Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barty verovert op Wimbledon tweede grandslamtitel

Barty verovert op Wimbledon tweede grandslamtitel

LONDEN (ANP) - De Australische tennisster Ashleigh Barty heeft voor het eerst in haar loopbaan Wimbledon gewonnen. De nummer 1 van de wereld was in de finale met 6-3 6-7 (4) 6-3 te sterk voor de Tsjechische Karolina Pliskova, de mondiale nummer 13.

Voor de 25-jarige Barty, die in de tweede set met 3-1 leidde en bij 6-5 voor toernooiwinst mocht serveren, is het de tweede grandslamtitel. Twee jaar geleden was ze de beste op Roland Garros. De Australische was op Wimbledon nog nooit voorbij de vierde ronde gekomen.

Barty begon voortvarend aan de wedstrijd, terwijl Pliskova in de beginfase erg onwennig oogde. In de eerste drie games pakte Pliskova, zichtbaar onder de indruk op het volle Centre Court, geen enkel punt en ook de vierde game moest ze aan Barty laten.

Tiebreak

Een eenzijdige finale leek in de maak. Barty kwam in de tweede set met een break voor te staan, maar Pliskova won na een 3-1-achterstand zowaar drie games op een rij. Barty mocht op 6-5 in de tweede set voor de wedstrijd serveren, maar het draaide toch uit op een tiebreak. Daarin liet de Tsjechische haar beste tennis zien.

In de beslissende set liep Barty opnieuw uit naar 3-0 en ditmaal liet ze Pliskova niet nog een keer terugkomen. Na een uur en 56 minuten benutte ze haar eerste wedstrijdpunt; Pliskova sloeg een backhand in het net. In de laatste game kreeg Pliskova nog een breakpoint.

Halep

Barty is de opvolgster van de Roemeense Simona Halep, die de editie van 2019 wist te winnen en dit jaar ontbrak wegens een kuitblessure. De Australische treedt in de voetsporen van haar landgenote Evonne Goolagong, die 50 jaar geleden haar eerste Wimbledontitel veroverde en ook in 1980 de sterkste was in Londen.

Pliskova (29) stond voor de tweede keer in een grandslamfinale. In 2016 verloor ze op de US Open ook de eindstrijd.

Meer uit Sport

Schaatser Krommenhoek in Thialf ook de beste op 10 kilometer

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jasper Krommenhoek heeft op het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen na de 5000 meter ook de 10 kilometer op zijn naam geschreven. De 22-jarige stayer van Reggeborgh was met een persoonlijk record van 12.38,75 sneller dan Wisse Slendebroek. De schaatser van Royal A-ware werd met 12.41,87 tweede.

1 uur geleden
Ierse oud-atlete Mageean (34) overleden aan darmkanker

DUBLIN (ANP) - De Ierse oud-atlete Ciara Mageean is zondag op 34-jarige leeftijd overleden aan darmkanker. Dat is bekendgemaakt op het Instagram-account van de voormalig Europees kampioene op de 1500 meter.

2 uur geleden
Kibet en Chesang eerste winnaars marathon Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De Keniaan Elijah Saurey Kibet en de Oegandese Doreen Chesang hebben zondag de eerste editie van de marathon van Den Haag gewonnen. Kibet kwam na de klassieke afstand van 42,195 kilometer als eerste bij de aankomst op het Malieveld na 2.09.03 uur. Het was zijn debuut op de marathon. Een kwartier later finishte Chesang als snelste vrouw in 2.24.33, een persoonlijk record.

2 uur geleden
Yamaha om veiligheidssituatie niet naar MotoGP in Qatar

LUSAIL (ANP) - Het Japanse team van Yamaha doet niet mee aan de twintigste Grand Prix in de MotoGP van het seizoen in Qatar. Het noemt de "veiligheidssituatie in het Midden-Oosten" zondag als reden om volgende week niet actief te zijn in Lusail.

2 uur geleden
Tennisster Shnaider wint in Tokio eerste WTA-toernooi dit jaar

TOKIO (ANP) - Tennisster Diana Shnaider heeft zondag het WTA 500-toernooi van Tokio gewonnen. In de finale versloeg de 22-jarige Russin de Canadese Leylah Fernandez in drie sets: 6-4 5-7 6-2. Het is voor Shnaider de zesde WTA-titel in haar carrière en de eerste van dit jaar.

4 uur geleden
Márquez zet stap richting kampioenschap MotoGP met zege Maleisië

SEPANG (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zondag de Grote Prijs van Maleisië gewonnen. De Spanjaard van Ducati bleef zijn landgenoten Pedro Acosta en zijn jongere broer Álex Márquez voor op het circuit van Sepang. Daarmee heeft Márquez een grote stap gezet richting zijn achtste wereldtitel in de MotoGP.

5 uur geleden
Verstappen klaagt over hinderlijk rijden Norris; pole zat er in

MEXICO-STAD (ANP) - Lando Norris voorkwam dat Max Verstappen poleposition veroverde in de Grote Prijs van Mexico-Stad. Dat stelde de viervoudig wereldkampioen van Red Bull na de kwalificatie voor de Grote Prijs van Mexico-Stad bij Viaplay.

14 uur geleden