de nummer 1 van de wereld, verloor verrassend van de nummer 27 van de wereld, de Tsjechische Karolina Muchova: 6-1 3-6 2-6.

De Australische begon sterk en had minder dan een half uur nodig om de eerste set te winnen. In de tweede set plaatste ze meteen weer een break op de service van Muchova. De Tsjechische moest zich daarop laten behandelen aan een blessure, maar ze had baat bij de onderbreking, want ze brak Barty terug. Ze ging steeds beter spelen, terwijl Barty steeds meer fouten ging maken. De Australische moest nogmaals haar opslag inleveren en verloor de tweede set.

In de beslissende set bleef Muchova sterk spelen, terwijl Barty er maar niet in slaagde onder de druk van haar tegenstandster uit te komen. Het betekende het voorlopige einde van de hoop om Australië voor het eerst sinds 1978 (Chris O'Neil bij de vrouwen) weer eens succes in het enkelspel te bezorgen.

Osaka

De 24-jarige Muchova had tot de start van deze editie pas één partij gewonnen in het hoofdtoernooi van de Australian Open. In 2019 reikte ze op Wimbledon tot de kwartfinales.

Muchova neemt het in de halve finale op tegen de als 22e geplaatste Amerikaanse Jennifer Brady, die haar landgenote Jessica Pegula - nummer 61 van de wereld - in drie sets versloeg: 4-6 6-2 6-1.

In de andere halve finale speelt de als derde geplaatste Japanse Naomi Osaka tegen de 39-jarige Amerikaanse Serena Williams. Laatstgenoemde hoopt in Melbourne de Australische Margaret Court, goed voor 24 grandslamtitels, eindelijk te evenaren. Vier jaar geleden won de Amerikaanse routinier in Australië voor het laatst een grandslam. Sindsdien verloor ze liefst vier finales.

Meer uit Sport

Tennisser Sinner eenvoudig naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.

11 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

16 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

17 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

1 dag geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

1 dag geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 dag geleden